m 23 VANAVOND WEER DE VRUCHTEN VAN TE PLUKKEN TEGEN JAMAL BEN SADDIK M „Vroeger toen ik wedstrijden ver loor wel, maar de laatste jaren ei genlijk niet. Het gevecht is pas over als het over is. Zolang ik op sta, één keer vaker dan mijn tegen stander, win ik altijd. Dat is mijn kracht en visie. Óf ik sta één keer vaker op óf ik val dood neer. Ik denk niet dat ik meer kan incasse ren dan anderen, maar ik geloof dat het een mentale kwestie is. Misschien is het niet helemaal ge zond, maar ik kan er niks aan doen dat ik er zo in sta." ,,Ik weet op dat moment dat ik de eerste ronde verlies. Dan maak ik de afweging: oké, ik ga op dit mo ment niet meer met deze man vechten, want ik ben al aangesla gen. Het heeft dan geen nut om te vechten, want ik loop toch al ach ter de feiten aan. Dan kan ik beter mijn rust pakken, terug op adem komen en blijven bewegen. Op dat moment ziet hij zijn kans en gaat hij vol gas. Maar op het moment dat ik hersteld ben, win ik ook elke ronde en uiteindelijk het gevecht. Dat is wat het is. Je zag het ook bij het gevecht tussen Fury en Wilder deze maand. Fury gaat twee keer neer in de vierde ronde, maar hij staat op en wint gewoon. Dat is mentale kracht." Ben Saddik mag vanavond op nieuw een poging wagen om Ver hoeven uit balans te krijgen. De Belgische Marokkaan heeft in elk geval geen rustige voorbereiding gehad. Hij kampte met een rug blessure, kreeg opnieuw een slechte kankerdiagnose en werd geopereerd, werd verdachte in de Sky-zaak (die draait om versleu telde telefoons die veelal in het cri minele circuit worden gebruikt), zat anderhalve maand in hechte- nis, raakte depressief én wisselde van trainer. Van continuïteit is, dus ook door vervelende omstan digheden, geen sprake. Ben Saddik zegt zich te hebben herpakt en he lemaal klaar te zijn voor Verhoe ven. Tussen Ben Saddik en 'The King of Kickboxing' zit nog wel wat oud zeer nadat Ben Saddik in de richting van Verhoeven spuugde bij de staredown vooraf gaand aan het gevecht in 2017, dat Verhoeven in de vijfde ronde in zijn voordeel besliste. Nog altijd is het laatste woord erover niet ge zegd. Ben Saddik bood zijn excu ses aan, maar blijft erbij dat Ver hoeven iets over zijn ziekte zou hebben gezegd. De Brabander houdt het erop dat hij Ben Saddik wees op een positieve dopingtest in 2015. Afgelopen zondag in het tv-programma Humberto was Ben Saddik te gast en hield hij zich vast aan zijn standpunten, terwijl pre sentator Humberto Tan en danser Timor Steffens het opnamen voor de Brabander. Ik vond het wat ongemakkelijk om naar te kijken. ,,Ik snap wat je bedoelt. Ik denk dat het voor Ben Saddik ook zo voelde. Kijk, Humberto en Timor kennen me echt goed en weten dat ik nooit iets zou zeggen over zijn ziekte. Zij durven daarvoor in te staan omdat ze me op een bepaald niveau ken nen. Jamal wil voet bij stuk hou den, dat mag. Maar als je niet eer lijk en oprecht bent, moet je niet doen alsofje dat wél bent. Dat irri teert me." ,,Oké, stel. ik ben een slecht mens en ik heb zoiets gezegd. Dan zou hij toch nooit zijn excuses hoeven aanbieden? Dan was het op zijn plaats geweest als hij me een stomp op mijn gezicht zou hebben geven. Dan had-ie nog gelijk gehad ook. Het klopt niet wat hij zegt, zijn verhaal rammelt aan alle kan ten." ,,Ach, ik moet het loslaten. Hij wil gewoon niet