Ongeloof bij zilveren debutante Van der Duin Na olympische en Europese titel is ook het wereldgoud voor Nederland 23 TOT EN MET ZONDAG OP TV EUROSPORT FACEBOOK.NL/SPORTWERELD BAANWIELRENNEN WK IN ROUBAIX Y @DanielDwars DANIËL DWARSWAARD Winnen verveelt helemaal nooit. Als de bovenbenen van Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jef frey Hoogland nog op standje ont ploffen staan, gaan ze al met zijn drieën op de foto. De duimen om hoog, dikke grijnzen op de gezich ten. Met oprechte spontaniteit, alsof het hun eerste titel is. Maar nee, deze drie krachtpatsers be heersen al jaren de teamsprint op de baan. En nu, hier in Roubaix, is het weer raak. Het gejuich voor de Fransen, de andere finalist, in het Velodrome van Roubaix is hard. Het publiek hoopt op een stunt, maar weet stie kem wel beter. Natuurlijk winnen de Nederlandse baansprinters weer. Voor de vierde keer op rij we reldkampioen. En voor dit jaar is de hattrick compleet. Na de Olympi sche Spelen in Tokio, met enorme afstand het allergrootste doel van dit jaar, is na de Europese titel (twee weken terug) nu ook de wereldtitel binnen. Twee zoons ,,Het plaatj e is nu wel echt helemaal compleet'', glundert Van den Berg. ,,Maar deze kwam wel echt uit de grote teen.'' Eindelijk zaten er weer bekenden op de tribune, wat on mogelijk was in de afgelopen co ronaperiode. Van den Berg: ,,Mijn vrouw en mijn twee zoons zijn hier ook. Dat maakt het wel extra mooi allemaal. Dat heb ik ondanks al het succes van de afgelopen periode ge mist.'' Apeldoorn (2018), Pruszkow (2019), Berlijn (2020) en nu is daar Roubaix (2021). Niet precies in de zelfde samenstelling, want in 2018 was Nils van 't Hoenderdaal nog de starter die daarna werd vervangen door Van den Berg. Sindsdien zijn de drie, Van den Berg, Lavreysen en Hoogland, een ongekend stel bij el kaar. De heersers van de team sprint. En dat al die jaren achtereen. In Tokio, toen de druk het aller grootst was, deden ze het. En nu, in de nagalm van dat historische goud, weer een wereldtitel. In de voor rondes waren er wat schoonheids- foutjes, maar uiteindelijk was Ne derland in de finale opnieuw ijzer sterk. De truc op weg naar de vol gende grote zege? Ontspanning. ,,Het waren na de Spelen twee zware maanden om weer terug te komen in training'', zegt Lavreysen. ,,Maar het was ons grote doel om alle drie de titels dit jaar te pakken. Stunt op scratch Het voelt heerlijk dat we dat nu kunnen zeggen." Van den Berg vult aan: „Trucjes bestaan niet in de top sport, maar we hebben na de Spelen gezegd: hoe mooi zou het zijn om al die titels te pakken. We hebben zo'n geweldig team en hebben ge zegd: hup, schouders eronder." Sam Ligtlee is nieuw als reserve Het plaatje is nu helemaal compleet. Maar deze kwam wel uit de grote teen in het team. Maar waar eerder Mat- thijs Büchli in die rol geregeld de kwalificaties mocht rijden, is dat nu in Roubaix niet geval. Ligtlee is let terlijk reserve. Teamcoach Jan van Veen legt uit: ,,Ik had Sam echt wel een regenboogtrui gegund, maar hij komt op dit moment de échte snelheid te kort. Dat is niet leuk voor hem en hij is wel teleurgesteld. Maar de vierde rijder moet er ge woon echt dicht achter zitten. Dat is de filosofie op weg naar de Olym pische Spelen in Parijs van 2024. Cadeautjes zijn er niet op het WK.'' Het droomseizoen van de Nederlandse teamsprinters op de wielerbaan is compleet. Veelvraten zijn het, die na het goud op Olympische Spelen en de EK nu ook wéér de wereld titel winnen. En dat al voor de vierde keer GO DONDERDAG 21 OKTOBER 2021 Roubaix Roy van den Berg (rechts), met achter hem Jeffrey Hoog land en Harrie Lavreysen, trekt de Nederlandse sprinttrein op gang op weg naar weer een gou den medaille. foto cor vos Maike van der Duin (20) stuntte bij de WK baanwielren- nen met een zilveren medaille op de scratch. De debutante moest alleen de Italiaanse Martina Fidanza voor laten gaan. Op het middenterrein staat het ongeloof nog in haar ogen. Maike van der Duin heeft zojuist op haar eerste WK direct een zilveren medaille gepakt. Twintig is ze nog maar, maar een grote prijs heeft ze dus al te pakken na tien kilo meter op de baan in Roubaix. Saillant genoeg reed ze vorige maand nog Parijs-Roubaix op de weg, de klassieker die finisht op een steenworp afstand van deze wielerbaan in Roubaix. De eind streep haalde ze niet, want drie dagen later stond de EK baan al op het programma. Daar lag de focus op. Maar dat Van der Duin het fietsen op de weg wil blijven combineren met de baan is wel duidelijk. Ze rijdt nu voor de bescheiden Britse ploeg Drops. ,,Maar ik wil heel graag bij de grote ploegen in de WorldTour terecht komen'', zegt ze vlak na haar stunt op het parket. ,,De combinatie met de baan is voor mij perfect. Ik wil daar de juiste balans in vinden, want het maakt me sterker.'' Dat een WK-medaille nu al een feit is, had ze nooit durven den ken. Al werd ze dit jaar al wel Eu ropees kampioen bij de beloften. ,,Ik voelde me heel de dag heel goed. Dat voel je gewoon aan je benen in de warming-up. Maar dit is echt heel mooi.'' Haar ambities? ,,Op de weg ben ik wel echt een renster voor het voorjaar. De Ronde van Vlaande ren, Gent-Wevelgem, die wedstrij den.'' In combinatie met de baan dus. Met de Olympische Spelen van 2024 in Parijs als het grote doel, op de duurafstanden. ,,Maar dat willen er zo veel. Ik weet dat ik daar nog lang niet ben.'' - Daniël Dwarswaard - Roy van den Berg Vier op een rij voor de veelvraten op de sprint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23