3 dagen v.d. Valk Gent 4 dagen Brabant (4* Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe) 22 INTERVIEW RICO VERHOEVEN LEEFT AL MEER DAN TIEN JAAR STABIEL VOOR ZIJN SPORT EN HOOPT DAAR OOK Om precies te zijn heeft Rico Verhoeven (32), die vandaag in de Gelredome Jamal Ben Saddik treft, al 2682 dagen de Glory- zwaargewichttitel in bezit. In gesprek met 'The King of Kickboxing' over zijn stabiliteit. ,,Ik vind het heel merkwaardig als vechters zeggen: 'Nu heb ik me ééécht goed voorbereid'.'' Het is 14.00 uur als Rico Verhoeven de slaap uit zijn ogen wrijft, vlak voor zijn af spraak met deze krant. Hij zit midden in zijn tien dagen van af zondering. Verhoeven vertoeft in een afgelegen villa. Hij eet, slaapt, traint en herhaalt. ,,Heel saai. Ook heel makkelijk, tussen haakjes dan. Filmpjes kijken, een beetje ontspannen, een beetje trainen. De puntjes op de i." Dit is de laatste fase van zijn trainingskamp, zoals altijd. Van avond gaat hij voor de tiende keer zijn Glory-wereldtitel in het zwaargewicht verdedigen, in een volgepakt Gelredome. Niet Alistair Overeem, maar de tweeënhalve week geleden doorgeschoven Ja- mal Ben Saddik gaat een poging doen om de kampioensriem van Verhoeven over te nemen. Voor de tweede keer dit kalen derjaar zag Verhoeven een wereld titelgevecht afgeblazen worden. In januari was het uitgerekend Ben Saddik die moest afzeggen met een rugblessure, ook vlak voor het gevecht. Ditmaal viel Overeem uit met een kwetsuur. De Glo- ry-zwaargewichten kampen maar wat vaak met kwetsuren of tonen weinig continuïteit. Verhoevens eeuwige rivaal Hari is daar nog het beste voorbeeld van. Zijn verval is pijnlijk, met recent nog een verliespartij tegen de relatief on bekende Arek Wrzosek. Hari vocht dominant, maar één hoofdtrap van Wrzosek besliste de wedstrijd. Verhoeven: ,,Ik vind het moeilijk te zeggen. Op een bepaald mo ment komt alles gewoon samen. Voor Badr viel het op dat moment allemaal samen. Hoe groot is die kans? Niet heel groot. Ik probeer altijd positieve energie in het uni versum te blazen. Dat komt te al len tijde weer terug, daar ben ik van overtuigd. Ik ben van mening dat dat beide kanten op werkt." ,,Als je altijd positief bent, komen die vibes ook weer terug. Ik ben van mening dat de wereld zo werkt. Badr staat er misschien an ders in, maakt andere keuzes in het leven. Op dit moment viel al les samen voor Wrzosek." ,,Kijk naar hoe Badr zich voorbe reidt. Hij vocht tegen mijn trai ningsmaatje (Benjamin Adegbuyi, red.) acht maanden ervoor. Tegen Wrzosek was hij opeens weer een paar kilo zwaarder dan toen (114,5 kilo tegenover 109,3 kilo, red.). Ik snap niet wie binnen zijn team de keuze maakt om hem dan zo veel zwaarder te maken. Je ziet in de wedstrijd terug dat hij zwaar is. Hij ziet er geweldig uit, daar niet van, maar je ziet óók dat hij voor z'n frame te groot is. Hij slaat zich zelf uit balans. Ik zie daarin als professional dat er geen continuï teit in zit. Badr en z'n team probe ren heel erg te voelen wanneer hij zwaar of licht moet zijn. Nu is hij zwaar gemaakt, krijgt hij die hoofdtrap. Eerder raakte hij ge blesseerd aan zijn arm. Er gebeurt van alles, snap je? Dat is gewoon niet goed. Een lichaam is er niet op gebouwd