Fuif W Borsele heeft bezoekers illegale straatrace in vizier Inzamelactie levert in Zeeland 70 wapens op 2 MAIKEL HARTE Column Donderdagavond had ik mijn eerste fuif, althans ik niet, maar mijn dochters. Of ik ze kon brengen en ophalen? Na tuurlijk. Dat is niet eens een vraag, want ze mogen van mij niet 's avonds laat alleen over straat fiet sen. Ik mocht echter niet voor de school staan wachten, er is een kleine parking dicht bij de school en daar werd ik geacht om 23.00 uur te parkeren. Uit het zicht dus. Daar stond ik dan, in mijn eentje op een donkere parking met om me heen, op een enkele moeder na, alleen maar vaders die het zelfde lot beschoren waren. Voor mijn neus sloten de auto's op de weg naar de school stapvoets ach ter elkaar aan. om 23.00 uur de fuif klaar is, zie ik de eerste jongens voorbij fietsen: roepend, zingend en kris kras au- to's passerend. Meiden zie ik al leen maar opgehaald worden en bij hun vader in de auto stappen. Maar waar blijven die van mij? Onder appelbomen vallen geen peren denk ik: als er vroeger een feestje was, deed ik het licht uit. vaders uit hun auto stappen en naar de school lopen: hun geduld is op. Ik besluit te wachten. Twee meiden lopen voorbij naar een auto achter mij. Ik hoor ze praten: ,,Die ene guy had echt een crush op je." Dat is jongerentaal om te zeggen dat een jongen achter je aan zit. Mijn gedachten schieten op hol: Er zal er toch niet één met een jongenEen klein kereltje met een capuchon over zijn hoofd en een peuk in zijn mond sjokt als een soort gangster langs mijn auto. Ik schat hem 13, net zo oud als die van mij. Ze zal toch niet met zo'n type? Zal ik ze gaan halen? Ik moet denken aan die vader die ooit de Hulsterse discotheek 'de Champs' in zijn pyjama binnenstapte toen zijn dochter niet op tijd was. Die dochter is nooit meer te laat geko men. Die troef bewaar ik echter voor later. Dan komen ze de bocht om: er was er één haar jas kwijt. Oke... dat zei ik ook altijd. Er zal er toch niet één met een jongen... DE STELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters economen: prijzen blijven stijsen Gratis ruimte voor toegangstesten Zeeuwse film 'Sober' op festival VLISSINGEN Politie houdt naakte man aan na crash De straatrace op 12 september was een flinke happening. Er kwamen zo'n 1500 mensen op af, sommigen van diep uit het land. De politie kreeg dat wel in de smiezen, maar het was toen te laat om met het kleine aantal beschikbare agenten nog in te grijpen. Harder ingrijpen De politie hield wel toezicht. ,,Er zijn ook drones en camera's inge zet", vertelt burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Bor- sele. De races vonden plaats op grondgebied van die gemeente. Door de observaties konden de kentekens van zo'n honderd auto's worden geregistreerd die langs de weg stonden. ,,We hebben de eigenaren van die auto's een brief gestuurd", vertelt Dijksterhuis. ,,Daar staat in: je bent daar gezien, een volgende keer kan dat gevolgen hebben." Boetes zijn niet uitgedeeld. ,,Daar was het dit keer te laat voor. We overleggen met de politie over hun informatie positie. We moeten proberen een volgende keer op de hoogte te zijn van dit soort plannen, zodat we tij dig en eventueel harder kunnen in grijpen." Patrouilleren De wegen in het havengebied zijn in beheer bij North Sea Port. Die gaat echter niet over handhaving en kan weinig doen, zegt een woord voerder. En ook de politie ziet geen directe taak voor zichzelf wegge legd, reageert een woordvoerster. Voor bijvoorbeeld vaker patrouille ren in het havengebied is niet ge noeg capaciteit. Ook de politie zet wel in op het in de kiem smoren van plannen voor straatraces. De 'Drop je knife doe wat met je life-campagne' draaide vorige week van