Salon Culinair: eten van kunst E-bikes zijn het populairst Schaatsicoon Jaap Moelker Erfgoedboek Dag van het Haarwerk Erelid van De Poel gaat nog elke week over het ijs»zeeland 15 - r In augustus werden in Zeeland 130 fietsen gestolen en vorige maand zelfs 135. Het gaat om bijna een ver dubbeling van wat 'normaal' is en het zijn de hoogste aantallen in vijf jaar tijd. Vooral Middelburg springt eruit, met 51 diefstallen in septem ber. Bij de Middelburgse fietsenzaak Piet Voskamp hebben ze dat ge merkt. Regelmatig krijgen ze gedu peerde klanten over de vloer. ,,Er worden zelfs jonge elektrische fiet sen gestolen uit afgesloten kelders van appartementen", zegt bedrijfs leider Ruben de Bruijne. ,,Die men sen kunnen er flink van overstuur zijn als zoiets gebeurt, zeker omdat zo'n berging als een veilige omge ving voelt." De cijfers, afkomstig van de poli tie, zijn inclusief snor- en bromfiet sen. ,,Maar het gaat bijna allemaal om gewone en elektrische fietsen", zegt woordvoerder Mireille Aal- ders. Dieven hebben het in toene mende mate gemunt op e-bikes. ,,Dat is ook wel logisch. Er worden steeds meer elektrische fietsen ver kocht. Dan wordt de vraag ernaar ook groter en dus worden ze vaker gejat." Behalve in Middelburg is er ook in Goes een duidelijke piek zicht baar. Daar verdwenen afgelopen maand 32 fietsen. ,,Zowel in Mid delburg als in Goes gebeurt dat vooral in het centrum en in Goes ook vaak aan de voor- en achterkant van het station", aldus Aalders. Zeker elektrische fietsen zijn vrijwel allemaal goed verzekerd. ,,Je kunt nooit helemaal voorkomen Er worden zelfs jonge elektrische fietsen gestolen uit afgesloten kelders van appartementen dat ze worden gestolen", zegt Ru ben de Bruijne. „Daarom is het fijn dat ze verzekerd zijn, maar liever maak je er geen gebruik van. Het is toch een heel gedoe." Voorraad Een nieuwe fiets is doorgaans snel geregeld, zegt hij. ,,We hebben be hoorlijk wat voorraad, dus tot op heden kunnen we nog steeds goed leveren. Alleen bij bepaalde model len en bij specifieke wensen kan het wat langer duren. Er zijn mensen die al maanden wachten op een be paald type fiets." Chef-kok Edwin Vinke (rechts) is gisteren in zijn restaurant De Kromme Watergang in Slijkplaat iets nieuws begonnen: de Salon Culinair. Hij presenteert zijn gerechten op draaiplateaus, waarop kunstwerken zijn te bewonderen van de hand van schilder en acteur Gene Bervoets (midden). Na Bervoets worden andere kunstenaars uitgenodigd mee te doen aan de Salon Culinair. Schrijver Ronald Giphart (links) voorziet alle gerechten van passende teksten. DIT ADVISEERT DE POLITIE/ Sophie Reinders en Katinka Polderman presenteren 'Zwerfgoed' De Haarzaak in Koewacht helpt mensen met ernstige haarproblemen It I donderdag 21 oktober 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Diefstal van fietsen schiet omhoog Zeeland kampt met een hausse aan diefstallen van fietsen. Zeker e-bikes zijn in trek. De die ven zijn vooral actief in Middel burg en Goes. Rolf Bosboom Middelburg - Ruben de Bruijne, fietsenzaak Piet Voskamp FOTO ANNE HANA 1. Gebruik meerdere sloten en zet je fiets ergens aan vast. ,,Je moet het de dief zo moeilijk mogelijk maken", zegt politiewoordvoer der Mireille Aalders. ZEELAND8 ZEELAND 5 2. Zet je fiets in een bewaakte stalling of in elk geval in het zicht. En doe hem altijd op slot. ,,Ook als die in de tuin of in een af gesloten stalling staat. Doe ook poorten en schuren dicht." 3. Haal display en accu van je fiets als die niet wordt gebruikt. ,,Dan is je fiets minder aantrekkelijk voor dieven." 4. Meld verdachte situaties bij de politie. ,,Als je bijvoorbeeld ie mand een fiets in een busje ziet laden, geef dat door aan ons en ont houd het kenteken." 5. Doe altijd aangifte van diefstal. ,,Zo weten we niet alleen dat er veel fietsen worden gejat, maar ook waar het vaak gebeurt. Dan kunnen wij onze werkzaamheden erop aanpassen." ïuitrUjaei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29