Geld&Geluk DATING- BUREAUS LIJKEN GRATIS, MAAR ZIJN HET NIET 1 I Omdat hij graag weer een vrouw wil, zit Willem op dansen voor alleenstaanden. 'Het entreegeld heb ik er graag voor over.' 'Geld maakt niet gelukkig, maar géén geld diep ongelukkig. Ik heb de vriendin met wie ik in dit appartement woonde moeten uitkopen en twaalf jaar kinderalimentatie betaald. In 2000 werd ik getroffen door een zwaar hartinfarct. Later kwam daar diabetes bij. Ik ging op mijn 60ste met vervroegd pensioen, waardoor ik maandelijks een veel lager pensioenbedrag ontvang. Daardoor leef ik heel zuinig. In Excel heb ik een budgetbeheer- bestand gemaakt. Zodra m'n inkomsten binnen zijn pas ik de saldi aan en verwerk de maandelijkse lasten. Zo zie ik in één oog opslag wat ik te besteden heb. Ik zou meer kunnen uitgeven dan ik doe, maar de angst om net zo arm te worden als een groot deel van mijn leven weerhoudt mij daarvan. Een paar jaar na mijn scheiding leerde ik een vrouw kennen die tien jaar met haar drie kinderen bij mij heeft gewoond. Ik moest ali mentatie betalen voor mijn eigen kinderen, maar de ex van mijn vriendin betaalde dat niet voor zijn kinderen. Ik werkte vaak over, maar dure kleding en vakanties naar het buiten land zaten er niet in. In plaats daarvan reden we in onze oude auto naar de kust. Prachtige vakanties, de kinderen hebben het er nóg over. In 2001 betrok mijn inmiddels ex-vriendin met haar kinderen een eigen woning. Kort daarop verviel mijn alimentatieplicht en kon ik me financieel weer meer permitteren. Op de camping voel ik me de koning te rijk. Mijn staanplaats kost slechts zo'n 1000 euro per jaar, omdat we daar veel onderhoud zelf doen. Dit verklaart ook waarom ik geen hobby's heb die geld kosten, ik vermaak me prima met vrijwillig klussen. En voor mijn gezondheid en de lijn wandel ik graag. Omkomen van de honger heb ik nooit gedaan. Integendeel, ik ben veel dikker geweest. Ik kan het nog soms niet laten om ijs te kopen. Hoewel het in verhouding duurder is, koop ik kleine bakjes, want als ik een grote in de ijskast heb staan, gaat-ie meteen leeg. Ik ben gelukkig maar mis wel iemand aan mijn zijde. Datingbureaus lijken gratis, maar later moet je betalen: zomaar 1250 euro voor 'vijf gegarandeerde dates'. Hoewel ik er niets van kan, zit ik op dansen voor alleenstaanden, dé manier om met anderen in contact te komen. De entree van 12 tot 15 euro heb ik er graag voor over. De periode dat ik daar gastheer was, was het voor mij zelfs gratis.'« MEZZA19 Willem Klootwijk (67) uit Ridderkerk was technisch specialist bij een energiebedrijf en is nu met pensioen. Hij heeft twee volwas sen kinderen en nog steeds contact met de twee kinderen van zijn ex-vriendin. BESTE KOOP 'Mijn caravan, met staanplaats in de buurt van Gouda. Geeft me een gevoel van vrijheid.' GROOTSTE MISKOOP 'Een pakket aandelen. Ik dacht lekker geld te scoren zonder ervoor te werken. Het bleek zwendel. Advocaten hebben gelukkig een groot deel teruggehaald. Heeft me toch nog 4750 euro gekost.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99