10 ZEELAND 'Ik kan geen reden bedenken waarom een nieuw kabinet hierop tegen zou zijn' OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Column Een jonge gast die een nostalgisch tochtje (15 oktober) maakte langs zijn 'vroeger', hoe leuk is dat? Alleen fotogra feerde hij ook, dat maakt verdacht. Nu ben ik ook 'niet van ier eej', dus ik ken wel het gezonde wantrouwen hier. Maar, zover ik weet, hebben ze om mij nog nooit de politie gebeld en toch foto grafeer ik heel veel. Wat bezielt iemand om de telefoon te grijpen als er foto's worden gemaakt? Nog erger, de politie die er mee aan de slag gaat. I can't breathe, schiet er door mij heen. Nee, deze getinte jongeman kreeg geen knie op zijn nek, maar 'rustig ademhalen', daar is hier ook geen sprake van. Zo staan we nog ver af van de bescha ving die we pretenderen te zijn. Beller en politie mogen zich in een hoekje diep gaan zitten schamen. Ik zou zeggen, lees wat vaker de krant, dan word je wereld groter. Quote van de week Nu maar hopen dat er in Zoutelande ijsberen gesigna leerd worden Vaak verzuchten we dat het circuit van Zandvoort kennelijk is verplaatst naar de Vlissingse weg Wij gingen vroeger om 20.00 uur op stap, waarna we 's nachts tussen 12 en 1 uur naar huis gingen Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. BRIEVEN Nobelprijs Onlangs kregen de journalisten Maria Ressa en Dmitri Moeratov (8 oktober) de Nobelprijs voor de Vrede. Nu is de uitreiking van de Nobelprijs altijd wereld nieuws, maar nu was de euforie nog groter omdat de toekenning ook gezien wordt als een eerbe toon aan de vrije en onafhanke lijke pers. In tijden dat de vrije en onafhankelijke pers steeds meer onder druk staat is de No belprijs meer dan welkom als steun in de rug. Reden genoeg om Ressa en Moeratov ook in de Zeeuwse pers in het zonnetje te zetten: beide laureaten kregen eerder de Roosevelt Award voor vrijheid van meningsuiting - Dmitri Moeratov al in 2010 en Maria Ressa dit jaar - uitgereikt in Middelburg. Hulde aan de Roosevelt Foundation, die blijk baar een vooruitziende blik had om mensen te onderscheiden die nu de hoogste prijs hebben gekregen die de wereld kent. Helaas niet terug te lezen of te horen in de Zeeuwse media. Jan Oggel, Goes Gasprijs Als gewezen lid van de Partij voor de Dieren (te autistisch voor mij) ben ik blij met het uit de hand lopen van de komende energierekeningen door oplo pende gasprijzen (15 oktober). Ook ik word hiervan de dupe en met mij nog veel meer ouderen die een te laag pensioen ontvan gen. Mijn blijdschap is niet het komende grijnzen van gasbaas Poetin maar meer het failliet van onze huidige regering die jarenlang onder leiding van de heer Rutte verzuimd heeft de nodige transities op energiege bied uit te voeren.Nu maar ho pen dat er in Zoutelande ijsbe ren gesignaleerd worden in Breskens zijn rode pinguïns te bewonderen). Zodat eindelijk de nodige maatregelen door onze overheden worden getrof fen waarvan ik hoop dat de Par tij voor de Dieren hierin rege ringsverantwoordelijkheid durft te nemen omdat zij weet wat noodzakelijk is om te doen bij de huidige milieunoden. Ton Besselink, Vlissingen Geluidsoverlast Wij wonen al jaren aan de Nieuwe Vlissingseweg (14 okto ber). Helaas wordt hier de laat ste jaren steeds harder gereden. Wij wonen aan de Middel burgse zijde. Ondanks de ge luidswal en andere geluidswe- rende maatregelen, worden wij vaak opgeschrikt door veel te hard rijdende motoren en au to's. Vaak verzuchten we dat het circuit van Zandvoort of de TT van Assen kennelijk is ver plaatst naar de Vlissingseweg. Ze rijden zo hard, vaak gepaard met enorme knallen, dat je ze van het begin tot het einde hoort. De zondagmiddagen rus tig in de tuin zitten? Vergeet het maar. Twee, drie jaar geleden heb ik contact gezocht met de gemeente Middelburg, de pro vincie en de politie. Allemaal wijzen ze naar elkaar. Er ge beurt, voor zover ik weet, bij zonder weinig. Ik snap dat de bewoners van het Vlissingse ge deelte geluidsschermen willen hebben, maar zelfs dan is de overlast nog te groot. Heidie Menheere, Middelburg Vrouwenhaat 'Vooral vrouwen met ideeën, ta lent en ambitie' worden getrof fen door 'onversneden en ver lammende vrouwenhaat' (13 ok tober). Dat is een interessante observatie van mevrouw Kaag. Weliswaar worden ook mannen bedreigd en soms zelfs ver moord, maar vrijwel altijd om wat