H c Slachtoffer van dognapping: 'Ik draaide helemaal door' 12 wijsgemaakt dat Djemi uit het buitenland kwam, geen chip en paspoort had en gevaccineerd moest worden." Of de ontvoerder nadien Djemi heeft verkocht of gewoon heeft weggegeven, weet Van Wolferen niet. ,,Ik weet alleen dat Djemi op een gegeven moment in Noord-Holland was gesignaleerd. De vrouw die met haar wandelde, was zich van geen kwaad bewust." Beveiligd ,,Djemi was vermagerd en gedeso riënteerd toen ik haar op het poli tiebureau terugzag. Dognappers hebben geen idee wat ze aanrich ten. Maar ik heb haar terug. Dat is het belangrijkste." Van Wolferen realiseert zich dat het heel anders had kunnen aflo pen. ,,De schrik zit er nog steeds in. Ik wandel alleen nog met Djemi op plekken waar veel men sen zijn. En mijn huis heb ik van onder tot boven beveiligd." Dognappers hebben geen idee wat ze aanrichten. Maar ik heb haar terug. Dat is het belangrijkste Hondendiefstal neemt snel toe Hoe kun je het voorkomen? Dognapping. Of, in goed Nederlands, hondendiefstal. Ingrid van Wolferen kreeg ermee te maken, maar had geluk. Een taart? Voor mij? Wat leuk! Ingrid van Wolfe ren (57) uit Wester voort was oprecht over donderd toen een be kende uit haar dorp bij haar aan belde. ,,Ik haal even mijn camera", zei ze tegen de bekende. ,,Voor een post op Facebook." Nog geen mi nuut later was ze terug. En de be kende alweer gevlogen. Maar zij niet alleen. Ook hond Djemi, die zich na het aanbellen nieuwsgierig bij de voordeur had gemeld, was in geen velden of wegen meer te be kennen. Dognapping. De Westervoortse had er wel eens iets over gelezen, maar nu was ze dus zelf het slacht offer. Zo leek het. De paniek sloeg onmiddellijk toe. „Gelukkig had ik nog wel de tegenwoordigheid van geest om de Stichting Nederlandse Databank Gezelschapsdieren te bellen om de vermissing van Djemi door te geven. Vervolgens heb ik de diefstal op Facebook ge- post. Daarna stortte ik in." De diefstal van Djemi belandde uiteraard ook bij de politie. Met behulp van het signalement dat Van Wolferen gaf, spoedden de agenten zich naar het adres waar de hond zich mogelijk zou bevin den. Eenmaal daar aangekomen, bleek de mogelijke verdachte niet thuis te zijn. Dus ook van Djemi daar geen enkel spoor. Drie dagen lang deed de Wes- tervoortse geen oog meer dicht. ,,Ik kreeg geen hap meer door mijn keel. Ik draaide volledig door. Li ters koffie hielden me op de been." Op dag vier kwam aan alle el lende een eind. Op een politiebu reau in Naarden kon Van Wolferen haar Djemi weer in haar armen sluiten. Bekentenis ,,De politie heeft de dognapper uiteindelijk gevonden en kunnen dwingen tot een bekentenis. Ik be grijp dat ze met mijn hond naar een dierenarts in Arnhem is ge gaan. Ze had die dierenarts een paar dagen voor de ontvoering al MAANDAG 25 OKTOBER 2021 GO Ingrid is nog geen minuut weg, maar dan is haar hond Djemi al ontvoerd E Ingrid van Wplferenmet haar hond Djemi. §OTO Rolfhênsel; Hondendiefstal is een groei end fenomeen, vertelt Sven Strijbosch, woordvoerder van de politie Oost-Nederland. „In juli van dit jaar hebben we der tien aangiftes binnengekregen. Een jaar eerder waren dat er nog maar vijf." Landelijke cij fers zijn niet bekend. Zodat ook niet duidelijk is of de toe name overal in Nederland te zien is. De politie adviseert in elk geval altijd aangifte te doen van dief stal. Andere tips: lijn je hond al tijd aan, chip de hond en meld verdachte situaties ook bij de politie. Een gps-tracker aan de halsband van de hond is ook een aanrader, zodat je altijd kunt volgen waar je hond zich bevindt. De Koninklijke Hondenbe scherming ziet dat dognap- ping als fenomeen naar Ne derland is overgewaaid. ,,In Engeland zijn ze al langer bekend met dognapping. Daar hebben ze zelfs speci ale agenten die op honden ontvoeringszaken worden ge zet", legt een woordvoerder uit. Om te voorkomen dat honden worden gestolen, raadt de or ganisatie baasjes aan hun dieren goed te registreren met een chip en vooral alert te zijn. ,,Laat honden niet onbeheerd bij winkels achter, laat ze niet zonder toezicht in de tuin en hou ze tijdens wandelingen dicht bij je in de buurt", advi seert de woordvoerder. ,,En als je naar een gebied gaat waar weinig andere bezoe kers komen, neem dan een vriend of familielid mee tij dens het uitlaten." Karin Mooijekind van Dieren tehuis Arnhem adviseert hon deneigenaren hun dier nooit uit het zicht te laten verdwij nen. ,,Ook in losloopgebieden waar de honden van de lijn mogen zorg ik ervoor dat mijn hond onder apport blijft. Niet verder van 5 meter van me verwijderd. En een hond buiten vastbinden op de stoep als je zelf een winkel in gaat, dat is sowieso een no-go." Felicita Vos Westervoort - Ingrid van Wolferen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12