O O) CD O 14 ZEELAND Ook assistent Maes gaat weg bij Hoek Drie Feyenoorders komen naar Noad'67 Monica Sanderse gaat het proberen De atleet uit Middelburg hapt in Amsterdam nog eens tien minuten van zijn persoonlijk record af. Volgens zijn trainer moet het op termijn nóg sneller kunnen. De zoektocht van Hoek naar een nieuwe trai ner is woensdag nóg urgenter geworden. As sistent Steven Maes geeft donderdagavond nog een keer training en vertrekt dan naar het onder 18-team van het Belgische Deinze. De trainerssituatie bij de Zeeuws-Vlaamse der dedivisionist is daardoor nog nijpender ge worden. Maandag maakte hoofdtrainer Lieven Gevaert zijn vertrek per direct kenbaar. Hij is naar zijn oude liefde Dikkelvenne gegaan. Zijn assistent Steven Maes zou voorlopig de trainingen leiden en de wedstrijden begelei den (zoals dinsdag bij de 4-4 tegen HVV'24). Maar ook hij heeft nu zijn vertrek aangekon digd. VOETBAL In Sint Philipsland wordt volgende week van maandag 25 tot en met woensdag 27 oktober de zestiende editie van de Voetbalschool Noad'67 georganiseerd. Net als bij voorgaande edities worden de deelnemers getraind door bekende gasttrainers. Zo is op 25 oktober oud international John de Wolf - assistent-trainer bij Feyenoord - gasttrainer. De volgende och tend is het de beurt aan Wiljan Vloet (onder meer ex-Sparta, ADO Den Haag en NEC). Woensdag 27 oktober staat in het teken van 'Dag van het onbeperkt sporten', samen met mensen met een beperking. De oud-Feyen- oorders Ben Wijnstekers en Mike Obiku zijn op die speciale dag de gasttrainers. Atlete Monica Sanderse uit Vlissingen start zondag alsnog in de marathon van Rotterdam. Het wordt haar eerste start in Rotterdam. Gis teren kreeg ze de mogelijkheid om het start bewijs van Hinke Schokker over te nemen. Schokker won in 2019 de marathon van Zeeuws-Vlaanderen voor Sanderse en ze be haalde toen een podiumplaats in de Kustma- rathon. ,,Ik ga het gewoon proberen'', liet San- derse op Facebook weten. Haar beste mara- thontijd is 2.59.21, gelopen in 2019 in Zeeuws- Vlaanderen. De eerste start van de marathon in Rotterdam is zondag om 10.00 uur. Quote van de dag 'Transfer Van Hecke behoedt NAC voor financieel debacle' Besluit Derde divisie In 2016 liep Floris Willeboordse (30) uit Middelburg zijn eerste ma rathon. Wie de tijd van die wed strijd naast het schema van zijn marathon van afgelopen weekend legt, zal stomverbaasd opkijken. Toegegeven, de Kustmarathon met de marathon van Amsterdam ver gelijken kan eigenlijk niet. Bijna een uur sneller lopen over 42 kilo meter is echter een onwaarschijn lijke progressie. In 2016 liep hij in Zoutelande naar 3.15.17; zondag in Amsterdam kwam hij na 2.20.46 over de finish. ,,Dit was een verbetering van tien minuten ten opzichte van mijn vo rige persoonlijk record, dat ik vorig jaar in New York liep. Ik heb lang de hoop gehad dat ik zelfs nog sneller kon lopen. Helaas zat ik na 38 kilo meter tegen kramp aan, waardoor ik mijn doel van 2.19 uur moest los laten. Maar ik ben dik tevreden hoor.'' In de lucht gegooid ,,Aan het begin van de week had ik sowieso voor deze tijd getekend, want toen kreeg ik verkoudheids- klachten. Veel andere lopers had den hier ook last van en moesten zelfs uitstappen. Wat dat betreft TOP 5 Mannen John Vermeule 2.12.22 Kim Reijnierse 2.13.43 Hugo van Duysse 2.15.49 Sébastièn Schletterer 2.20.38 Floris Willeboordse 2.20.47* Irma Heeren 2.35.53 Liesbeth van Ast 2.40.57 Samantha Luitwieler 2.42.28* Marlies Kort 2.47.14 Trijnie Smeenge 2.47.58 gelopen in Amsterdam heb ik geluk gehad. Ik vergelijk het maar met een kat die in de lucht ge gooid wordt en precies op tijd op zijn pootjes terecht komt.'' Uiteindelijk kwam Willeboordse als zesde Nederlander over de fi nish en werd zodoende zesde op het Nederlands kampioenschap, dat gekoppeld was aan de marathon van Amsterdam. Dat hij zijn piek nog niet bereikt heeft, blijkt uit de doelstellingen die Willeboordse voor de toekomst stelt. ,,Na de wed strijd heb ik met mijn trainer over legd en hij is ervan overtuigd dat mijn volgende stap 2.16 uur moet zijn.'' Waar hij die tijd wil neerzetten, moet hij nog bekijken. ,,Het zal so wieso een snel parkoers in het na jaar van 2022 zijn, waarschijnlijk Chicago of Rotterdam. In het voor jaar een marathon lopen, is geen optie. Ik ben dan in volle voorberei ding op het baanseizoen, waar ik me dan op focus. Hoogtepunt op de baan was dit jaar dat ik de 10.000 meter binnen de dertig minuten heb gelopen. Daar durfde ik eigen lijk zelfs niet eens van te dromen.'' Blijft de vraag hoe het mogelijk is dat je in vijf jaar tijd zoveel sneller kunt lopen. Ligt hier een of ander wondermiddeltje aan ten grond slag? ,,Haha, nee hoor, zeker niet. Eén van de grootste verschillen is dat ik nu twintig kilo lichter ben dan in 2016. Tijdens mijn studie ben ik flink aan het fitnessen geslagen en is atletiek op een lager pitje ge komen. Na mijn studie ben ik mijn eigen bedrijf gestart, waar ook veel tijd in zit natuurlijk.'' Factoren die meespelen ,,In die periode heb ik mijn eerste Kustmarathon gelopen. Vanaf 2019 ben ik weer fanatiek gaan hardlo pen en train ik vaak tot negen keer in de week. In 2022 wil ik me op alle vlakken doorontwikkelen, al blijft het halen van een doel op de mara thon heel moeilijk. Er zijn zoveel factoren die meespelen op een wedstrijddag. Het is als een pijl gooien naar een dartbord, het is ho pen dat je precies op het juiste mo ment in de bulls eye gooit.'' 32 donderdag 21 oktober 2021 VOETBAL ATLETIEK - In de Gegenpres- sing-video van BN De Stem. GO Nick van der Lijke (30) uit Middelburg heeft nog geen beslissing ge nomen over zijn wielercarrière. In de krant van woensdag is vermeld dat hij aan het einde van het seizoen stopt. De ren ner van het Deense Riwal Cycling Team heeft een be sluit over zijn toekomst ech ter nog in be raad. De voetballers van Hoek en Goes zijn ko mend weekend vrij, maar in de derde divisie wordt wel één wedstrijd ge speeld: Sport- lust'46-Ajax. Bij een overwin ning komt de thuisploeg in punten gelijk met koploper Sparta Nijkerk. Willeboordse heeft zijn piek nog niet bereikt Bas Dingenouts Amsterdam Zowel bij de mannen als bij de vrouwen kwam er zondag in Amterdam een nieuwe naam in de top 5 aller tijden. Vrouwen Floris Willeboordse voelt zich als een winnaar in het Olympisch Stadion. foto bjorn paree a John de Wolf (links) WLLEBOORDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42