zeggen dat het dom was, dat hij het niet had moeten doen, dat hij werd getriggerd en iets deed wat niet slim is, dat hij ervan geleerd heeft. Want dan is het gewoon klaar, hè? Ik denk dat hij geen gezichts verlies wil lijden. ,,Het is wat het is, ik lig er niet wakker van. We zijn geen beste vrienden, ook niet na de wedstrijd, maar ik ben verder gewoon oké. Laten we een mooie wedstrijd neerzetten en het daar verder bij laten." Na val nu tijdstraf voor Sjinkie Knegt Zhang beste op de meerkamp ATLETIEK Nominatie voor Sifan Hassan Ten Doeschate international af PC ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 In 2017 kreeg Ben Saddik je in de eerste ronde behoorlijk aan het wankelen. Mijn gevoel is dat veel andere vechters daar niet meer van zouden herstellen. Wat is jouw lezing? Wat zou hij ermee willen berei ken, als jij inderdaad gelijk hebt? Glory Collision 3, vanavond vanaf 20.00 uur in Gelredome. De partij Verhoeven - Ben Saddik begint naar verwachting rond 22.00 uur. Niet te zien op televisie, wel (be taald) te zien via Glory. Liveblog op site deze krant. SCHAATSEN Sjinkie Knegt beleefde op de tweede dag van de wereldbe kerwedstrijden in Beijing op nieuw een teleurstelling. Een dag na zijn val in de stad van de aankomende Olympische Win terspelen kreeg Knegt een straf in de series van de 1000 meter. Knegt zou de Canadees Pascal Dion ten val hebben gebracht. Net als Knegt bleven ook Itzhak de Laat en Sven Roes steken in de heats. Zij werden beiden derde in hun serie. Suzanne Schulting herpakte zich na haar val op de openings dag. Ze plaatste zich met over tuiging voor de kwartfinales van Sjinkie Knegt beleeft weinig plezier aan de wereldbeker wedstrijden. FOTO ANP de 1000 meter door haar serie te winnen. Ook Selma Poutsma won haar heat, terwijl Xandra Velzeboer bij de beste nummers 3 hoorde. Knegt en Schulting kwamen donderdag beiden ten val op de 1500 meter. ATLETIEK NK marathon naar Rotterdam De Nederlandse ma- rathontitels worden in 2023 en 2024 ver deeld tijdens de mara thon van Rotterdam. De afgelopen jaren was Amsterdam gast heer van het NK en dat zal de hoofdstad ook volgend jaar nog zijn. „Wij zijn verheugd om straks voor het eerst sinds 2015 het NK weer te kunnen organiseren", aldus di recteur Mario Kadiks. De 40ste marathon van Rotterdam is mor gen. TURNEN De Chinees Zhang Boheng (foto) won gisteren op de WK de meerkampfinale. Hij was net iets beter dan Japans olympisch kampioen Daiki Hashimoto: 87,981 punten om 87,964. Zhang ontbrak op de Spelen. Sifan Hassan is geno mineerd voor de ere prijs 'wereldatlete van het jaar'. De uitreiking van de World Athletics Awards is in decem ber. Naast Sifan Has san behoren ook de Jamaicaanse Elaine Thompson-Herah en Faith Kipyegon uit Ke nia tot de tien geno mineerden. De 28-ja- rige Hassan werd olympisch kampioene op de 5000 en 10.000 meter en pakte brons op de 1500 meter. CRICKET Ryan ten Doeschate (41) heeft zijn laatste cricketwedstrijd voor Oranje gespeeld. Hij wordt door de Neder landse cricketbond als 'legendarische in ternational' omschre ven. Ten Doeschate, die in 2006 zijn eerste inter land speelde, kwam deze week nog voor Oranje uit op het we reldkampioenschap T20. Na nederlagen tegen Ierland en Na mibië was Nederland uitgeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23