'Malia keek me met die grote ogen aan en ik zei: mijn hemel, voor jou doe ik alles' BARACK OBAMA prachtige drie jaren waarin zij met haar carrière bezig was, en ik met de mijne. Daarna probeerden we kinderen te krijgen. Dat duurde even. Michelle had een miskraam, het ging allemaal niet vanzelf. Toen Malia uiteindelijk werd geboren, waren we helemaal klaar voor het ouderschap. We hadden drie jaar gepro beerd een kind te krijgen, dus het was geen verrassing. Ik had geen enkele twijfel toen ik dat kleine wezentje zag. OBAMA: Terwijl ze me met die grote ogen aan keek, zei ik: mijn hemel, voor jou doe ik alles. En toen Sasha ter wereld kwam, voelde ik precies hetzelfde. De liefde die nodig was om vader te zijn had ik al in huis. Toen ik Malia kreeg, werd ik volledig in beslag genomen wat je in huis moet hebben om een gezins leven op te bouwen, maar beschikte niet over het emotionele gereedschap waarmee ik dat voor elkaar zou krijgen. Daarnaast was mij geleerd dat het gezinsleven je castreert. Dat je voor gek stond als je met een vrouw was. Het zorgde ervoor dat je een slappeling leek. OBAMA: Als je een vrouw nodig had? SPRINGSTEEN: Ja, als je een vrouw nodig had was je een slappeling. Een gezin beperkte je in je mannelijke vrijheid. Ik geloofde dat en als gevolg daarvan brak ik alle relaties af, totdat ik met Patti was. Er was iets met haar intelligentie, inzicht, kracht en vrouwelijkheid waardoor een deel van die angst uit me weg vloeide. Ik kreeg het vertrouwen dat ik met iemand was op wie ik kon steunen. OBAMA: Er is iets waar je aan moet wennen als je besluit een relatie aan te gaan met een sterke, prikkelende vrouw. Als je bij zo iemand bent wordt er flink onderhandeld, elke dag weer. Michelle heeft zich zeker aangepast, ze heeft veranderingen doorgevoerd om bij mij te blijven, maar ze heeft ook gezegd: luister jongen, ook jij gaat het een en ander aan jezelf veranderen. Voor mij was het heel gewoon vrouwen te zien als gelijken. Dat betekende dat ik me snel ver veelde in een relatie waarbij een vrouw zei hoe geweldig ik wel niet was. Ik verwachtte een beetje tegengas. Dat er vragen werden gesteld. De vrouwen die ik aantrekkelijk vond, waren vrouwen die ik interessant vond vanwege de manier waarop ze dachten. Ik zeg niet dat ik er niet op lette hoe ze eruit zagen, maar ik voelde me meer aangetrokken tot vrouwen die me aan het lachen maakten, die me iets lieten zien waar ik nog niet eerder aan had gedacht, die me dwongen me af te vragen wie ik was en wat ik wilde. Toen ik naar Michelle keek, wist ik dat ze uitzonderlijk was. Zelfs als ons huwelijk niet zou slagen, wist ik dat ik haar altijd zou bewonderen en respecteren, en dat ik er nooit spijt van zou hebben. In de zomer dat ik bij haar introk vroeg ik haar ten huwelijk. En OBAMA: Ik was 29. En toen hadden we drie SPRINGSTEEN: O, man. SPRINGSTEEN: Hoe oud was je toen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 102