maandag tot en met zondag. In het hele politiedistrict Zeeland West-Brabant werden 434 wapens ingeleverd. Opvallend waren een doorgeladen vuurwapen en hand granaat, die in Brabant waren ach tergelaten. Beide hadden echter thuis opgehaald moeten worden. In Zeeland werden zeventig wa pens ingeleverd. De vangst bestond uit een stiletto (1), messen (41), vlindermes (3), dolk (2), kapmes (1), bijl (1), katapult (1), nepvuurwa- pen (12), alarmpistool (4), lucht-, gas- en veerdrukwapen (2), hand vuurwapen (1) en een geweer (1). ,,Ieder wapen dat van de straat is scheelt mogelijk een geweldsmis drijf", zegt Gerda van Leeuwen, po litiechef Zeeland-West-Brabant. ,,We wilden zo veel mogelijk wa pens van de straat, daar hebben we het voor gedaan en met succes. Maar dat wil niet zeggen dat we nu de andere kant uit gaan kijken. We blijven ons focussen op het gebruik van wapens onder jongeren en het aantal vuurwapens dat in de om loop is. Maar ik kijk tevreden terug op deze actie die we samen met de burgemeesters en het OM gehou den hebben. Misschien komt er nog een vervolg." zaterdag 23 oktober 2021 Het leek zowaar wel een file. Als Ondertussen zie ik de eerste Weekend: Voor minima zou maandverband gratis moeten zijn Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga mijn huis ook duurzamer maken 1146 reacties zo! MO© MOOI OP -TlJte HET KERSTCA&EAU VOOR HENK SESCOORts ZIERIKZEE Burgemeester Jack van der Hoek heeft veertien commerciële aanbieders voor coronatoegangstes- ten aangeboden gratis hun intrek te nemen in het transferiumgebouw in Renesse. ,,Het is nu aan hen of ze daar gebruik van maken. Wij kunnen dat niet afdwingen", aldus de burgemeester op vra gen van SGP-fractievoor- zitter Florus van der Paauw. Sinds de sluiting van de gesubsidieerde testposten in de bad plaats en Zierikzee zijn voor inwoners van Schouwen-Duiveland Goes, Middelburg en Hel- levoetsluis de meest na bije testlocaties. LONDEN De Zeeuwse korte film Sobervan Joël Duinkerke en Julia van de Graaff is volgende week te zien op Raindance Film Festival in Londen. Het festival, een van de belangrijkste voor onafhankelijke ci nema, ontving dit jaar 12.000 inzendingen. De film wordt zaterdag 30 oktober vertoond voor publiek, maar is al vanaf dinsdagavond 24 uur lang online te bekijken via events.paus.tv/sober. Sober, een filmisch por tret van de overgroot moeder van Van de Graaff, ging vorig jaar in première tijdens het Zee land Nazomerfestival. Een naakte man is in de nacht van donderdag op vrijdag door agenten van de Keersluisbrug in Vlissingen geplukt. De man had even daarvoor een ongeluk gehad op de President Roosevelt- laan in Vlissingen. De agenten hadden tijdens hun nachtdienst al een paar keer signalen op gevangen dat er een naakte man door Vlis- singen zou rennen, schrijven ze op Insta- gram. De man is aange houden omdat hij de plaats van het ongeval heeft verlaten, en omdat de agenten vermoedden dat hij onder de invloed van drugs was. Ongeveer honderd bezoekers van de grote illegale straatrace in havengebied Vlissingen-Oost, vorige maand, hebben een brief gekregen van de gemeente Bor sele. Er staat in dat hun auto is gezien bij het 'evenement', en dat zoiets een volgende keer ge volgen kan hebben. Martijn de Koning Vlissingen-Oost Een deel van de ingele verde wapens. FOTO POLITIE ZEE LAND-WEST-BRABANT De landelijke wapeninleveractie heeft in Zeeland zeventig wa pens opgeleverd. In de kliko's die in drie Zeeuwse politiebu reaus stonden, zijn allerlei soor ten messen achtergelaten. ,,We blijven ons focussen op het ge bruik van wapens onder jonge ren", zegt politiechef Gerda van Leeuwen. Landelijk werden 3300 wapens ingeleverd. Eldridge Pentury Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2