water f specialist 7 JUBILEUM AFSCHEID Voor Alfons Govers en Trudy Gunst was het gisteren een memorabele dag. De één nam na 43 jaar afscheid van 'zijn' school, de ander vierde haar veertigjarig jubileum. Bekijk nu onze actie! ot www.water-specialist.nl/actie Huilende ouders en hui lende kinderen. De al lereerste schooldag. Leren loslaten. Trudy Gunst (60) stelt ze al lemaal gerust. Groep 1, dat is haar klas. Al 40 jaar lang. Vooruit, voor één keer laat ze de daginvulling aan haar collega's over. Die hadden voor gisteren een vol programma bedacht voor de jubilerende kleuterjuf. Ze wordt zelfs thuis opgehaald in 's-Heer Hendrikskinderen. Om 8.15 uur. Dat betekent uitslapen voor haar. Want sinds dat ze vier decennia geleden op de Sint Willibrordus- school in Zierikzee een vaste aan stelling kreeg, officieel op 9 okto ber, is ze altijd al om 7.15 uur op school. Vijf dagen in de week. Ze wilde niets doen aan haar ju bileum, maar haar collega's ston- Mijn hele leven is school, school, school den erop. ,,Ik waai normaal altijd door het hele schoolgebouw heen, maar zelfs dat mocht de afgelopen dagen niet meer. Ik deed daarom alleen kantoorwerk. En als ik een kind tegenkwam, dan zei het: ,,Juf, ik heb zo'n zin in vrijdag!" Modeshow Het is een feestelijk onthaal ge worden door alle leerlingen op het schoolplein, gevolgd door al lerlei activiteiten in alle klassen en een grote modeshow. En na schooltijd een borrel met col lega's. ,,Ik heb bewust geen grote receptie voor ouders en andere betrokkenen gehouden. Dat be waar ik voor mijn afscheid, wan neer dat ook mag zijn." Voorlopig heeft Trudy Gunst er zeker geen genoeg van om leerkracht te zijn. ,,Mijn hele leven is school, school, school." En altijd dezelfde klas. ,,Ik hoor in groep 1. Ik vind het zo geweldig dat ik kinderen mag overnemen van ouders die hun kindje aan het loslaten zijn. Ik zie elk jaar huilende kinderen, maar ook huilende ouders. Ik zeg dan: 'Ik help je'." Trillende benen In Rilland zal meester Alfons on danks zijn naderende pensioen al tijd wel zo genoemd blijven wor den. 43 jaar stond hij voor de klas op basisschool De Horizon waar van hij gisteren afscheid nam. ,,Maar ik blijf wel één en ander op school doen. Klusjes zoals de heg knippen en het plein vegen. Zo houd ik op de achtergrond een beetje contact. Na 43 jaar verbreek je dat niet ineens." Met trillende benen stapte Alfons Govers eind jaren zeventig De Horizon voor het eerst binnen, als invaller zonder enige ervaring. Hij was net uit dienst. Dit kan ik nooft, dacht hij. Maar hij kon het wel. Het waren moeilijke jaren om als onderwijzer aan de bak te komen. Pas na een jaar vol invalwerk, ook op andere scholen, kreeg hij een vaste baan - toevallig bij De Hori zon. ,,Er ging een leraar op zijn 56ste met vervroegd pensioen", grijnst Govers (66). ,,Zes-en-vijf- Na 43 jaar verbreek je niet ineens het contact tig! Ik was hartstikke blij met mijn baan. Ik heb het ook zó naar mijn zin gehad. Toen ik kwam waren ze met zijn tweeën. Dat is langzaam uitgegroeid tot een school met veertien leerkrachten. Nu het Integraal Kindcentrum er bij is gekomen, lopen we met 22 man personeel." Govers is een jaar of twintig ad junct-directeur geweest en was bij iedere verbouwing en de nieuw bouw betrokken. ,,Zelf mochten we meepraten over hoe we de in richting van het gebouw wilden. Het schoolbestuur was geweldig, dacht mee, en regelde alles. Ik had het niet beter kunnen treffen." In Dorpshuis Luctor et Emergo was Govers gisteren de spreek- stalmeester van zijn eigen show: een circusvoorstelling opgevoerd door de leerlingen. Hij zal ze na de vakantie nog regelmatig zien vanuit zijn nieuwe rol. ,,Of ik des ondanks meester Alfons blijf? Dat denk ik wel. De directeur die mij destijds aannam - hij is er van middag ook - is ook nog steeds meester Jan." zaterdag 23 oktober 2021 BE Feestelijke dag voor juf en meester Valeska Nastaly en Michiel Bouwman Rilland/'s-Heer Hendrikskinde- ren/Zierikzee - Trudy Gunst -Alfons Govers Trudy Gunst werkt 40 jaar als juf op de Sint Willibrordusschool in Zierikzee. Haar eigen klas, groep 1, begroet haar bij aankomst op het schoolplein. foto marieke mandemaker Meester Alfons Govers (in het midden met hoed) nam gisteren af scheid van 'zijn' school De Horizon in Rilland. foto marcelle davdse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132