Vroeger als model op de O O) CD O 12 ZEELAND Vierde periode voor Debbaut bij Fortis Klomp met Cavalry zeker van play-offs Daan Klomp. foto cavalry fc media - prosportfoto VOETBAL Vrouwen IJzendijke treffen Ter Leede Bij de Marathon van Rotterdam staan morgen ook veel Zeeuwen aan de start. Voor Peter Paul Stokvis uit Kortgene wordt het zijn 35ste en laatste marathon. Anoucha Steijaert-Baute uit Terneuzen hoopt juist voor de eerste keer de afstand van 42.195 meter te voltooien. Roetfilter zorgt voor MARATHON VAN ROTTERDAM Leonard Debbaut is voor de vierde keer aange steld als hoofdtrainer van korfbalvereniging Fortis. Vanaf 1 november volgt hij bij de Sou- burgse eersteklasser de vertrokken Arco Goedkoop op. Dit keer krijgt hij Sjaak Baas aan zijn zijde. Die had de 'baan' ook al eerder. Na vier speelrondes van de veldcompetitie scheidden de wegen van Fortis en Goedkoop. Pascal Koppejan, trainer van Fortis 2, werd voor een paar weken doorgeschoven naar het eerste team. In de tussentijd werden Debbaut en Baas bereid gevonden om het seizoen af te maken. Debbaur gaat zijn negende seizoen in. Baas was in het seizoen 2013-2014 hoofdcoach in Oost-Souburg. Daan Klomp heeft met zijn ploeg Cavalry FC een plek in de play-offs om het kampioen schap van Canada veiliggesteld. De verdediger uit Wissenkerke opende de score in het duel met concurrent Pacific FC en boekte met zijn ploeg uiteindelijk een 2-1-overwinning. Door de zege is Cavalry FC ook weer koploper in de Canadian Premier League. Klomp kopte na zes minuten raak uit een cor ner van de Engelsman Tom Field (1-0). In de tweede helft schoot David Norman uit een fraaie vrije trap de 2-0 binnen. In de slotmi nuut deed Pacific FC, dat voorafgaand aan het duel nog koploper was, iets terug (2-1). De voetbalsters van IJzendijke komen van daag in actie in de KNVB beker voor vrouwen. De ploeg van trainer Nico Knol moet op be zoek bij Ter Leede, dat uitkomt in de top klasse, het hoogste amateurniveau bij de vrouwen. Ter Leede is na vier competitieduels de nummer vijf van de topklasse. IJzendijke speelt twee niveaus lager. In de eerste klasse is de ploeg van Knol na vier duels nog altijd foutloos. Aan de KNVB beker voor vrouwen doen de teams uit de eredivisie, topklasse, hoofdklasse en eerste klasse mee. Het duel tussen Ter Leede en IJzendijke begint om 14.00 uur in Sassenheim. Quote van de dag '5 duels om dit weekend naar uit te kijken in het Zeeuwse voetbal' Oranje Rugby WK ,,De Kustmarathon is de mooiste, de Rotterdam Marathon de leuk ste", zegt Peter Paul Stokvis. En de 62-jarige hardloper uit Kortgene kan het weten. Hij liep al tienmaal van Burgh naar Zoutelande en 34 keer finishte hij op de Coolsingel. Zijn 35ste deelname van morgen wordt zijn laatste. Stokvis is het gewend om één of twee marathons per jaar te lopen. Maar de Noord-Bevelander is de lange duurtrainingen zat. Hij wil niet langer 20 kilometer of meer in zijn eentje moeten lopen. ,,Ik zou nog wel een tijdje door kunnen gaan", zegt hij. ,,Maar als ik vol gend jaar op 36 zou uitkomen, dan moet ik van mezelf doorgaan tot de 40. Zo zit ik nu eenmaal in el kaar; ik moet op een rond getal uitkomen. Dus kan ik nu maar be ter stoppen." Hitte in 2007 Bijzonder is dat Stokvis in de Maasstad sinds zijn debuut in 1986 geen marathon