20 GP van de VS Verrassend brons Hoppezak op WK VOETBAL Nagelsmann voelt zich al weer beter Sponsor Ter Mors nog vier jaar door FORMULE 1 GP VAN DE VERENIGDE STATEN 56 5,513 km Het is het beloofde land voor de Formule 1. Naast Austin komt er een tweede race in Miami om steviger voet aan de grond te krijgen in de VS. „Slechts één race is niet genoeg in zo'n gigantisch land om door te dringen tot de rijke sportcultuur." Arjan Schouten Austin Kreeg Max Verstappen in Austin opeens tips van NBA-vedette Chris Bosh. Niet over hoe hij in moet stu ren bovenaan de helling van Circuit of The Americas. Nee, alle coureurs namen in de paddock tien vrije worpen. Onderdeel van een nieuwe samenwerking tussen Formule 1 en de NBA, om de 75ste verj aardag van de basketbalcompetitie te vieren. En ook Shaquille O'Neal wipt even langs met zijn nieuwe dj-project. Maar al dat geflirt met de toch wat Europees georiënteerde zelfbe noemde koningsklasse van de auto sport valt niet bij alle trotse Ameri kanen goed. „Waarom gaan jullie in hemelsnaam in zee met deze an ti-sport?" vroeg een onthutste bas ketbalfan zich af, toen NBA twit- terde over de samenwerking. ,,Nou, veel plezier met de Fraudula One..." mopperde een ander. En dat er voor Verstappen een shirt van de Boston Celtics was bedrukt met rugnum mer 33, lag ook gevoelig. Dat num mer behoort in Boston al sinds 1993 alleen Larry Bird nog toe. Welkom in Amerika, land waar sport heilig is. En waar sport hand in hand gaat met show. De GP op Circuit of the Americas wordt dit weekend de drukst bezochte For mule 1-race in tijden met 360.000 weekendbezoekers en 140.000 man morgen. Wie had dat dik een de cennium terug gedacht, toen een stuk moeras nabij Austin omge bouwd werd tot circuit voor een raceklasse die vijf jaar weggeweest was uit Amerika. COTA-baas Bobby Epstein zette een format neer, waar de Amerikanen wel op af kwamen met sterke focus op het bijprogramma. Pink, Britney Spears, Justin Timberlake, Taylor SwiftEpstein strikte ze allemaal. Voor wie de auto's dit weekend nog niet genoeg herrie maken, komen nu Kool The Gang, Billy Joel en Twenty One Pilots. Ook de Spama- rama, waarbij grote eters zo snel mogelijk belachelijke hoeveelhe den ham naar binnen werken, be- looft een (eet)festijn te worden. Het Texaanse succes betekent nog niet dat de Formule 1 heel het land al ingepakt heeft, maar wel dat deze formule potentie heeft. En dat wordt tijd ook, want nergens was de sport zo zwervende en zoe kende. Formule 1 probeerde het sinds 1950 in Indianapolis, Sebring, Los Angeles, Watkins Glen, Long Beach, Detroit, op een parkeer plaats in Las Vegas en op stratencir- cuits in Dallas en Phoenix. Allemaal decors die weer zijn verlaten. Jong publiek Na een sterk decennium in Texas lijkt er wat te draaien. Ook door de investeringen van het Amerikaans georiënteerde Liberty Media en de ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 GO BAANWIELRENNEN Vincent Hoppezak heeft op de WK in het Noord-Franse Roubaix het brons gepakt op de puntenkoers. De 22-jarige WK-debutant reed op de piste van het Vé- lodrome Jean Stablinski een bekeken koers nadat hij al vroeg met enkele renners een ronde voorsprong had genomen. Het goud was voor de Fransman Benjamin Thomas die onlangs ook al de Europese titel veroverde. Zilver ging naar de Belg Kenny De Ketele, die aan zijn laatste WK bezig is. Hoppezak, afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel, was bij de EK in het Zwit serse Grenchen al goed voor zilver op het onderdeel scratch. Julian Nagelsmann voelt zich met de dag beter. De trainer van Bayern München (34, foto) raakte onlangs besmet met het coronavirus en zit afgezonderd thuis. Hij vertrouwt komend weekend in de thuiswedstrijd tegen zijn oude club Hoffenheim volledig op zijn assistenten. „Ik ben goedgehumeurd en wil graag snel terugkomen", zei Nagelsmann gisteren. „Ik ben weer relatief energiek en voel me duidelijk beter dan eerder deze week." Na- gelsmann weet nog niet wanneer hij weer naar de club kan. Nagelsmann ont brak woensdagavond in Lis sabon op de bank bij de ge wonnen uitwedstrijd bij Ben- fica. SCHAATSEN IKO blijft ook de komende vier jaar actief in de schaatssport. Het bedrijf blijft tot en met de Winter spelen van 2026 aan de ploeg van de broers Erwin en Martin ten Hove verbon den. Bij de ploeg staan on der anderen Jorien ter Mors, Esmee Visser, Jan Blokhuijsen en Bart Swings onder contract. De ploeg gaat wel op zoek naar een tweede geldschieter. De Winterspelen worden in fe bruari van 2026 gehouden in de Italiaanse steden Mi laan en Cortina d'Ampezzo. IKO is al vanaf 2017 actief als sponsor in de schaats wereld. Bochtnr. 7 Circuit of the Americas (Austin) DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Morgen, Ziggo Sport, Voorbeschouwing 19.45u Race 21.00u Snelheid (km/uur) Rondes Circuit BRON: AFP, FIA 5,513 km Afstand 308,405 km Winnaar 2019 V. Bottas, Mercedes 'Amerika is dol Max Verstappen (r) met het legendarische shirt met nummer 33 van Boston-legende Larry Bird. foto reuters Max Verstap pen (links) met teamgenoot Sergio Pérez. De Red Bull-coureurs namen giste ren vrije wor pen. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20