stipreizen.nl/formulel GA MEE NAAR DE EXCLUSIEVE FORMULE 1 ORANJE TRIBUNE INBEGREPEN 5 DAGEN - 4 NACHTEN 17 Brussel wil Ierse grens opengooien voor geliefde Engelse ontbijtworst C 088 - 70 70 600 150 EXTRA PLAATSEN!! Achter de schermen komt een oplossing voor de problematiek rond het goederenverkeer tussen het Britse vasteland en Noord- lerland dichtbij. De brexit krijgt een zachter randje. Geen ingrediënt van een klassiek Engels ontbijt is belangrijker dan de worst, met zorg aan de rand van het bord neergelegd. Zonder een 'ban ger' van Britse varkens verliest de vettige fry up'zijn magie. Noord-Ie ren dreigen door de regels rond de brexit deze lekkernij te moeten gaan missen. De worst is het sym bool van de vechtscheiding met de Europese Unie. Aan dit ongemak komt dankzij hernieuwde onder handelingen snel een einde. Noord-Ierland heeft vanwege de bloedige strubbelingen in het ver leden een aparte status in het Ver enigd Koninkrijk. De provincie staat met één been in de EU om de doortocht van mensen en goederen vanuit het aangrenzende Ierland niet te belemmeren. Andersom moeten producten van het Britse vasteland voldoen aan de strikte Europese regels om de regels van de interne markt te waarborgen. De zogenaamde 'grens in de Ierse Zee' gaat niet verdwijnen, maar door de handreiking van de EU kunnen veel ongemakken worden gladgestreken. Door een flink deel van de bureaucratie kan een streep. De scheutigheid van de EU kwam niet helemaal uit de lucht vallen. Vorige maand liet demissionair premier Mark Rutte tijdens een be zoek aan Downing Street 10 weten begrip te hebben voor de Britse on vrede. Supermarkten In de woorden van Rutte kon het niet zo zijn dat Britse supermarkt ketens hun vestigingen in Belfast niet zomaar konden bevoorraden. Rutte, gezien als een afgezant van het buigzame deel van Brussel, lichtte met deze steunbetuiging een tipje van de sluier op van wat komen ging. De EU is bereid om het oerwoud aan formaliteiten rond de controles op voedsel en planten grotendeels weg te snoeien. Ongeveer 80 pro cent van de checks wordt geschrapt. Douaneformaliteiten kunnen met de helft worden verminderd. Het invoerverbod op enkele als risicovol aangemerkte streekproducten ver dwijnt. De Engelse worst, hoofdbe standdeel van het traditionele ont bijt, kan daardoor in Noord-Ierland geserveerd blijven worden. Vrachtwagenchauffeurs die de oversteek naar Belfast maken, hoe ven in de nieuwe opzet evenmin voor elk product een apart certifi caat aan te vragen. Eén document per lading is afdoende. Aan deze handreiking zitten wel grenzen. Al leen producten afkomstig uit de EU en het Verenigd Koninkrijk vallen onder het nieuwe regime. En ze moeten bestemd zijn voor de Britse markt. Noord-Ierland mag geen doorvoerhaven worden. Zelfs de meest dogmatische Br- exiteers in het kabinet van premier Boris Johnson keken met verbazing naar het ruimhartige voorstel van Brussel. Passages in de tekst van het Noord-Ierse Protocol, ingebouwd om een harde grens met Ierland te voorkomen, kunnen alsnog wor- den aangepast. Voor minister David Frost van brexitzaken, die voorheen namens het land de onderhande lingen met Brussel voerde, is dit niet genoeg. De hardliner wil nog veel meer aanpassingen zien in het Noord-Ierse Protocol. Het vrije ver keer van huisdieren staat bovenaan zijn lijst. Noord-Ieren moeten voor elk bezoek aan het vasteland hun hond of kat laten keuren door een arts. Een doorn in het oog van Noord-Ierse unionisten. Medicijnen Frost wil bovendien dat apotheken zonder hindernissen medicamen ten in Groot-Brittannië kunnen be stellen. Het heetste hangijzer zit bij de arbitrage van handelsconflicten. De Britten willen af van de door slaggevende stem van het Europese Hof, in Brussel een halszaak. Hoewel critici twijfelen aan de oprechtheid van premier Johnson, komt een herziene versie van het Noord-Ierse Protocol hem goed uit. In een moeras van energiecrisis, een tekort aan truckers, corona, een gebrek aan arbeidskrachten en stij gende prijzen wil hij daadkracht to nen. Als redder van het 'full English breakfast' de voorpagina's halen, klinkt dan ineens erg aanlokkelijk. reizen nl zie stipreizen.nl/aegpvb nu v.a. Vliegreis per Oranje Charter vanaf Amsterdam Transfers luchthaven-hotel v.v. Transfers naar/van circuit op zaterdag en zondag 4 nachten verblijf in 4* hotel inclusief ontbijt Nederlandssprekende reisbegeleiding Entreekaart Oranje Manna Grand Stand t.w.v. €485 Toegang exclusieve Oranje Fanzone Vertrek donderdag 9 december 2021 GO ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 Brexit-regels versoepeld De EU is bereid te snoeien in het oerwoud aan grensformaliteiten. FOTO NURPHOTO VIA GETTY IMAGES Geert Langendorff Londen BELANGRIJK, Let op: voor deze reis dient u volledig gevaccineerd te zijn i.v.m. vereisten van de lokale autoriteiten in Abu Dhabi het circuit. Niet inbegrepen o.a.: bagage tijdens vliegreis, verzekeringen, overige maaltijden/drankjes, excursies, lokale toeristenbelasting voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Donderdag 9/12: ca. 08.00 uur vertrek vanaf Amsterdam per Oranje Charter, aankomst eind van de middag en transfer naar het hotel Vrijdag 10/12: vrije tijd om Dubai te ontdekken Zaterdag 11/12: in de ochtend transfer naar het circuit voor de training en qualifying, na afloop transfer naar ons hotel, of naar het after race concert? Zondag 12/12: de grote dag! In de ochtend transfer naar het circuit voor de race! Na afloop transfer naar ons hotel. Maandag 13/12: In de loop van de dag transfer naar de luchthaven voor terugvlucht. Aankomst in Amsterdam in de loop van de avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17