De roep om Onana is alleen nog een echo 19 maar het gevoel in Amsterdam is compleet anders dan in Eindhoven maar PSV kan zich geen risico's permitteren met zijn beste speler voor de langere termijn. Wie zeker ontbreekt is Noni Madueke. Hij ligt eruit met zijn derde hamstring blessure in acht maanden. Over een patroon gesproken: net zo ex plosief als Arjen Robben, dit talent van 19 jaar. Maar fysiek ogenschijnlijk even kwetsbaar. Ik ben overtuigd: de doelpunten gaan straks weer makkelijker vallen Eran Zahavi, die brengt iets mee waar ze bij Ajax wel beducht voor moeten zijn. In het kalenderjaar 2021 staat de Israëliër op drie goals namens PSV tegen Ajax. Vrije trap pen rond het strafschopgebied kunnen bij hem altijd prijs zijn. Ook morgen. Net als dat PSV dit seizoen weer vaker scoort uit cor- ners en in drie van de laatste vier officiële duels met Ajax niet ver loor. Maar op voorhand is duidelijk: deze Ajax - PSV valt gunstig op de kalender voor de koploper. Twee dagen meer rust in de aanloop. Ten Hag die op tal van posi ties kan kiezen voor de beste optie in zijn strijd plan. Berghuis weer als '10' tussen de linies? Dat lijkt ook morgen logisch. Maar: Davy Klaassen blonk vorig seizoen juist tegen PSV uit voor de beker, toen in combina tie met spits Sébastien Haller. Ajax kan met volle bak druk be ginnen en proberen snel te scoren. Maar lukt dat niet, dan kan de turbo ook nog worden aangezet in het laatste halfuur. Feyenoord scoorde vorige maand na twee dagen méér rust nog drie keer na de 70ste mi nuut tegen PSV, waar de tank leeg was na de tweede slijtageslag in drie dagen. Want in die week wa ren de mannen van Schmidt op donderdagavond al diep gegaan in de Europa League. En toen was er thuis tegen Real Sociedad nog de voldoening van een punt (1-1). Pasveer blinkt uit GO ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 slaan tegen kwetsbaar PSV - Marco van Ginkel (PSV) Na maanden waarin zo'n beetje elke veldspeler van Ajax werd bedolven onder lof tuitingen, wordt nu ook keeper Remko Pasveer (37, foto), kort voor de schorsing van zijn con current eindigt, de hemel in geprezen. Hoe de routinier de kritiek en de roep om Andre Onana dempte. Het kan verkeren: tot een week geleden was de transfervrij van Vitesse overgenomen Pasveer de meest bekritiseerde basisspeler van Ajax. Gisteren, twee dagen voor de kraker tegen zijn voorma lige werkgever PSV, bleek hij juist één van populairsten op de Toe komst. Tientallen kinderen wilden maar wat graag een selfie of krabbel scoren van Pasveer, die tegen Heerenveen (0-3) en Dort mund (4-0) een glansrol opeiste. Dat ziet ook trainer Erik ten Hag. ,,Ik weet dat het niet makkelijk is om de stijl van Ajax aan te nemen als je hier op 37-jarige leeftijd binnenkomt. Dat Remko die po tentie had, hadden wij al in geschat en in het begin ook gezien. Hij moest wel een aantal stap pen maken. Nu zie je de progressie. Daar zijn we hartstikke blij mee." „Aan de bal moet je het een en ander kunnen. Ook daarom hebben we hem ge haald", vervolgt Ten Hag, die uit legt dat een Ajax-keeper relatief weinig op de proef wordt gesteld. ,,Hij is sterk in de één-tegen-één, alleen komt dat niet zo vaak voor bij ons. Je wordt als keeper al leen wel beoordeeld op dat ene moment. En soms moet je daar niet één, maar wel drie wedstrij den op wachten. Dan moet je er staan. Daarom is het mooi dat hij zich nu onderscheidt." Daar ging dus wel een stortvloed aan kritiek vooraf. De heer sende opinie: zeker voor CL-succes deed Ajax er beter aan om Andre Onana terug te laten keren. ,,Ik heb het daar niet met hem over gehad", zegt Ten Hag over Pasveer, die zelf zei zich 'niets' aan te trekken van kritiek. ,,We hebben alle vertrouwen in hem uitgespro ken en uitgestraald. Ik had geen enkele bedenking, ook door zijn progressie. Hij laat nu zien een ontzettend waardevolle keeper te zijn die het Ajax-niveau heeft." - Johan Inan Pijn bij Cody Gakpo, die gebles seerd uitvalt tegen Monaco. Bij PSV is de stemming bedrukt foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19