Raad neigt voor 150kV- station naar akker Ouwerkerk 7 c Leerkracht helpt ouders al 40 jaar hun kind los te laten op eerste schooldag water f specialist r Bekijk nu onze actie! www.water-specialist.nl/actie Huilende ouders en huilende kinderen. De allereerste schooldag. Leren loslaten. Trudy Gunst (60) stelt ze allemaal gerust. Groep 1, dat is haar klas. Al 40 jaar lang. Vooruit, voor één keer laat ze de daginvul ling aan haar collega's over. Die hebben voor vrijdag een vol pro gramma bedacht voor de jubile rende kleuterjuf. Ze wordt zelfs thuis opgehaald in 's-Heer Hen drikskinderen. Om 8.15 uur. Dat betekent uitslapen voor haar. Want sinds dat ze vier decennia geleden op de Sint Willibrordus- school in Zierikzee een vaste aan stelling kreeg, officieel op 9 okto ber, is ze altijd al om 7.15 uur op school. Vijf dagen in de week. Ze wilde niets doen aan haar ju bileum, maar haar collega's ston den erop. „Eigenlijk had ik de hele week niet op school mogen ko men, zodat zij zich konden voor bereiden." Donderdag bleef ze thuis, in afwachting van de grote dag. ,,Ik waai normaal altijd door het hele schoolgebouw heen, maar zelfs dat mocht de afgelopen dagen niet meer. Ik deed daarom alleen kantoorwerk. En als ik een kind te genkwam, dan zei het: ,,Juf, ik heb zo'n zin in vrijdag!" Nog geen afscheid Het is een feestelijk onthaal ge worden door alle leerlingen op het schoolplein, gevolgd door allerlei activiteiten in alle klassen en een grote modeshow. En na schooltijd een borrel met collega's. ,,Ik heb bewust geen grote receptie voor ouders en andere betrokkenen ge houden. Dat bewaar ik voor mijn afscheid, wanneer dat ook mag zijn. Daar wil ik een grote reünie van maken." Voorlopig heeft Trudy Gunst er zeker geen genoeg van om leerkracht te zijn. ,,Mijn hele leven is school, school, school." En altijd dezelfde klas. ,,Ik hoor in groep 1. Ik vind het zo ge weldig dat ik kinderen mag over nemen van ouders die hun kindje aan het loslaten zijn. Ik zie elk jaar huilende kinderen, maar ook hui lende ouders. Ik zeg dan: 'Ik help je.'" Dat ze kleuterjuf zou worden, dat wist Gunst al toen ze zelf nog op de lagere school zat. ,,Ik heb een tweelingzus en wij riepen altijd al dat we juf wilden worden. We zijn met zijn tweeën naar de pedagogi- sche academie in Middelburg ge gaan, voor de kleuterjufopleiding." Haar zus is nooit het onderwijs in- Mijn hele leven is school, school, school gegaan - 'Die vertrok voor de liefde naar Zeewolde' - maar Gunst werd nog voor haar diplomauitreiking gebeld vanuit Zierikzee. Of ze wilde invallen op de Sint Willi- brordusschool vanwege een zieke juf. Ze was toen 19 jaar oud. ,,Ik ben nog voor de zomervakantie begonnen en ook het nieuwe schooljaar werkte ik er nog. Maar begin oktober kreeg ik te horen dat de juf terugkwam. Dat was me toch een klap. Ik weet nog dat ik liep te huilen op het plein met twee kleuters aan elke arm. Geluk kig werd ik in december gebeld dat ik terug kon komen. En een jaar la ter, in oktober, volgde mijn vaste aanstelling." De spontaniteit van de kleine dreumesen raakt Gunst nog altijd. ,,Weet je wat ik zo bijzonder vind? Als ik aan het eind van de dag soms kindjes tegenkom op straat begroeten ze mij alsof ze me de eerste keer zien die dag. Terwijl je dan al de hele dag met ze gewerkt hebt, zijn ze je nog niet beu." Niet tegen het bedrijventerrein zuidelijk van Zierikzee aange plakt, ofin het hoekje oude polder verderop bij de Zeelandbrug. De akker achter de drie windmolens aan de Gouweveerseweg wordt mogelijk de plek waar een 15okV-hoogspanningsstation komt. Onderzoek naar hinder van geluid en elektromagnetische straling moet de doorslag geven. Een elektriciteitsstation tussen de Gouweveerseweg en de Groene Dijk richting Ouwerkerk ligt vol gens de gemeenteraad mogelijk minder storend in het zicht dan de twee voorkeurslocaties meer in de buurt van Zierikzee. Langs die akker staan nu al drie hoge wind molens. De raad is ook beducht op eventuele overlast voor inwoners en medewerkers van bedrijven, door de constante lage brom van het transformatorhuis dat bij het 15okV-station komt. Een raadsdelegatie is gaan kij ken op de drie beoogde locaties en bij een vergelijkbare installatie bij Middelharnis. Aan de hand van een 3D-ontwerp voor iedere plek en de resultaten van de onderzoe ken wordt de knoop doorgehakt. SD ZATERDAG 23 OKTOBER 2021 Juf Trudy hoort in groep 1 Valeska Nastaly Zierikzee - Trudy Gunst, jubilerende juf Sint Willibrordusschool ZIERIKZEE - Marcel Modde Trudy Gunst werkt 40 jaar als juf op de Sint Willibrordusschool in Zierikzee. Ze is gek van de jaren 70 en daarom werd ze als verrassing thuis in 's-Heer Hendrikskinderen opgehaald met een oud Volkswagenbusje. foto marieke mandemakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130