m 12 ZEELAND Stephanie Struijk Coronabrieven leidden tot theater Reisverhaal in muziek Boogie Woogie PEER Drum-grootheid Mario Goossens (Triggerfinger) wees de Middelburgse band PEER de weg naar een nieuw geluid. „Vrijer, volwassener, gelaagder, en nog net zo catchy", verklapt drummer Renzo Rijn. De nieuwe PEER laat zich zaterdag voor het eerst horen in De Spot in Middelburg. We gaan meer de diepte in, ook muzikaal, zonder dat het complex wordt om naar te luisteren Vier redenen om uit te gaan Dromerig en troost rijk zijn de liedjes van Stephanie Struijk. Verhalen waarin ze terugkijkt naar vroeger en soms de tijd doet stilstaan. Stephanie Struijk werd bekend als Stevie Ann. Ze bracht op 18-jarige leeftijd haar Engelstalige debuutalbum uit. Sinds 2016 schrijft en zingt ze in het Nederlands. Haar nieuwe al bum heet Fijn zo. GOES Ruim vijftig Zeeuwse ouderen schre ven op verzoek van het Zeeuws Archief op hoe zij de eerste co- ronalockdown hebben ervaren. Het resul taat: bijna 150 brieven, e-mails, kaartjes en sms'jes. Al deze berichten vormden de ba sis voor de muziektheatervoorstelling Rim pelingen. De voorstelling wordt gespeeld door Anna de Bruyckere, die ook de tekst schreef. Christian Blaha componeerde de muziek en voert deze uit. Zondag om 15.00 uur in theater De Mythe in Goes. Dinsdag 9 november om 14.00 uur in Dorpshuis Renesse. TY Zeeuws ka merorkest ver zorgt een avond vullend concert. Dat opent met de Intrada van Joseph Haydn, gevolgd door 7even laatste woorden, een eigentijds reisver haal geïnspireerd op de zeven laatste woor den van Christus. De compositie is van Christian Blaha, de tekst van Johan de Ko ning. Het verhaal gaat over een jonge zwer ver die terugblikt op zijn lange tocht vanuit de woestijn naar de kust, nadat zijn poging om elders een bestaan op te bouwen, op niets is uitgelopen. Concertmeester is Arjan Kik. Acteur Bram Kwekkeboom neemt de rol van verteller op zich. Zaterdag om 20.00 uur, Grote Kerk in Terneuzen. Eric-Jan Over- beek - alias mr Boogie Woogie The Blisters - heeft inmiddels ï.,1 i dertien cd's, vier singles en een live-dvd op zijn naam staan. In 2005 werd hij uitgeroe pen tot Best European Blues Pianist en vijf jaar later ontving hij tevens de prestigieuze award voor Best Dutch Blues Pianist. Eric- Jan begon op 8-jarige leeftijd met klassiek pianoles. Hij bleek buitengewoon muzikaal talent te hebben. Het team van The Blisters bestaat uit Ab 'Handsome' Hansen (basgitaar en zang), Andreas 'Robbie' Carree (drums), Maureen Natzijl (tenorsax) en Matthijs Sepers (trompet). Morgen, om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. WEMOGEN WEER Geen optredens, geen ver plichtingen. Corona kwam voor PEER precies op het moment dat de vier Mid delburgse jeugdvrienden op zoek gingen naar een nieuwe sound. ,,We hadden wel iemand nodig om ons bij die zoektocht te helpen", vertelt drummer Renzo Rijn. ,,Iemand die ook een eigen sound heeft, die out of the box kan denken, maar wel in het straatje van de rock zit." Lang hoefden ze niet te zoeken, al was het natuurlijk maar de vraag of hij zou willen. ,,Mario Goossens! Be kend van Triggerfinger en van veel meer bands en een veelgevraagd stu diomuzikant. Een man die weet wat hij doet én een coole gast." En ja, hij wilde. ,,We hadden een goeie klik. Hij wil alles proberen. Niet bang zijn om te falen, zei hij tegen ons. Want als je weet wat met werkt, kom je ook tot je eigen geluid." Zeker voor Renzo Rijn - die aan het conservatorium studeert - was het als drummer leerzaam om met Goos- sens te werken. ,,Het conservatorium