ai Gaandeweg begin ik me aan mezelf te ergeren Tegen de Fransen Alles over de aarde Eten en slapen Aseksueel worden is de oplossing. DE HORT OP Misschien ben ik dat al, net als naar het schijnt één procent van de bevolking. Vaak voel ik niets, echt helemaal niets. Een keer of zes, zeven heb ik in de voorbije coronatijden ontmoetingen gehad met de bedoeling dat er een romantische ontwikkeling zou volgen. Die kwam niet. Van geen kant. Vroeger hield ik met de arrogantie van de jeugd vijftigplussers voor aseksuele wezens. Ik kon me althans niet voorstellen dat onder hen door seksueel verlangen begeleide roman tische gevoelens zouden spelen. En nu behoor ik zelf ruimschoots tot die groep en kan ik me dat nog steeds niet voorstellen. Zit ik tegenover een overigens best leuke en interessante vrouw, dan rest mij al snel nog maar één motief: het gesprek gaande houden. Niets anders stuwt me voort. Geen prikkel, geen verlangen. Aanvankelijk ben ik dan tamelijk gezellig, geloof ik, en belangstellend. Een redelijk en verstandig mens. Beetje saai, dat wel. Gaandeweg begin ik me aan mezelf te ergeren. Ik zit gezapig te blaten. Stel dommige vragen, bij antwoorden knikkend zonder te luisteren. Met schaamte betrap ik me erop dat details aan de andere kant van de tafel tot een obsessie worden. Wratjes. Afzakkende leesbril. Uitlopende kleurspoeling. Toon Hermans: Net of het vlekkie groter wordt... 'Denk je dan dat je er zelf zo voordelig uitziet,' luidt het verwijt dat natuurlijk door me heen rent. Nee. Bekaf strompel ik naar het einde: dat was het weer. Bevriende collega Ron zei al jaren geleden: 'Probeer nou af te zien van de manier waarop je vroeger naar een vrouw keek. Samenzijn, gezellig praten, er zijn voor elkaar, daar gaat het om. De liefde van de geest. Niet verliefd willen zijn.' Zelf heeft Ron een harmonieuze relatie. De twee doen alles voor elkaar en gaan verder vredig hun eigen gang. Ze slapen in aparte kamers, want hij snurkt. Ik heb het geprobeerd, Ron, echt. Jij hebt je neergelegd bij een aseksueel bestaan. Wijs. Maar ik vind het niks. MEZZA 11 De mooiste forten Roemrucht is de historie van Fort Nieuwer- sluis, onderdeel van de Hollandse Water linie die in de 17de eeuw werd opgetuigd om de Fransen te stuiten. Nu kun je er mooi wandelen. fortnieuwersluis.nl Fort bij de Nieuwe Steeg werd na een grote renovatie in 2012 GeoFort gedoopt. Op dit forteiland bij Herwijnen - ook onderdeel van de Hollandse Waterlinie - leer je van alles over onze aarde. geofort.nl Fort Vuren ligt prachtig aan de Waal in Vuren. Er is een restaurant en je mag overnachten in het historische torenfort, maar je kunt het ook bij een rondleiding houden, die is ook zeer de moeite waard. fortvuren.nl Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. E J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91