7 Bouwsel in tuin Sirjansland is te hoog gemeten van Rolxx rolgordijnen Heb je een huis gekocht? Of ben je van plan om jouw woning te verbouwen? Het speelhuis staat al drie jaar in de tuin. Tot plezier van de dochtertjes van Jakub en Monika Scieszka. Maar nu er onlangs in de buurt nieuwe mensen zijn komen wonen, wil de gemeente het aanpassen of weghalen. „Verrassend genoeg stoort het onze naaste buren niet", laat Mo nika Scieszka weten. Zo'n negen jaar geleden kwam ze uit het Poolse Olesnica voor werk naar Nederland. Op Schouwen-Duive- land ontmoette ze Jakub, die bij Hanse Staalbouw werkt. Monika bouwde het bedrijf Monika's Werkkleding op, gevestigd in Oosterland. Ze wonen met hun drie dochters in Sirjansland. Mooi stekje. Leuke tuin. Met een fors speelhuisje. ,,Vreemd dat daar nu opeens moeilijk over wordt gedaan", vindt Monika. De gemeente wei gerde onlangs de legalisering van het speelhuis, met een opper vlakte van 8,54 vierkante meter. Bijgebouw Jakub maakte in overleg met ambtenaren bouwtekeningen voor het huisje, dat in de officiële papieren als bijgebouw staat ge registreerd. De hoogte tot de nok is 3,8 meter. Jakub en Monika de len alle bouwtekeningen en cor respondentie erover zonder enige geheimzinnigheid. ,,Dit huis voor onze dochters staat er al bijna drie jaar. Pas sinds kort begon het iemand te storen toen we het naar een andere plek in de tuin verhuisden. Niet zo lang ge leden kwamen er twee nieuwe bewoners in Sirjansland en begon het gedoe. Een vreemde zaak. We hebben een vergunning gekregen voor dit kinderspeelhuis. Nu blijkt dat iemand uit de buurt zich er aan stoort en de gemeente de vergunning intrekt." Het maakt Monika persoonlijk niet zoveel uit of het huisje echt weg moet. ,,Er komt als we hem moe ten afbreken meer ruimte in de tuin." Ze vindt het vooral jammer voor haar twee jongste dochters. ,,Hoeveel schade zullen zij hier door lijden? Het is allemaal erg onaangenaam." Volgens landelijke regels mag Aanpassen gaat niet van ene op andere dag een speeltoestel tot 2,5 meter hoogte vergunningsvrij worden geplaatst. Binnen het bestem mingsplan van Schouwen-Duive- land is het toegestaan een bouw werk te realiseren met een maxi male hoogte van twee meter. ,,De bewoners hebben twee opties ge kregen, het speelhuis aanpassen, zodat het aan de voorwaarden voor vergunningsvrij bouwen voldoet of een vergunning aan vragen om te trachten de huidige situatie te legaliseren", aldus de gemeente. De legaliseringsaanvraag werd geweigerd, omdat de hoogte 3,8 meter is. ,,Gelet op de ruime over schrijding van 1,3 meter en de si tuering van het speelhuis tegen de perceelgrens aan, zijn er geen afwijkingsmogelijkheden om medewerking te verlenen aan le galisering." Volgens een steden bouwkundig advies aan de ge meente zal 'legaliseren van dit speelhuis een zeer onwenselijk precedent scheppen.' Herstel van rechtsorde Nu een omgevingsvergunning er niet in zit, moet er een 'herstel van rechtsorde' komen. De mak kelijkste optie is om het speelhuis te verwijderen. Andere optie; aanpassen van het bouwwerk, zo dat het voldoet aan de voorwaar den voor vergunningsvrij bou wen. Jakub en gemeente zijn weer in contact. ,,Als laatste red middel zullen we het aanpassen. Dat gaat niet van de ene op de an dere dag, dat kost tijd." Van der Poel Hème textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Kleinschalig en persoonlijk Scherpe prijzen en een ruim assortiment n Keuken renoveren Totaalservice Keukenboek SD VRIJDAG 22 OKTOBER 2021 Is het einde verhaal voor dit speelhuis? Gerrit van Loon Sirjansland - Monika Scieszka, bewoonster woonexperts Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl (Advertentie) Dan heb je vast al ontdekt dat er heel wat komt kijken bij de verbouwing van een keuken. Want welke stijl kies je? Welke kleuren en materialen? Ga je voor de renovatie van je huidige keuken of kies je voor een volledig nieuwe keuken? Hoe zorg je ervoor dat de ruimte praktisch is ingericht én voorzien van alle apparatuur die jij nodig hebt? Kijk, met zulke vragen kan je terecht bij SSK Keukenstudio. Dit familiebedrijf aan de Kloosterweg in Kapelle is in handen van Dennis en Silvie Jopse. Zij namen ooit het stokje over van hun vader, die het bedrijf in 1979 oprichtte. "Doordat we een zelfstandig bedrijf zijn, kennen we onze klanten", vertelt Dennis. "Als mensen bellen krijgen ze geen callcenter aan de telefoon, maar echt één van ons. Dat persoonlijke contact vinden we heel belangrijk." SSK Keukenstudio is aangesloten bij de grootste inkooporganisatie van Europa. Wat zeg je? Is dat niet interessant voor jou als klant? Nou, beslist wel! Want hierdoor profiteer je van scherpe prijzen die normaal alleen de grote ketens kunnen bieden. Bovendien heb je door deze samenwerking keus uit een enorm ruim assortiment keukens in alle denkbare stijlen, vormen en maten. compleet vernieuwde keuken. Wil je het liefst je bestaande keuken onder handen nemen en voorzien van nieuwe keukendeurtjes, werkbladen of apparatuur? Ookdan ben je bij SSK Keukenstudio aan het juiste adres. Bij een keukenrenovatie*1 wordt er eerst gekeken in welke staat de huidige keuken is. Er wordt besproken wat je wilt laten veranderen en eventueel wat je zelf wilt aanpakken. Op basis van deze kennis wordt een plan opgesteld. Zo krijg je zonder hak- en breekwerk én low-budget toch een Nieuwe keuken Kies je liever voor een nieuwe keuken*2 omdat jouw huidige keuken gedateerd is of misschien zelfs omdat je een nieuw huis laat bouwen? Breng een bezoek aan de showroom van SSK Keukenstudio in Kapelle en ontdek de ruime keukencollectie, variërend van robuuste landelijke keukens tot stijlvolle moderne keukens en keukens in een strak design. Je hoeft trouwens niet bang te zijn dat jij wekenlang in het bouwstof moet leven, terwijl je in de garage staat te stuntelen met een campinggasje, want bij SSK Keuken studio kan je gebruik maken van de totaalservice. Dat begint bij het keukenontwerp en het demonteren van de oude keuken, het uitvoeren van eventuele bouwkundige aanpassingen en stopt pas als jouw nieuwe keuken is geplaatst en alle apparatuur is aangesloten. Vraag nu het keukenboek*3 aan met meer dan 80 pagina's nuttige informatie, inspi ratie, trends en waardevolle tips of maak gelijk een afspraak*4 voor een persoonlijk adviesgesprek. bel naar: 0113-3300044 mail naar: info@ssk-keukenstudio.nl of kom gewoon langs: Kloosterweg 6 in Kapelle KEUKE1MSTUDIO SpfïN© Jakub met zijn oudste dochter Zuzia voor het speelhuisje in de tuin. Zijn jongste twee dochtertjes spelen er nog heel vaak in. marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50