is schoolser en biedt mij een beperk tere blik op drummen. Het is techni scher en gestyleerder. Mario leerde mij vrijer te spelen, op mijn gevoel te vertrouwen. Hij liet me drummen op kartonnen dozen en experimenteren met percussie. Ik ben blij met die im pulsen, want zo versterken het con- servatorium en zijn lessen elkaar." Spelen op gevoel Spelen op gevoel is wat Goossens de hele band - ook zanger/gitarist Gijs Teuwsen, gitarist Jesper de Jonge en bassist Brian van Es - aanraadde. PEER was nog erg gericht op de tech niek, of alles muzikaal wel klopte en volgens de regels ging. ,,Mario maakte ons duidelijk dat als het goed voelt, het niet erg hoeft te zijn als iemand er ergens net naast zit. Die vrijheid be reik je pas als je weet dat je technisch goed genoeg bent. Dan pas kun je de techniek ook weer loslaten." Zo heeft Goossens zeker veel in vloed gehad op het nieuwe geluid van PEER, zegt Rijn. ,,Tegelijkertijd komt het allemaal uit onszelf. Het is echt PEER." En hoe dat vernieuwde PEER klinkt? Volwassener, is het eerste dat de drummer noemt. De jongens zijn natuurlijk ook een paar jaar ouder en dat is volgens hem terug te horen in de teksten. ,,Die zijn gelaagder. We gaan meer de diepte in, ook muzi kaal, zonder dat het complex wordt om naar te luisteren. Het blijft catchy. We zijn misschien nog wel poppy'er en toegankelijker geworden dan we waren. Maar mét dat coole randje en de dikke ondertoon van rock." Missing - het nummer dat zaterdag als tweede op de setlist staat - mar keert die overgang het beste, vindt Renzo Rijn. Zijn favoriete nieuwe nummer is I don't wanna be on your mind. ,,Een ballad, maar niet stan daard. En dit is het liedje waarin ik op die kartonnen dozen drum." Althans, op de plaat. ,,Dat moesten we voor de optredens vertalen naar het drum stel." Terwijl ze als groep minder samen konden doen, hebben de vier bandle den veel andere muzikale paden be wandeld met eigen projectjes, spelen met andere muzikanten. Die ervarin gen zorgden voor 'één grote pot in spiratie', zegt Renzo Rijn, en hielpen bij het zoeken van een nieuwe identi teit voor de band. ,,Want PEER blijft." donderdag 21 oktober 2021 OOST-SOUBURG Zaterdag in Razzmatazz in Oost-Sou burg, twee optredens, om 16.30 uur en om 20.30 uur. Kaarten a 15 euro zijn te bestellen via razzervering@outlook.com TERNEUZEN ZIERIKZEE Het culturele aan bod in Zeeland is met het verdwij nen van de 1,5 meterregel ineens een stuk uitge breider geworden. Tijd voor wat tips. 'V Balkanmuziek Klezmerband Agge Nebbisj treedt zondag op in 't Kerkje van Ellesdiek (Elle- woutsdijk). Band en publiek maken een reis door de tijd en door di verse landen op zoek naar de mu ziek van de Bal kan. Klezmer vindt z'n oor sprong in feeste lijke joodse volks muziek uit Oost Europa. Het op treden begint om 14.30 uur. Luchtmacht orkest Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de gemeente Rei- merswaal in 2020 treedt vrij dag 29 oktober het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht op in de sporthal van Kruiningen. Het thema van de avond is 'Meet The orchestra' met als gastsolist Martin van der Starre (zanger/ acteur). Aanvang om 20.00 uur. B GO PEER klinkt volwassener Maurits Sep 44 Renzo Rijn, drummer van PEER PEER treedt zaterdag op in De Spot in Middelburg. Een andere, jonge Middelburgse band, MEN, staat in het voorprogramma. Aanvang 20.30 uur, entree 10 euro. PEER in de studio met Mario Goossens, drummer van Triggerfinger (links achter het mengpaneel). foto HENK VAN DE HAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40