miste (alleen in 2020 was er vanwege corona geen wedstrijd) én dat hij elke keer dat hij startte ook finishte. Eén keer, in 2007, mislukte dat bijna. ,,Dat was die keer dat het zo ontzettend Ze gaf haar dieet en ervaringen vorm in de uitgave van een boekje met de titel 'Het moederdag dieet'. Door het hardlopen staat ze zoveel positiever in het leven. ,,Je herse nen worden geactiveerd. Je krijgt een beter en helder inzicht in het maken van beslissingen", vertelt ze. De Terneuzense focuste zich in eerste instantie op wedstrijden in de grensstreek en Zeeuws-Vlaan- deren. Ze richtte zich met name op de kortere afstanden. Bij haar de buut op de vijf kilometer eindigde ze meteen op een derde plaats in Watervliet. Voorzitter Alex Cocquit van De Krekenlopers lijfde haar in bij zijn vereniging. Ze woonde toen over de grens in Kaprijke. Steijaert-Baute won wedstrijden of eindigde meestal in de top drie. Ze won in haar leeftijdscategorie de criteriums (klassementen met de beste resultaten) van De Kreeklo pers en atletiekvereniging Schelde- sport, waarvan ze ook lid is. Ze wilde echter méér. Ze deed mee aan (1/8) triatlons in Gastel en Terneu- zen en liep halve marathons. Daar blijft het niet bij. Morgen staat ze voor de grootste uitdaging. Dan maakt Steijaert-Baute (51), ge- trouwd met Alex en moeder van zoons Levi, Dewi, Dominique en dochter Anouk, haar debuut in de marathon van Rotterdam. ,,Ik wil één keer in mijn leven de marathon lopen." Grenzen verleggen Ze kende best twijfels of ze de af stand wel zou aankunnen. ,,Bij Kre kenlopers zijn ze ervan overtuigd dat ik het kan." Dat trok haar over de streep. ,,En ik wil graag mijn grenzen verleggen", klinkt het am bitieus. Anoucha Steijaert-Baute groeide op in Biervliet. ,,Ik heet eigenlijk Anouschka. Zo wil ik ook genoemd worden, maar mijn vader was de 's en de k' vergeten bij de geboorte aangifte. Ik schrijf voor de wedstrij den altijd in met mijn meisjes naam", wil ze en passant kwijt. Ze is een laatbloeier. Heeft ze dan zaterdag 23 oktober 2021 KORFBAL VOETBAL - Op www.pzc.nl wordt vooruit- geblikt op de interessantste duels van dit weekeinde. GO PSV-doelman Aron van Lare uit Terneuzen is opgenomen in de voorlo pige selectie voor Oranje onder 19 jaar. Het team speelt vol gende maand in de EK-kwali- ficatie. 5 De wedstrijd van de rugby ers van Oe- moemenoe vandaag in de ereklasse tegen Hilver sum is uitge steld. Het duel is nu vastge steld op 4 de cember. Het eerstvolgende duel van Oe- moemenoe is 20 november. 5 Art Asrian uit Terneuzen is gisteren vijfde geworden bij het WK bank- drukken in Li touwen. Daar mee evenaarde hij zijn prestatie van twee jaar geleden in Tokio. Door een technische fout miste hij de derde plaats. 'Je wordt door het publiek gedragen' Roeland van Vliet Kortgene Drie jaar geleden besloot Anou cha Steijaert-Baute te gaan hardlopen. Ze had eerder van haar kinderen al een stille hint gekregen dat ze te dik werd. Zij gaven haar voor Moederdag een roze fitnessmat. Ze ging gemoti veerd aan de slag met een dieet met bijbehorende oefeningen, viel in zeven weken zeven kilo af en kwam op haar streefgewicht van 54 kilo. Aector Dooms Terneuzen a HET WEER: Zonnig Massa-arresratie bij demonstratie legen Poe tin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40