ze doen en niet - zoals vaak bij vrouwen - om wie zij zijn. Daar moet een verklaring voor zijn; voer voor psychologen. Laat de beste vrouwen voet- of handballen, hardlopen, hockeyen, schaken, roeien, bok sen tegen de beste mannen en het resultaat zal altijd zijn: man nen winnen. Het kan niet an ders of deze superioriteit - dit gevoel van onoverwinnelijkheid - heeft zich verankerd in de mannelijke genen. En als nu een vrouw 'met ideeën, talent en ambitie' uitdagend en zelfver zekerd de openbare ruimte be treedt, dan is zij een aantrekke lijke prooi voor mannen die zich in hun waardigheid aangetast voelen. Jacques Derksen, Kapelle Moerbei Dankzij Isabella Anna de Savor- nin staat er inderdaad, waar schijnlijk al sinds ongeveer 1780, een (zwarte) moerbei in de tuin achter het zogeheten Huis met de Dertien Tempels aan de Oude Boteringestraat 23 in Groningen (13 oktober). De boom vormde een 'zoete herinnering aan het zonnige Zeeland, waar zij in Zonnemaire het levenslicht had aanschouwd' (G.N. Schutter, 1964). Maar of die boom ook uit Zeeland, misschien wel uit Goes was gehaald? Wel zeker is dat een loot van de boom een reis in tegengestelde richting heeft ge maakt en overleefd: in onze tuin in Middelburg is een loot van de Groninger moerbei aangeslagen. Voor mijn echtgenote een dier bare herinnering aan de tijd dat zij als meisje speelde in de scha duw van de boom in haar groot vaders tuin in Groningen. Aad de Klerk, Middelburg Coronavirus (70) Vaccineren tegen Covid is heel goed waardoor antistoffen tegen dit virus ontstaan.Het voorkomt heel vaak ernstige ziekte en sterfte hierdoor. Sommigen twijfelen: wel of geen vaccina ties tegen Covid. Ik krijg vragen. Heb ik deze in fectie al gehad? Bepaal alsje blieft of ik deze antistoffen heb. Ik heb een paar van deze patiën ten die inderdaad deze antistof fen bezitten. Zij stellen: ik heb de antistoffen die een vaccinatie geeft. Ik heb geen zin in eventu ele bijwerkingen van deze vac cinaties dus ik neem deze niet. Zij krijgen geen QR-code tenzij zij zich alsnog laten vaccineren. Dit is geen drang, maar dwang opgelegd door het kabinet want zij hebben al antistoffen. Dwang tot vaccineren is dacht ik in onze Grondwet verboden. Ik hoop dat het kabinet haar be leid verandert. Als je geen QR- code hebt, ontgaat een deel van het leven je. Willem Osterman (huisarts), Vlissingen Cafébezoek De middernachtsluiting van de cafés (11 oktober) schijnt een groot probleem te zijn voor de jongeren. Tevoren thuis indrin ken (het idee alleen al) en dan om 23.00 uur nog snel voor één uurtje het café in. Wat een ge zeur Wat eerder doorgaan is geen optie zeker? Wij gingen vroeger om 20.00 uur op stap, waarna we 's nachts tussen 12 en 1 uur naar huis gingen. Hadden we toch lekker 4 a 5 uur uit kun nen gaan. Hebben ze hier nog niet aan gedacht? J. Fassaert, Heikant Zorgkosten Met verbazing las ik (7 oktober) de rubriek 'Hoeveel verdien je'? Dat je je door je eigen praktijk als zzp'er tegen een belachelijk hoog uurloon laat uitbetalen ten koste van gemeenschapsgeld vind ik niet uit te leggen! Maar wat ik in het artikel echt stui tend vind, is dat mevrouw jaar lijks een winstuitkering krijgt van tussen de 20.000 en 50.000 euro. Deze praktijk maakt dus ieder jaar enorme winst van tus sen de 50.000 en 100.00 euro! Een toenemende groep Neder landers ziet steeds meer op te gen de toenemende zorgkosten en heeft maandelijks problemen om de zorgpremie en eigen ri sico op te hoesten. Dat zorgin stellingen een reserve moeten hebben voor mindere tijden vind ik niet meer dan logisch, maar als iedere huisartsenprak tijk in Nederland (er zijn er 5000) elk jaar een gemiddelde winstuitkering van 75.000 uit keert dan kost dat onze zorg jaarlijks 375 miljoen euro! Lang leve de marktwerking in de zorg! Carin van Schelven- Jonkers, Wilhelminadorp Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Emiel Mostert, Oostburg De politie moet zich schamen, vol gens Emiel Mostert. FOTO CARLO TER ELLEN - Gedeputeerde Harry van der Maas is blij met het nieuws dat de Westerscheldetunnel in 2025 tolvrij kan zijn. donderdag 21 oktober 2021 GO - Ton Besselink, Vlissingen - Heidie Menheere, Middelburg - J. Fassaert, Heikant Twee kritische journalisten uit Rusland en de Filipijnen kregen de Nobelprijs voor de Vrede. foto videostill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38