Terneuzen is nu een padelbolwerk Eerste gemeente die gehoor geeft aan noodoproep kabinet Ajax laat in droomweek ook niets heel van PSV: 5-0 Walcheren Tadic en Haller schitteren in topper Tennisclub Animo boert goed met twee banen voor dé opkomende „Natuurlijk hebben wij zaterdag ja gezegd op de oproep die via com missaris van de koning Polman bij ons is gekomen", verklaart wethou der Chris Simons. ,,Maar de vraag was wel hoe we dat snel konden re gelen." Want de vraag was om nog dit weekeinde honderd plaatsen aan te bieden. „Liefst hadden we ze zaterdagavond al opgevangen, maar dat kon natuurlijk niet." Dat is gisteren wel gelukt. Mede dankzij een draaiboek van de crisis opvang in 2015, toen de gemeente een sporthal leegruimde voor de opvang van tweehonderd vluchte lingen, kon nu de evenementenhal Studio A58 in razend tempo wor den ingericht als een voorziening met bed-bad-brood. Draaiboek van 2015 De vluchtelingen slapen voorlopig op veldbedden. Studio A58 beschikt over toiletten en een aantal douches. Later komen daar douchecabines bij via het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA), zegt Jan-Willem de Wolf Over geld hebben we niet gesproken. Dat is nu niet relevant van de gemeente. ,,En cateraar De Zeeuwse Keuken die in 2015 het eten verzorgde in de crisisopvang, helpt ons nu weer. Dat was het voordeel van ons draaiboek van toen." Eigenaar Frans Lievens stelde Studio A58 direct beschikbaar. ,,Dit is een noodsituatie, dus dan help je. Over geld hebben we niet gespro ken. Dat is nu niet relevant." De ge meente was al met hem in gesprek over het gebruik van de evenemen tenhal voor vluchtelingenopvang voor de duur van een halfjaar. Maar dat zou pas over twee weken in gaan. Door de noodkreet is dat ver vroegd. De gemeente heeft zaterdag omwonenden en bedrijven en in stellingen in de buurt geïnformeerd over de komst van de vluchtelin gen. De asielzoekers die in Studio A58 worden opgevangen, zijn alleen staande mannen. Vijftien van hen komen rechtstreeks uit Ter Apel. Tachtig andere komen uit het azc in Budel. Zo wordt verspreid door het land ruimte gemaakt om alle asiel zoekers goed te kunnen huisvesten. Heel dankbaar Commissaris van de koning Han Polman verwacht dat de komende tijd meer Zeeuwse gemeenten op vangplaatsen kunnen bieden voor de korte of wat langere termijn. Hij was de gemeente Middelburg in elk geval 'heel dankbaar' voor de honderd plaatsen die dit weekend al in Studio A58 beschikbaar kwa men, zodat Zeeland zo snel gehoor kon geven aan het zeer dringende verzoek van het kabinet. «ZEELAND 2 NieuwindePZCapp: fcaü Altijd op de hoogte van het V weer op jouw locatie SPORT2 sport «SPORT 14 - Bed, bad én brood (ook warm eten) waren in no time geregeld. De eerste vluchtelingen arriveren zondagavond bij Studio A58 in Middelburg. fotos dirkjan gjeltema Het Rode Kruis is druk bezig met het klaarleggen van verzorgingsmid delen. 100 asielzoekers in Middelburg De eerste honderd vluchtelin gen uit Ter Apel en Budel zijn gisteravond aangekomen in Mid delburg. Als eerste gemeente in Nederland stelde Middelburg na de noodkreet van het kabinet van vrijdagavond noodopvang beschikbaar om het overvolle azc in Ter Apel te ontlasten. Later deze week volgens nog eens ruim honderd asielzoekers. Maurits Sep Middelburg -Frans Lievens, eigenaar Studio A58 Regen vanuit het Westen 15°C Prijs €3,10 ~03 E maandag 25 oktober 2021 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55 >555'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1