Warme billen en steuntje in de rug voor koukleumen Camerazwiepers van Hollywoodkwaliteit Ontketen de revolutie met arsenaal aan wapens ^2 d )OOR HEBBEDINGEN if S.NL/LIBELLE ill 25 TECH DMT: mogelijk ontstekingsremmend „Wordt ook wel de spirit molecule genoemd. Komt voor in poeder- vorm en kan gerookt worden. Je hebt het idee dat je ontmoetin gen hebt met andere entiteiten. Er wordt wel gespeculeerd dat dit middel, dat ook voorkomt in grassen en planten, aan de basis heeft gestaan bij de uitvinding van religies. In tegenstelling tot andere psychedelica die vier tot zes uur werken, en in het geval van lsd wel twaalf, is DMT slechts twin tig minuten effectief. Daarom wordt het ook wel de business man trip genoemd. Even tijdens je lunchpauze van de wereld raken en, hup, weer verder daarna. Naar de medische toepassing is nog weinig onderzoek gedaan. Wel duidelijk is dat het biologi- 'Ketaminetherapie is in Amerika al officieel erkend. Hier zijn we nog niet zo ver' geneeskunde, als anastheticum tegen acute pijnbestrijding bij verschillende operaties. En meer recentelijk wordt het gebruikt als toepassing bij de behandeling van depressies. In Amerika is ketamine-therapie al officieel erkend. Hier zijn we nog niet zo ver. In Nederland wordt momen teel nog onderzoek gedaan naar het gebruik van ketamine bij de pressieve patiënten. Resultaten lijken erop te wijzen dat mensen er acuut sterk door opknappen en er baat bij hebben. Maar er is wel een nadeel: om de twee we ken hebben ze een nieuwe dose ring nodig. En even aan het ketamine- infuus is minder simpel dan het lijkt, want het roept wel degelijk een heftige ervaring op. Dat maakt aandacht en een goede begeleiding noodzakelijk." sche effecten heeft: er worden nieuwe verbindingen in het brein gemaakt en een ander bijeffect is dat het ontstekings remmend werkt. Mensen die een fascinatie voor bewustzijn hebben, zeggen weleens dat ze het gevoel hebben dat ze out gaan en compleet de planeet ver laten. Ze ervaren een klap in hun gezicht en wanen zich op een andere plek in het heelal. DMT is illegaal.'' Ketamine: acute pijnbestrijding ,,Dit middel wordt veel gebruikt in het partycircuit. Jongeren doen dat om te kalmeren en tot rust te komen. Maar daarnaast wordt ketamine gebruikt in de nuchter blijft. Iemand die erva ring heeft. Dat kan een vriend zijn, maar je kunt ook speciale 'tripsitters' inhuren die je kun nen geruststellen." KOKEN ©eten WEKEN VOOR MAAR GO ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 TRIK© - MICHIEL VAN ELK Een nuchtere kijk op psychede lica. Wat de wetenschap ons kan leren over geestverruiming is ver schenen bij Das Mag (€24,99). Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Wie in de auto stoelverwar- ming heeft, wil niet meer zon der. Met de Big Hug van Stoov kun je diezelfde sensatie ook realiseren als je niet achter het stuur zit, maar op je bureau stoel op kantoor, of thuis op de bank. Dit infrarood warmtekleed dra peer je over de leuning en ver volgens houdt het je zitvlak en je rug op een aangename tem peratuur. Daarbij heb je keuze uit drie standen, dus je hoeft niet bang te zijn dat je op bla ren komt te zitten. Ten opzichte van andere warm- tedekens op de markt heeft de Big Hug twee grote voordelen: met zijn premium design oogt hij niet stuitend lelijk en door de accu hoef je niet dicht bij een stopcontact te zitten. Dat draadloze karakter is echt een uitkomst, hoewel de accuduur in de praktijk wel wat tegenvalt. Stoov Big Hug €120 (XL-versie €130) De klassieke horror film The Shining maakte destijds minstens zo'n verpletterende indruk door de soepele manier waarop de camera door de hotelgangen gleed als door het acteerwerk van bijl- zwaaier Jack Nicholson. Voor die opnames met een steadycam moest de came raman zich in een loodzwaar harnas hijsen. Anno 2021 kun je zelfs als bibberige amateur heel aar- dig in de buurt komen als je jouw smartphone op een zo genoemde gimbal bevestigd. De PowerVision S1 is de al lerkleinste ter wereld: 312 gram schoon aan de haak. De mini-motoren voorkomen hinderlijke schokken in de opnamen. Ook grappig - en handig - is dat aan de onderzijde uit- schuifbare pootjes zijn ver stopt, waardoor de gimbal ook een statief wordt. PowerVision S1 €190 Spelontwikkelaar Ubisoft staat er niet om bekend graag het wiel opnieuw uit te vinden. Deel zes van de schietgame- reeks Far Cry biedt dan ook meer van hetzelfde. Maar dan wel véél meer. Het Caribische eiland Yara (een soort Cuba) is een gigantische 'open world' met bos, strand, berg en stad in over vloed. Ook volop aanwezig: kanonnen- voer, want dictator Antón Castillo regeert met ijzeren vuist. Aan jou, Dani Rojas (m/v), de taak om de revolutie te ontketenen. Daarvoor heb je een belachelijk groot arsenaal aan voertuigen en wapens tot je beschikking zoals nucleaire raketten en een goed afgerichte krokodil. De kleurrijke stoet aan personages ten spijt is er maar een die de show steelt en dat is Giancarlo Esposito, die in tv-series als Breaking Bad en The Mandalorian al liet zien hoe goed hij een schurk kan neerzetten. Als Antón Castillo is hij mis schien wel de meest memorabele bad guy van alle Far Cry's. Far Cry 6 voor pc, PlayStation, Xbox en Stadia €60 iopt tot en met 30 november 2021 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. GROTE LIEEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73