'Mijn hoofd is pure chaos' ■■■■F Uitpakken met schrijvers BIJPRATEN 'Dat klinkt goed! Het was in eerste instantie niet eens mijn bedoeling deze liedjes en verhalen naar bui ten te brengen. Ik wilde erachter komen wat ik maakte als ik voor mezelf schreef. Halverwege vond ik dat mijn verhaal verteld mocht worden.' 'Tijdens het schrijven merkte ik hoe liefdevol ik ben opgevoed en hoe waardevol het is om gezien te worden als kind. Hierdoor leerde ik te vertrouwen op mezelf, waardoor ik heel veel aankan.' Wat speelt zich af in jouw hoofd als je schrijft? 'Mijn hoofd is een trechter met beelden, woorden, herinneringen, geluiden, geuren. Pure chaos. Door te schrijven schep ik orde in die chaos. Ook is het mijn manier van communiceren met de buiten wereld.' 'Enorm ja, het is zo bijzonder. Als wij ons als artiesten persoonlijk en kwetsbaar opstellen, doet het publiek dat ook. We kunnen met iets kleins groots uitpakken, dat heb ik gemist.' MEZZA 9 Met een debuut als schrijver, een nieuw album en een clubtour pakt singer-songwriter MAAIKE OUBOTER (29) flink uit. Haar boek Harnas van glas vertelt de verhalen bij de liedteksten. Je bent weer terug, en misschien wel beter dan ooit? Welk verhaal is dat? Kijk je erg uit naar weer optreden? Harnas van glas, met cd, Luitingh-Sijthoff€ 29,99 Het Literatuurmuseum in Den Haag is na een metamorfose weer open en pakt uit met nieuwe tentoonstellingen. Surinaamse schrijvers - De weg naar een onafhankelijke literatuur vraagt aandacht voor Surinaamse literatuur in het algemeen en voor verzetsheld Anton de Kom in het bijzonder. Ter ere van de vijftigste ver jaardag van Arnon Grunberg werd de tentoonstelling Liefde na Auschwitz samengesteld. Kunstenaar Elisa Pesapane schilderde een drieluik met kamers uit Grunbergs ouder lijk huis en personages uit zijn werk. De expositie Op de foto: schrijvers en dieren ontroert met foto's van literaire groot meesters met hun favoriete dieren, zoals hier Jan Cremer te paard. literatuurmuseum.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89