om in korte tijd zo veel massa extra te krijgen. Ik denk dat daarin mijn kracht zit, dat ik heel continu en consequent ben. Ik slijp wel aan dingen, maar doe geen heel grote aanpassingen. Bij mij gaat het om één, twee kiloot jes. Dat is mijn natuurlijke frame. Ik ben van nature een zware grote jongen en dat heeft niet iedereen." „Uiteraard. Ik train al-tijd. Ook als ik geen wedstrijd heb. In 2020 heb ik het hele jaar niet gevochten, maar wel gewoon één of twee keer per dag getraind. Zo krijgt je li chaam een basis die heel sterk is. Doordat ik doe wat ik doe, loop ik zo veel voor op de rest en heb ik niet zo veel last van blessures. Na tuurlijk merk ik dat ik ouder word, dat mijn lichaam af en toe klaagt, maar ik heb een heel goed team om me heen dat me helpt en bege leidt om dat allemaal op te kunnen vangen. Dat is, tussen haakjes, het geheim." Verbaast het jou dat zo veel an dere vechters in jouw divisie klaarblijkelijk niet zo 'continu' zijn in hun werk? ,,Ik kan alleen voor mezelf spre ken. Maar ik vind het heel merk waardig dat als ze tegenover mij staan, ze altijd in interviews zeg gen: 'Nu heb ik me ééécht goed voorbereid. Nu heb ik ééécht hard getraind. Nu heb ik er alles aan ge- daan'. Met stemverheffing: ,,Ik zet al tien jaar elke keer alles op alles om de beste versie van mezelf te zijn. Ik wil nog steeds vandaag be ter zijn dan ik gisteren was. Is dat een skill? Nee, volgens mij niet. Dat is gewoon discipline." AANKOMST T/M MAART VANAF VOOR MAAR Ontdek veelzijdig Gent, ook wel het 'Middeleeuws Manhaften' Slaap in een voormalig klooster in Deurne nabij Nationaal Park De Groote Peel ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 PC 'Of ik sta één keer vaker op óf ik val dood neer' Tim Reedijk Rotterdam Kickboksen is een sport waarin één moment beslissend kan zijn. Waarom is jou in de laatste jaren nooit zoiets overkomen? Hoe bedoel je dat? Trek dat eens naar het spor tieve. Waarom lukt het jou wél om constant te zijn? Jij hebt zelden blessures, een uitwerking van die continuïteit? Rico Verhoeven (rechts) en Jamal Ben Saddik gisteren tij dens de rustig verlopen stare down in Amsterdam. foto reuters Maar toch: één keer je dekking niet op orde en je kunt je wereld titel kwijt zijn. Heb je ooit het ge voel gehad dat het uit je handen glipte? (4* Van der Valk Nazareth-Gent) 2 nachten in een Comfort kamer 2 keer uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren Beoordeeld met een 7,9 Gratis annuleren tot 1 dag voor aankomst Grootste winkelwandelgebied van België Wereldberoemd altaarstuk 'Het Lam Gods' Voor meer info: visitgent.be 3 nachten in een Comfort kamer 3 keer uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren Beoordeeld met een 8,1 Gratis annuleren tot 14 dagen voor de aankomstdatum Ontdek de Deurnese kastelen Winkelen in gezellig Eindhoven *Prijs p.p. en o.b.v. beschikbaarheid, excL. reserveringskosten 20,- en toeristenbelasting 3,- p.p.p.n. Boek op pzc.nl/zw2111 of bel Zoweg.nl 0900-9693 <e 0,70 p.g.) *Prijs p.p. en o.b.v. beschikbaarheid, excL. reserveringskosten 20,- en toeristenbelasting 3,- p.p.p.n. Boek op pzc.nl/zw2112 of bel Zoweg.nl 0900-9693 iea7oP«)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22