5 Badhuis uit de tijd van het echtpaar Verpalen, waar nooit meer iets aan is gedaan. een stoel met een bak koffie in zijn handen. Kater Felix ligt in de stoel naast hem, poes Dikke Mollie likt water van tafel. ,,Je zult het niet ge loven, maar ik was een succesvol zakenman", vertelt De Cuyper. ,,Ik heb ook nog een appartement in Knokke, maar daar zitten mijn kinderen nu in vanwege de wo ningnood. En ik zit hier eigenlijk wel best." Hollandse vrouwen De Cuyper is een van de mensen die permanent op Marina Beach woont. ,,Veel sociale gevallen hoor. En mensen die hier door de sociale dienst zijn geplaatst, ik heb het zelf gezien. Ach, ik trek me er wei nig van aan. Ik vermaak me best hier. Ik hou van Zeeuws-Vlaande- ren en ik hou van Hollandse vrou wen. Wilt u mijn cd-collectie zien?" De Vlaming woont in een oude caravan van zijn tante. Hij heeft er veel spullen verzameld. Heel veel spullen. Binnen pronkt een inder daad indrukwekkende cd-collec- tie. Het is duidelijk ook domein van de katten. ,,Ik ben een kluize naar, weet u. Ik luister mijn mu ziek, ik lees mijn boeken. In de tijd die rest werk ik aan mijn memoi res. Ik heb best heel wat meege maakt in mijn leven." Terug in chalet F002 is het koud. Ijskoud, want de kachel doet het nog steeds niet. We blazen wolk jes en drinken thee uit het Dura- lex-servies. Het restaurant schijnt nog open te zijn. We verwachten er dezelfde deplorabele sfeer als op de rest van het park, maar niets is minder waar. Binnen is het warm, druk en gezellig. Veel panterprint- jes ook. Uitermate vriendelijk brengen de serveersters meter slange spareribs rond. Zelfs de bu ren, een tafeltje verder, kijken een stuk vrolijker. Terwijl de Mega Music Dance Experience uit de boxen galmt, gooien jonge meiden aan de bar een shotje achterover. Het zijn Gilliskes, mierzoet spul in plastic flesjes met de kale bats van Peter Gillis op het etiket. Onderaan de barkrukken hangen wat bibbe rende chihuahua's. Op de menu kaart worden cocktails ook in em- mervorm aangeprezen. De ser veerster barst in lachen uit als wordt gevraagd naar de verkoop- status van het park. Het uitblijven van verdere reactie is veelzeggend. ,,Had u appelmoes bij de frietjes gewild?" Ghettoblasters Thuiskomen in chalet F002 heeft iets treurigs na zoveel gezelligheid. Het kan blijkbaar nóg kouder en de bedden blijken houten planken van hoogstens anderhalve meter lengte. Om ons heen klinken ghet- toblasters met afschuwelijke her rie. Niet uit één hoek, maar wel drie. Misschien zelfs vier. Slapen is om zoveel redenen onmogelijk en het besluit valt om niet over morgen, maar morgen al te ver trekken. Zo vroeg mogelijk. Gruwelijk park We blijken niet de enigen. De vol gende ochtend staan de buren hun auto in de pakken. Hun ge zichten staan weer op onweer. „Wit een gruwelijk park", mop pert Albert van Klooster. ,,We ko men vaker bij Oostappen, maar echt, zoiets als dit hebben we nog nooit meegemaakt. Zó vies. Zó smerig. Zó kapot alles. En als je er iets van zegt, weten ze van toeten noch blazen." Het gezin, met moeder Alma en zoon Randy, komt uit Zeist. ,,We wilden hier gaan zwemmen, zwemspullen mee voor dat jochie, blijkt het zwembad al drie jaar dicht! Had je in de reviews kun nen lezen, hoor je dan. Die lees ik niet als ik verder goede ervarin gen heb met Oostappen. Maar het zwembad staat nota bene nog in de brochure die je bij het inchec ken krijgt. En nu kan ik mijn zoontje gaan uitleggen dat we niet gaan zwemmen. Het man neke is autistisch. Ik ben een lieve papa, maar ik had de manager bijna door de kantine gemept." Van Klooster is diep, diep te leurgesteld. ,,Ik kijk graag naar die serie van Gillis. Ik vind het een wereldkerel. Hij heeft het toch maar geflikt, weet je. Maar als ik dan zie in wat voor luxe hij leeft en met wat voor armoe hij zijn gasten hier opzadelt, dan krijg ik toch mijn bedenkingen. Ik heb gelijk na aankomst zelf ook maar eens een review geschreven. Een heel slechte. Wij komen hier nooit meer terug. Echt nooit." Oostappen Groep was, ondanks meerdere pogingen, niet bereik baar voor een reactie. GO ZATERDAG 23 OKTOBER 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53