'Mensen willen weer lekker op reis' F/K(.L0WE£Nl ZEELAND 11 CSW loopt ruim50.000 euro bijeen voor KWF Vliegreis in de herfstvakantie is populair CORDEJONGE VLISSINGEN Leerlingen en medewerkers van de Christe lijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) hebben meer dan 50.000 euro bij elkaar gelopen voor KWF Kankerbestrijding. De leerlingen en teamleden na men deel aan de KWF sponsor loop op de drie vestigingen van de school: Bestevaêr, Van de Perre en Toorop. Bovendien deed een deel van het team van CSW mee aan de 8 of 21 kilome ter tijdens de Amsterdam Mara thon. Docent Rob Marinissen: ,,De missie van CSW houdt niet op bij de muren van de school. Kan ker is een rotziekte die veel van ons raakt. Het was hartverwar mend om te zien hoe de leerlin gen zich inzetten voor dit doel. De sponsoractie heeft veel hard looptalent in de spotlights gezet en bijgedragen aan het maat schappelijk bewustzijn van onze leerlingen." De drie leerlingen die het meeste sponsorgeld bij elkaar liepen (Liam Holtkamp op Be- stevaêr, Kane van Unen op Van de Perre en Wessel van der Want op Toorop) ontvingen deze week een cheque waarmee ze een fiets mogen uitzoeken bij Piet Vos kamp, die de actie heeft gespon sord. Pasta, cappuccino en pittoreske straatjes. Daar kijkt Janneke het meest naar uit. ,,Als je ansichtkaar ten van Puglia ziet, dan staan er hoge rotskliffen en schattige dorp jes op. En we gaan natuurlijk naar Italië voor het lekkere eten en drin ken. Ik kijk ernaar uit om een week lang over andere dingen te praten dan de televisie en het huishou den." Het stel was in maart 12,5 jaar ge trouwd. ,,We zouden dat eigenlijk vieren in de meivakantie. We wil den naar Bali of Sri Lanka." Corona gooide roet in het eten. ,,We wilden tóch nog iets doen dit jaar. Puglia stond al een tijd op ons lijstje. En omdat we ons huwelijk vieren, vin den we het leuk om zonder kinde ren op vakantie te gaan. Het is voor 't eerst dat we dat doen. Toen we af gelopen zomer met de caravan op vakantie waren, hebben we de vluchten geboekt. Dan moesten we wel gaan." Janneke werkt in het onderwijs, dus het stel is aangewezen op de schoolvakanties. De kinderen gaan ook met vakantie. ,,Ze gaan met hun opa en oma naar een Room- pot-park. Ze hebben een heel leuk programma voor ze bedacht." Run op zonvakanties Veel Zeeuwen vertrekken komende week met het vliegtuig naar een Assenberg. ,,De mensen willen ge woon weer lekker op reis. We zien een toename ten opzichte van de zomer. Doordat ze nu hun QR-code kunnen laten zien, hoeven ze min der te regelen. De mensen boeken met name bestemmingen in de EU die een groen reisadvies hebben: Spanje, Turkije, Portugal, Grieken land en de Canarische Eilanden." Ook bij reisorganisatie TUI wordt er volop geboekt, zegt woordvoer der Anke van Nieuwenhuizen. ,,We zien dat dit jaar meer mensen boe- warme bestemming. Reisbureau D-Reizen in Goes heeft het er ont zettend druk mee. ,,Gisteren waren er nog volop mensen hier op kan toor die dit weekend nog wilden vertrekken", vertelt manager Helen Deze vakantie hebben mensen weer meer vertrouwen om op reis te gaan ken dan in de herfstvakantie twee jaar geleden. Ze hebben vooral in teresse in een zonvakantie." Het gaat deels om 'inhaalvakanties', weet Van Nieuwenhuizen. ,,In de meivakantie zaten veel landen nog op slot, en in de zomer waren men sen afwachtender dan nu. Deze herfstvakantie hebben ze weer meer vertrouwen om op reis te gaan. En het weer in Nederland speelt natuurlijk ook mee." zaterdag 23 oktober 2021 GO I-Jj - *1 Veel Zeeuwen vertrekken ko mende week naar de zon. Deze herfstvakantie zijn vliegvakan ties razend populair. Janneke en Jarco van de Ketterij uit Kloe- tinge gaan een week naar Puglia in Italië om hun 12,5 jarig huwe lijk te vieren. De kinderen laten ze bij opa en oma. „Even tijd met z'n tweeën." Cornelleke Blok Kloetinge Janneke en Jarco van de Ketterij pakken hun koffers voor een weekje Italië. foto marcelle davidse - Anke van Nieuwenhuizen, reisorganisatie TUI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39