Politiek wil speeltuin weer open Scouting 't Jagertje in Hulst krijgt een gloednieuw onderkomen Sluis houdt vast aan regels voor leerlingenvervoer 6 Kinderen nu naar Middelburg TONEELKOMEDIE PLAZA SUITE Guido van der Heijden Terneuzen Vorig weekend sloot Juvent Het Anker. Volgens interim-bestuurder Gerton Heyne kon zijn stichting niet langer een goede en veilige omgeving voor de ongeveer acht jongeren garanderen vanwege een gebrek aan personeel. Met de slui ting van Het Anker is Juvent ver dwenen uit Zeeuws-Vlaanderen. Voor hoe lang durfde Heyne niet te voorspellen. Verschrikkelijk ,,Dat ik het betreur, is zwak uitge drukt", reageerde wethouder Sonja Suij fel, tijdens de vergadering van de commissie Samenleving, don derdagavond. ,,Ik vind het ver schrikkelijk. Ik heb begrip voor de Dat ik het betreur, is zwak uitgedrukt. Ik vind het verschrikkelijk noodsituatie waarin Juvent nu zit. Veiligheid voor de kinderen staat voorop en ik begrijp dat er nu een oplossing is gevonden in het plaat sen van kinderen in Middelburg. Maar ik heb er geen begrip voor als Juvent de locatie in Terneuzen ge sloten houdt. De consequenties zijn enorm. De kinderen hebben hier hun netwerk, hebben hier hun vrienden. Voor de kinderen en hun ouders is het verschrikkelijk." Opleiden Michiel Groenewegen (VVD) stelde voor om te kijken of er moge lijkheden zijn met de negen mil joen die Terneuzen te besteden heeft vanwege de Regiodeal. Hij opperde dat het bedrag mogelijk besteed kan worden aan het oplei den van mensen in de zorg. Suij kon weinig met de suggestie. ,,De aanvraag voor de Regiodeal is een gelopen race, daar kunnen we niet meer aan sleutelen. Wel be loofde ze de volgende week met het bestuur van Juvent om de tafel te gaan om een oplossing te zoeken. Guido van der Heijden Terneuzen Het bestuur van Oranjekwartier besloot donderdag de speeltuin met onmiddellijke ingang te slui ten. Een parkeerbon was de drup pel voor voorzitter en beheerder Ronald Roelands. De zaak werd dezelfde avond nog besproken in de raadscommissie Omgeving. ,,Een kwalijke zaak dat een speeltuin verdwijnt om zo'n futiel probleem als een parkeer plek", vond India Zandman (PVV). Zandman koos geen partij in het conflict. ,,Het scherpstellen van het conflict door het bestuur van de speeltuin verdient zeker niet de schoonheidsprijs. We zien het als een wanhoopsschreeuw." Linksom, rechtsom, er moet vol gens haar een oplossing gevonden worden, want een gesloten speel tuin is geen optie. Zeker niet vlak voor de herfstvakantie. Oplossing Ook Jos van Ginneken (CDA) zei het te betreuren dat het conflict zo snel geëscaleerd was. Wat ook de geschiedenis was, er moet zo snel mogelijk een oplossing gevonden worden. Jean-Paul Castelijn op perde een tijdelijke parkeervergun- ning voor de vrijwilligers van de speeltuin. Wethouder Ben van As- sche wilde daar niet zomaar aan. ,,We hebben projectontwikkelaars die een eigen parkeerplek willen, we hebben tandartsen die ons vra gen of we er niet voor kunnen zor gen dat alleen hun cliënten ergens Kwalijke zaak dat een speeltuin verdwijnt om 'n futiel probleem mogen parkeren en zo veel meer. Als we hiermee een precedentwer king krijgen, dan weet ik niet hoe ik hiermee moet omgaan." Van As- sche zegde toe zo snel mogelijk met het bestuur in overleg te gaan. Dat staat in de begroting voor 2022. Onderaan de streep komt Hulst de komende jaren toe, er blijft een be drag van 21.000 euro over. Eén van de opvallendste