Als tiener werd ze door haar ouders naar stijldansen gestuurd, dat hoorde erbij in die tijd. Gelukkig ging haar vriendje mee. SABRINA GROOS (42) en haar man Roy wervelen nog steeds rond. Gewoon, omdat ze er zo blij van worden. bekers, maar tegen de tijd dat hun eerste kind zich aandiende hield het noodgedwongen op. Veertien jaar zijn ze ertussenuit geweest. Eigenlijk waren ze net weer begonnen toen het vertrouwde thuishonk, Danscentrum Dwars in Haaksbergen, vanwege corona de deuren moest sluiten. Tussendoor brak Sabrina ook nog een voet. Inmiddels zijn ze op zaterdagavond - en elke zondag tijdens de les - weer lekker bezig. Ter ontspanning en als training voor ballroomwedstrijden in de seniorenklasse waaraan ze deel nemen. Roy met een rugnummer en zij in zo'n mooie zwier- en zwaai- jurk. Altijd spannend, terwijl je best weet dat je het kunt - op elk misstapje wordt gelet. De Engelse wals is hun sterkste troef, verder horen quick step, tango en de slowfox bij het repertoire. Voor het losse gewiebel van latin - rumba, chachacha en zo - vindt Sabrina zich niet soepel genoeg. Je moet jezelf dan ook echt laten zien. Roy kan dat wel, terwijl zij denkt: liever niet. Vanaf haar zestiende zijn ze een paar. Destijds werd je nog door je ouders naar dansles gestuurd, dat hoorde nou eenmaal zo. Ze gingen samen. Het is ook fijn dat je iets met z'n tweetjes beleeft, want ze is druk zat, als leerkracht op een basisschool. En met haar andere hobby: de dressuurpaardensport. Wanneer ze de zaal helemaal heeft rondgedanst, de passen zijn gelukt en haar houding netjes is gebleven, geeft dat een heerlijk blij gevoel. Daar doe je het voor. Het is een beetje een uitstervend iets, maar zelf hoopt ze in ballroom nog veel mooie dingen te laten zien. Ook als zij en Roy straks negentig zijn. VROEGER WONNEN ZE KASTEN vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 85