Blikvanger van jewelste Fillers nu populairder dan spuit met botox Diverse keren gevraagd om geheime operatie te stoppen 3 Waar het aantal Nederlanders dat botox liet inspuiten lichtelijk af nam tussen 2016 en 2019, is het ge bruik van fillers met 17,5 procent toegenomen. Dat blijkt uit het on derzoek 'De complicaties van filler- behandelingen' waarop cosmetisch arts Tom Decates promoveert aan de Rotterdamse Erasmus Universi teit. Waar botox de zenuwen ver lamt die de spieren aansturen in het hoofd en rond de ogen en de mond, worden fillers ingespoten als op vulling van rimpels en lippen. Voor dit onderzoek zijn alle in jecterende artsen van Nederland benaderd om een inschatting te ge ven van het aantal behandelingen dat zij uitvoeren. ,,Onze inschatting is dat een op de veertig vrouwen tussen de 18 en 70 jaar een fillerbe- handeling heeft ondergaan, en dat dit een jaarlijks terugkerend ritueel is. Dit is verrassend, want dat maakt fillerbehandelingen een van de meest populaire esthetische medi sche ingrepen'', aldus Decates, die een complicatie spreekuur heeft in het Erasmus Medisch Centrum en ook werkzaam is als cosmetisch arts bij enkele privéklinieken. c P8 De undercoveragent die tijdens zijn laatste opdracht zelfmoord pleegde, heeft meerdere keren aan de leiding gevraagd de operatie stop te zetten. Maar daar wilden zijn meerderen niets van weten. Meerdere goed ingevoerde bron nen zeggen dat zowel undercover agent Peter Paul Bakker (zijn schuilnaam) als collega's de lei ding nadrukkelijk hebben ge vraagd hun geheime operatie te stoppen. Bakker moest dertien maanden lang een schijnleven op houden in Zevenbergschen Hoek. Daar woonde hij sinds januari 2020 naast de van drugshandel ver dachte Joop M. en diens vriendin Debbie. In april van dit jaar, toen de un dercoveroperatie al ruim vijftien maanden duurde, beroofde Bakker zich van het leven. Volgens directe collega's lagen problemen met het werk voor een belangrijk deel ten grondslag aan die beslissing. Zo was Bakker, in zijn echte leven ge trouwd, in gewetensnood geko- men nadat een affaire was ont staan met Debbie. Toen de agent de affaire besprak met zijn chefs voelde hij zich aangevallen in plaats van gesteund. De vraag rijst waarom de om vangrijke en langdurige operatie waarbij undercoveragent Bakker zo in gewetensnood kwam, niet eerder is afgebroken. ,,Hij is de dood ingejaagd", zei een collega eerder woedend tegen deze krant. ,,We kunnen niet bewijzen dat dit vanwege het werk is gebeurd, maar de manier waarop met hem is om gegaan, zal niet hebben geholpen." De Rijksrecherche, die het zoge heten Lugo-onderzoek tegen Joop M. draaide, hoopte met de under coveroperatie te stuiten op ver meende corrupte contacten van M. in de haven van Vlissingen. Uit onderschepte berichten maakte de politie op dat M. dé spil was waar grote cocaïnetransporten via Vlissingen om draaiden. 'Er kon niks gebeuren in de haven of Joop wist ervan', staat in het dos sier. Tot nog toe is volgens advocaat Michel van Stratum niet uit het strafproces gebleken dat een derge lijk corrupt contact in beeld is ge komen. De zaak tegen Joop M., die ver dacht wordt van betrokkenheid bij twee transporten van 800 en 500 kilo cocaïne, komt vandaag tijdens een zogeheten regiezitting voor de rechter in Breda. Uit onderzoeks- wensen die M.'s advocaat Van Stra tum daar zal indienen, blijkt dat M. denkt met minimaal zes underco veragenten van doen te hebben ge had. Behalve 'zakenman Peter Paul Bakker' gaat het om twee chauf feurs 'Berry en Sander', om Bak kers vriendin 'Margriet' en goede vriend 'Nico'. In de laatste fase van de operatie kwam daar infiltrant 'Mila' bij, die mogelijk moest voor komen dat de relatie met buur vrouw Debbie zou voortduren. De facade van undercoveragent Peter Paul Bakker en zijn vrien denkring werd zo overtuigend ge speeld, dat Joop M. en Debbie zich op een normaal feest waanden toen ze werden uitgenodigd op de verjaardag van Peter Paul. In wer kelijkheid stonden ze te proosten en te babbelen in een kamer vol agenten. Volgens advocaat Van Stratum greep de undercoverope ratie ver in in het privéleven van Joop M. en Debbie. Zo zou Peter Paul Bakker ook alleen met hun zoontje op pad zijn geweest, onder meer naar een McDonald's. Rapport De zelfmoordgevallen en andere problemen binnen de politie dienst worden op dit moment on derzocht door de Inspectie van Justitie en Veiligheid. Ook een an der rapport over de zelfmoord van deze undercoveragent wordt bin nenkort verwacht en is volgens bronnen uiterst kritisch. Al voor de dood van undercover agent 'Peter' stapten collega's van hem naar deze krant. Ze zagen geen andere uitweg, omdat proble men op hun afdeling Werken On der Dekmantel volgens hen 'onder het tapijt werden geveegd.' De agenten gaven voorbeelden van machtsmisbruik, seksuele intimi datie en vriendjespolitiek. Volgens hen schoot de begeleiding van un dercoveragenten, die onder grote druk en stress moeten presteren, ernstig tekort. GO DONDERDAG 21 OKTOBER 2021 LEEUWARDEN FOTO ANTON KAPPERS De gevel van verzor gingshuis de Hofwijck aan de Rengerslaan in Leeuwarden wordt sinds deze week opgesierd door een blikvanger van jewelste. De Franse kun stenaar Matthieu Croyal maakte op de voorheen witte muur twee giganti sche portretten van een oude man en een oude vrouw. De levensechte portretten zijn een eer betoon aan alle ouderen. De kunstenaar, die een week aan zijn kunstwerk heeft gewerkt, ronddde het project gisteren af. De muurschildering is een onderdeel van het graffitiproject Writer's Block. Undercoveragent kreeg geen gehoor bij leiding Het opvullen van rimpels, wallen en lippen met fillers wint fors aan populariteit in Nederland. Maar het gaat ook geregeld mis. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Hessel de Ree Koen Voskuil Zevenbergschen Hoek 13 Peter Paul Bakker moest als undercoveragent dertien maan den een schijnleven ophouden in Zevenbergschen Hoek. ^VVALcb,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3