uitgaven is een gloednieuw gebouw voor scouting 't Jagertje in Hulst. Dat was nodig, het huidige ge- bouw is verouderd: het is op zowel technisch als economisch vlak afge schreven en bevat asbest. Het vergt jaarlijks veel onderhoud om het ge bouw in bruikbare staat te brengen en houden. Er komt daarom een gloednieuw gebouw. Hulst trekt er 1,2 miljoen euro voor uit. Een nieuw scoutinggebouw past ook in de vi sie van Hulst wat duurzaamheid betreft: de gemeente wil zich de ko mende jaren nog nadrukkelijker richten op duurzaamheid op aller lei fronten. Uitbreiding dorpshuis Verschillende dorpshuizen in de gemeente kregen eerder ook een opknapbeurt en nu is het de beurt aan Binnendéur in Kloosterzande. Het pand wordt uitgebreid met een opslagruimte voor onder meer de instrumenten van Koninklijke Har monie Sint Cecilia. Ook de werken aan riolering en wegen gaan door, de komende vier jaar wordt er 25 miljoen euro voor uitgetrokken. Kloosterzande, Vogelwaarde, Hulst, Kapellebrug en Hengstdijk staan op de agenda. Tegenover die investeringen, staan ook risico's en onzekerheden voor de toekomst. Met name de kosten van de jeugdzorg zijn een zorgenkindje voor Hulst. De Hul ster gemeenteraad moet donderdag 11 november nog een klap geven op de begroting. SLUIS Kinderen die met het door de gemeente Sluis be taalde leerlingenvervoer naar een school voor speciaal on derwijs in België gaan, krijgen vanaf volgend jaar hun reis slechts gedeeltelijk vergoed. De gemeente Sluis voert daar mee een andere koers dan Ter- neuzen en Hulst. De Zeeuws-Vlaamse gemeen ten besloten leerlingenvervoer nog tot de grens te betalen, omdat de kosten te hoog wer den. De gemeenteraden van Terneuzen en Hulst staken daar echter een stokje voor. Die gemeenten blijven het vervoer tot aan de school betalen. Sluis niet. Een meerderheid van de raad wilde dat donder dagavond aanvankelijk wel, maar kwam daarop terug na een emotionele reactie van wethouder Jack Werkman. ,,Ik val bijna van mijn stoel. Eerst hebben we afgesproken dat we moeten bezuinigen op het ver voer, maar als het u niet uit komt, wijkt u ervan af", sprak hij tot de gemeenteraad. Ook wees hij erop dat de maatregel moet voorkomen dat kinderen naar een Belgische school gaan, in plaats van onderwijs in de gemeente Sluis te volgen. zaterdag 23 oktober 2021 Wethouder wil Juvent weer terug VL CLINGE Ze hebben er lang op moeten wach- november in Malpertuus in Clinge. Verder vol- ten en hebben er nu ontzettend veel zin in: to- gen uitvoeringen in Den Dullaert (Hulst) en de neelgroep Clingclaer speelt weer voor publiek. Halle (Axel). Meer informatie en kaarten reser- De komedie Plaza Suite van auteur Neil Simon veren via clingclaer.nl wordt opgevoerd. De première is zaterdag 13 foto camile schelstraete Begrip voor de problemen van Juvent is er in Terneuzen wel, maar de sluiting van de laatste locatie van de jeugdhulpverlener in Zeeuws-Vlaanderen mag niet te lang duren. -Sonja Suij. wethouder Wethouder Sonja Suij. Het is de Terneuzense politiek een lief ding waard als er op heel korte termijn een oplos sing gevonden kan worden waardoor speeltuin Oranje kwartier weer open kan. -India Zandman, raadslid PVV Scouting 't Jagertje krijgt een compleet nieuw gebouw en dorpshuis Binnendéur in Kloos- terzande wordt uitgebreid. De gemeente Hulst trekt de ko mende jaren flink wat geld uit voor voorzieningen in de kernen. Sophie Stockman Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133