Een weekendje op Marina Beach 4 'Maar als ik dan zie in wat voor luxe Peter Gillis leeft en met wat voor armoe hij zijn gasten hier opzadelt, dan krijg ik toch mijn bedenkingen' fond plakken een stuk of tien doodgemepte vliegen, de bezem- kast die moet doorgaan voor douchecabine zit vol schimmel en onderaan de ramen ziet het zwart van viezigheid. „Aangekoekte kotsvlekken", stelt mijn zoon van acht vast. Hij zou best eens gelijk kunnen hebben. De inrichting van het houten kot is op zijn zachtst gezegd sma keloos. Aan de gaten in de muur te zien, heeft er ooit iets van decora tie gehangen. Nu zijn de muren kaal, op de vlekken na dan. De gor dijnen missen driekwart van de haakjes, er zit kauwgom tegen de zijkant van het kunstleren bank stel, er mist een bed en de televi sie, vol half afgekrauwde sticker- tj es, geeft slechts besneeuwde zenders weer. Glimmende biljetten Naar buiten dan maar. De buren steken aarzelend hun hand in de lucht als we voorbijlopen. Ze kij ken chagrijnig. Dat geldt eigenlijk voor iedereen die op het park loopt, fietst of voor zijn caravan zit. De aanblik van kapotte speel toestellen en Litouwse kentekens stemt ook niet bepaald vrolijk. Ge lukkig is er een binnenspeeltuin. Of ja, een voormalige tennishal waar wat springkussens en een oude midgetgolfbaan zijn neerge- pleurd. Op de tafels liggen glim mende stembiljetten om de fami lie Gillis aan een Gouden Televi- zier-Ring te helpen. Peter Gillis is de eigenaar van Marina Beach. De zelfverklaarde selfmade miljonair achter de Oos tappen Groep kocht het vakantie park in 2013 samen met zwempa radijs Scheldorado voor zes mil joen euro van het echtpaar Verpa len. Inmiddels staat Marina Beach te koop voor 61,25 miljoen euro. Hatseflats, zegt Gillis dan. On danks alle toezeggingen is het tot een definitieve verkoop tot dusver niet gekomen. Dansavonden En het was zo mooi, vertelt Ria Verpalen. ,,Toen het nog van ons was, waren we 24 uur per dag in touw. Alles wat kapot was, repa reerden we. We organiseerden dansavonden, bingoavonden en als er feest was, kwam de fanfare van Biervliet. Onze gasten stuur den geboortekaartjes, wij stuur den verjaardagskaartjes en als er iemand kwam te overlijden, dan gingen we naar die begrafenis. Het was letterlijk één grote familie, bijna 25 jaar lang." Maar ja, het echtpaar werd ou der. Er kwam een kans het park te verkopen. ,,De kinderen zeiden: doe het nou maar. Niet wetende wat voor ellende we op ons zou den afroepen. We zouden verko pen aan Peter Gillis, die ik kende van de Recron. Hij werd daar door niemand geaccepteerd en ik had er altijd een beetje meelij mee. Maar op de dag van de notaris had hij ineens geen geld. En toen zaten we daar!" Het echtpaar Verpalen verkocht het park uiteindelijk aan een an dere groep, die vervolgens failliet ging. Daarna heeft Gillis de Braak man alsnog op de kop getikt. Ria Verpalen heeft er altijd drie huis jes aangehouden, tot afgelopen ja nuari. ,,Ik kon het verval niet lan ger aanzien. Elke keer reed ik met buikpijn het park op. We hebben de huisjes maar verkocht." Diep in haar hart heeft Verpalen spijt van de verkoop. ,,Vanwege het gedoe, maar vooral ook van wege de gezelligheid die ik zo mis. Ik heb zo'n heimwee gehad. Ik kende alle gasten bij naam, snap je. Ik verlang zo naar die tijd terug." Alle bomen weg Gouden tijden, herinnert zich ook Hedwig De Clercq. De Vlaming kocht zijn stacaravan nog net 'in de tijd van Ria'. ,,We dachten: het is daar zo hemels om te fietsen, we willen daar vaker zijn. En het was plezant, de eerste jaren. Tot Oos- tappen kwam. Alle bomen op het park werden gekapt en ze stouw den het vol met die blauwe kotte- kes. Honderden en honderden. Een afgrijselijk gezicht. Binnen een paar maanden kenden we het niet terug." Inmiddels is het 'helemaal niks meer'. ,,We hebben geen wifi, de tv doet het nauwelijks. Alles wat je buiten ziet, is doodgewoon versle ten. Ze hebben geen centen om te herstellen, niet om personeel te betalen, niets. En maar roepen dat ze het gaan verkopen voor al die miljoenen. Wie wil hier nou een duit voor geven? Ik niet!" We doen ogen maar toe Tweeduizend euro stageld per jaar heeft De Clercq er nog wel voor over. ,,Met energie en toeristenbe lasting erbij bijna drieduizend. Het is te veel, ik weet het, maar we staan hier nu eenmaal. We hebben een goede plek, een mooie stacara van met alles erop en eraan, we hebben hier rust de helft van het jaar. Voor ons is dat het waard. Voor de rest doen we soms maar de ogen toe. Het is beter dat je sommige dingen niet ziet." Maar er is geen ontkomen aan. Waar op het park je ook loopt, overal ligt het verval er dik bo venop. Een compleet afgeblad derde mascotte, oude douchecabi nes met ingeslagen ruiten. Vuil niszakken overal. En als het park zo'n puinhoop is, dan doen de vaste gasten ook weinig moeite meer hun perceeltje te onderhou den. Caravans met opgeruimde tuintjes zijn per straatje op één hand te tellen. Veel sociale gevallen ,,Let niet op de rommel", verexcu- seert Johan de Cuyper zich, vanaf ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Veel mensen verzorgen hun stekje zelf ook amper meer. ,,Wie wil hier nou een duit voor geven?' vraagt Hedwig De Clercq zich af. In de oude caravan van zijn tante werkt Johan In restaurant De Braakman, dat niet onder Geen onbekend beeld op Marina Beach. de Cuyper aan zijn memoires. beheer van Oostappen Groep valt, is het wel goed toeven. Albert van Klooster, bezoeker park Een totaal afgebladderde mascotte van het vakantiepark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52