II van UCR UCR 8 ZEELAND Culturele initiatieven vertellen over project Advertentie Museum Veere kan rekenen op ruim 25.000 euro. ,,We zijn zó blij", zegt directeur Veronica Frenks. ,,Als we het niet hadden gekregen, dan was ons plan niet doorgegaan." Het is de bedoeling dat museumbezoekers niet alleen kijken en luisteren, maar de his torie van de regio ook gaan rui ken en proeven. Samen met Gerard van Keken heeft ze het project opgezet. Het idee is min of meer bij toeval ont staan. ,,We waren als museum met toegankelijkheid bezig, onder an deren voor slechtzienden. Dat in spireerde ons om de geschiedenis in te duiken met je ogen dicht. Je kunt zoveel met je zintuigen doen: voelen, maar ook proeven en rui ken. Alleen al de geuren aan de zee. Daarom willen we met smaak en geur aan de gang." Er wordt onder meer gedacht aan wijnen, zeevruchten, chocolade en zeewier. Het is de bedoeling vanaf begin volgend jaar regelma tig smaakateliers te houden. Frenks verwacht zo een breder pu bliek aan te spreken. ,,Een mu seum alleen voor een select groepje, dat is niet meer van deze tijd." Op 4 en 5 juni 2022, het pinkster weekend, gaat het gebeuren: het Hoogtij Festival in Groede. Een compleet nieuw evenement voor klassieke muziek. Het project krijgt 22.000 euro. ,,Daardoor we ten we nu dat het echt door kan gaan", zegt pianiste Cathelijne Maat opgetogen. Zij nam het initiatief voor het festival. ,,Ik ben geboren en geto gen in Groede en kom er nog re gelmatig. Ik had al langer het idee om er klassieke concerten te orga niseren. Toen in coronatijd alles stilviel, ben ik gaan praten met Stichting Vrienden van het Kerk gebouw Groede. Zij waren meteen enthousiast." Het festivalconcept is totaal anders. Dit wordt echt een belevenis Er komen grotere en kleinere concerten verspreid over Groede, onder meer van Calefax, Binge Collective en Strijbos van Rijs wijk. Maar het programma biedt ook ruimte aan Zeeuwse gezel schappen, film, dans en beeldende kunst. De regio kent al het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen en het Scaldis Festival. Volgens Maat is er zeker ruimte voor nog een klassiek evenement. ,,Het grote verschil is dat bij ons Groede centraal staat. Het gaat echt om het dorp. Ook het festivalconcept is totaal anders. Dit wordt echt een belevenis", zegt de pianiste. Dankzij een bijdrage van 44.000 euro kan Stichting Rimpelingen in januari beginnen met De Baaierd. ,,Het wordt een podium en ont moetingsplatform voor begin nende en gevorderde schrijvers in alle genres", zegt projectleider Joyce Pijnenburg. We hebben ver schillende soorten programma's, waarvoor we ook verschillende soorten podia nodig hebben. Die willen we over de provincie ver spreiden. De Drvkkery is al geïn teresseerd." Een van de onderdelen is het Baai- erdgilde, waarbij beginnende schrijvers worden gekoppeld aan ervaren Zeeuwse auteurs. Ook is er het podiumprogramma Oersoep, met optredens van schrijvers. Be ginnende auteurs worden ge coacht. Andere onderdelen zijn de Kraamkamer ('open mic'-sessies), de Baaierdvertellingen (vertelvoor stellingen van schrijftalent) en de uitgave van het Baaierd Magazine. ,,Het is onze bedoeling een diver siteit aan mensen en genres op het podium te hijsen", zegt Pijnen burg. ,,We zien het als een pilot- project. Als het slaagt, hopen we ermee verder te gaan." Het is de bedoeling een diversiteit aan mensen en genres op het podium te hijsen zaterdag 23 oktober 2021 Cultuurgeld maakt plannen mogelijk Gerard van Keken en Veronica Frenk, met op achtergrond een historische keuken in Museum Veere: ,,We willen met smaak en geur aan de gang." foto dirk jan gjeltema Bij tien Zeeuwse culturele ini tiatieven kon donderdag de vlag uit. Zij krijgen geld van provincie en gemeenten voor bijzondere, vernieuwende pro jecten. Drie gelukkigen vertel len wat zij met het geld gaan doen. Rolf Bosboom Veere Ruiken en proeven in het Mu seum Veere Hoogtij Festival in Groede wordt een belevenis - Cathelijne Maat Podium voor beginnende én er varen schrijvers - Joyce Pijnenburg Studenten Naam: Loralee Thom Leeftijd: 19 jaar oud Woonplaast: Johannesburg Land: Zuid-Afrika In hartje Middelburg ligt University College Roosevelt, een klein Liberal Arts Science college, dat onderdeel is van de Universiteit van Utrecht Studenten stellen uit 200 vakken een studie samen, gebaseerd op hun eigen passies en interesses. Na het afronden van de studie ontvangen zij een Bachelor of Arts of Bachelor of Science diploma. Met maximaal 600 studenten over drie leerjaren verspreidt, worden de klassen klein en het contact persoonlijk gehouden. Doordat studenten een kamer krijgen op één van de vier campus locaties in het centrum van Middelburg, is er een hechte studentengemeenschap, waarin studenten samenleven, studeren en sociale activiteiten ondernemen. Loralee en Rhodé zitten beide in hun eerste semester van hun studie aan UCR in Middelburg.Allebei hebben ze voor UCR gekozen omdat ze daar heel flexibel verschillende vakken kunnen leren. Ze vinden het leuk dat ze allebei hun eigen curriculum kunnen creëren. Rhodé:"lk vind echt alles heel interessant, op dit moment vind ik cognitieve weten schappen, psycholo gie en rechten het leukst om te volgen en te onderzoeken!". Dit herkent Loralee ook. Zij heeft nog drie jaar de tijd om te kiezen wat voor specifieke studie richting ze wil gaan doen en ze krijgt hier alle ruimte voor om dit te ontdekken. Ze heeft altijd grote interesse gehad in de medische wereld en wil zich na deze studie graag aanmelden voor een medische master. Wat je veel ziet bij studenten aan UCR is dat hun specificatie die ze aan het begin van de bachelor hadden gekozen is veranderd, dus Loralee is benieuwd wat ze aan het eind van haar studie voor master wil gaan doen. Naam: Rhodé van Driessen Leeftijd: 18 jaar oud Woonplaats: Kapelle Land: Nederland Een andere reden voor Rhodé om te kiezen voor UCR in Middelburg is de internationale omgeving. Dit vindt zij dan ook echt een gewel dige ervaring. Rhodé:"ledereen helpt je als je een vraag hebt en je kunt makkelijk samen studeren. Als je hier wil feesten kun je plezier hebben in Middelburg, maar je kunt ook lekker ontspannen met je kamergenoten." Loralee komt uit Johannesburg, dan is Middel burg wel echt een andere wereld. Ze was zeker voorbereid hoe anders het was, maar ze had echt niet zo'n schilderachtig stadje verwacht. Ze is helemaal op haar plek met zoveel leuke winkeltjes, haar fijne appartementje en vrien den om zich heen. Loralee:"UCR is tot nu toe echt een bijzondere plek en ik kijk uit naar de rest van dit avontuur!" Univerity College Roosevelt Visiting adress: T +31 (0) 118-655500 Lange Noordstraat I E info@ucr.nl University College Roosevelt 4331 CB Middelburg www.UCr.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36