Marina Beach, vakantiepark in verval Honderd euro per nacht voor een beschimmelde caravan met kapotte keukenapparatuur. Het régent klachten over Oostappenpark Marina Beach, op de Braakman bij Hoek. Onze verslaggever boekte ook eens een weekendje en brak dat, evenals andere gasten, voortijdig af. 'Toen het nog van ons was, waren we 24 uur per dag in touw' f ^mog nooit zoiets H meegemaakt.. Er hing een vreselijk I vieze geur in de ca ravan, de randen van de tafels waren afgebladderd, er zaten gaten in de vloer, er zat schim mel in de douche, de kasten zaten on der de vetvlekken, overal lagen haren en zelfs op het beddengoed zaten vlekken. Daarbij was het vieze bed dengoed van de vorige huurders nog niet weggehaald. Hoe durft camping Marina Beach überhaupt geld te vra gen voor zoiets als dit...' 'Wat een vieze bende zijn we in te rechtgekomen. Allemaal flessen drank, inlegkruisjes, bedden lagen overhoop, serviesgoed lag vies in de gootsteen, rotzooi in de koelkast, handdoeken overal, toiletspullen la gen er nog. En ook nog een fles waar een waterpijp van was gemaakt met een joint erin! Boos en teleurgesteld naar de receptie gelopen. Ze konden niks regelen zeiden ze. Geen andere caravan, geen schoonmaaksters en geen geld terug.' Een kleine greep uit een stort vloed aan negatieve recensies over wat een visitekaartje van Zeeland zou moeten zijn. Wie 'Marina Be ach' intikt op Google, kan maar beter even geen hap van zijn bo terham nemen, want ook de bij- gevoegde foto's zijn niet van de lucht. De schimmel dringt binnen tot in je diepste vezels. Tijd om de proef op de som te nemen. Eind september meldden we ons bij de receptie voor de sleutels van onze 'Noordiek cha let'. We bladeren de brochure ('Hartelijk welkom op vakantie park Marina Beach. We doen er alles aan om je een onvergetelijke vakantie te laten beleven!') door tot we aan de beurt zijn. De vier wachtenden voor ons beklagen zich over defecte kachels, smerig beddengoed en (slikbloed aan de deurklinken. Bloed zit er niet aan de klinken van chalet F002. Wel andere, on herleidbare vlekken. Het ruikt er naar erwtensoep. Tegen het pla- GO ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 'Zó vies, zó smerig, zó kapot alles' WENDY WAGENMAKERS Op de plek waar nu honderden blauwe chalets staan, waren vroe ger bomen. Heel veel bomen. foto's wendy wagenmakers Ria Verpalen, vorige eigenaresse Marina Beach LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51