I 5$ Feyenoord wil kolkende Kuip tegen Union, maar wel zonder vuurwerk 21 - keepersfout en een gemiste pe nalty, vooraf. In de Champions League staat de teller na drie groepswedstrijden op negen pun ten en een doelsaldo van plus tien. ,,Alleen Liverpool scoorde zo vaak'', weet Vink. ,,Het spel tegen Dort mund was bij vlagen subliem. Het klopt aan alle kanten.'' Vink, die ten opzichte van dertig jaar geleden wel meer verschillen ontdekt, wijst ook op dé gemene deler. ,,Van Gaal en Ten Hag kun nen een elftal als geen ander laten voetballen zoals zij voor ogen heb ben. Dat zie je nu ook, ondanks het vertrek van een peloton spelers. Ajax brengt tegenstanders uit posi tie, snijdt door linies en slaat dan vaak genadeloos toe.'' Driehoek De bank van Ajax speelt daarin vol gens hem een belangrijke rol. ,,Daar zaten onder anderen Klaassen en Tagliafico tegen Dortmund. Dat zorgt voor concurrentie en dat zorgt weer voor scherpte. Defensief is de driehoek met Timber, Marti nez en Alvarez heel belangrijk", wijst Vink op de drie tegengoals van Ajax in twaalf officiële duels. Grote vraag is daardoor waar de bloedvorm van Ajax toe gaat leiden. Een nieuwe prachtcampagne? Zit er, 2,5 jaar na de stunts in Madrid, Turijn en Londen, wellicht zelfs een superoogst in het vat? Is Ajax, dat dit jaar alle sleutelspelers aan boord hield en de selectie uitbreidde, in Antony neemt het doel van Borussia Dortmund on der vuur en zet Ajax op 3-0. Onder anderen Emre Can (l) komt te laat. GroepC Voor Barcelona en Real Madrid hoeft Ajax niet meer bang te zijn Rob Alflen staat definitiefeen plekj e te verove ren in de Europese elite, waar de laatste jaren wel wat schommelin gen zichtbaar zijn? ,,De tijd van de Spaanse hegemo nie is voorbij. Voor Barcelona en Real Madrid hoeft Ajax niet meer bang te zijn'', stelt Alflen. Vink schaart een vijf- of zestal clubs tot de wereldtop en tot de favorieten. „Daaronder zit Ajax denk ik nog. Maar je ziet wel verschuivingen plaatsvinden door de vele transfers. En we hebben gezien hoe hoog het niveau is dat Ajax kan halen, terwijl heel Europa meekijkt. Als ze rede lijk gunstig loten, want dat blijft een loterij, en fit blijven, kan er van alles gebeuren.'' Alflen sluit, ook uit eigen erva ring, niks uit. ,,Weet je, het is een soort ontdekkingsreis. Wij hadden dat ook. We wisten niet hoe goed we waren, maar als je een paar Eu ropese topclubs verslaat, verras je jezelf en besefje: we zijn echt goed. Dan groeit het geloof. En dat zie je nu. Ajax is gewoon heel goed. In die ontdekkingsreis is Ajax heel ver.'' Maar toch niet ver genoeg om de reis met de grootste Europese club trofee te verzilveren? ,,Ik weet dat het gemakkelijker gezegd dan ge daan is, en je moet ook niet drie heel grote clubs achter elkaar tref fen, maar in mijn ogen kan het ge beuren. Ik geloof dat Ajax van het niveau Bayern München en Man chester City is. Die laten een tegen stander ook amper ademhalen.' Feyenoord tovert dit seizoen het beste in zichzelf naar boven bij Europese thuisduels. Maar trainer Arne Slot waarschuwt iedereen die al de vergelijking trekt met Ajax tegen Dortmund: zo'n duel wordt het tegen Union Berlin vanavond zeker niet. Mikos Gouka Rotterdam Aan de vooravond van het be zoek van Union Berlin aan de Kuip in de Conference League ging het veelvuldig over de pres tatie van de aartsrivaal op dins dagavond en of dat verwachtin gen schept voor de prestaties van Feyenoord. Slot schudde keer op keer het hoofd. Natuurlijk wil Feyenoord winnen van Union en een nieuwe driepunter zou ook helemaal geen voetbalwonder zijn, maar een schiettent zoals Ajax tegen Dortmund, dat gaat in de Kuip vanavond niet gebeuren. ,,Want Union Berlin is niet te vergelijken met Borussia Dort mund'', zegt Slot. ,,Die ploeg geeft nauwelijks kansen weg en creëert zelf ook weinig. Ze leggen de bal op de vijf meter, schieten hem zo hard mogelijk naar voren en gaan ver van het eigen doel de duels aan. De filosofie van het Duitse voetbal is de laatste jaren flink veranderd, maar ik heb heel veel wedstrijden van Union Ber lin bekeken en zij pakken het op de oude manier aan.'' Feyenoord zal de tegenstander desondanks bij de keel willen grijpen. Juist in Europese wed strijden toverde de ploeg van Slot het beste in zich naar boven. Na de oorwassingen tegen Luzern (3-0) en IF Elfsborg (5-0) werd in de eerste helft tegen Slavia Praag (2-1) volgens de trainer zelfs het beste voetbal van Feyenoord dit seizoen gespeeld. De kolkende Kuip, tegen Union Berlin uitver kocht, moet Feyenoord weer eens dat extra zetje gaan geven, want de Rotterdammers lijken in de competitie net in een mindere fase terecht te zijn gekomen. Slot wilde wel ingaan op de vraag of Feyenoord minder speelt dan voorheen of dat het alleen zo lijkt omdat de resultaten minder zijn. ,,We kunnen echt nog heel veel dingen veel beter doen'', zegt de coach. ,,Maar dat vond ik ook in de fase dat wij veel won nen. Maar los van de uitslag, er is geen wedstrijd waarin we zoveel kansen hebben gecreëerd als za terdagavond tegen RKC. En er is ook geen wedstrijd geweest waarin we zo weinig kansen heb ben weggegeven. Dat is normaal de basis voor een overwinning, maar dat is ons niet gelukt.'' Tegen Union Berlin zal de Kuip vast weer kolken. De clubleiding moet steeds weer geld overma ken naar de UEFA in Zwitser land, maar de sfeer op Europese avonden komt vaak intimiderend over op tegenstanders. ,,Als je het veld op komt en je ziet dat vuur werk dan denk je in eerste in stantie: dat ziet er mooi uit'', zegt Slot. ,,Maar de volgende gedachte is dat het ons een hoop geld kost. Ik denk dat onze fans in staat zijn om er ook zonder vuurwerk een fenomenale avond van te maken. Ik hoop dat dat het geval zal zijn.'' GROEPE Programma Vuurwerk in de Kuip voor het duel met Slavia Praag. Het levert Feyenoord elke keer een boete op. FOTO PRO SHOTS GO DONDERDAG 21 OKTOBER 2021 FOTO PIM RAS Dinsdag Besiktas - Sporting Lissabon 1-4 Ajax - Borussia Dortmund 4-0 Woensdag 3 november 21.00 uur Borussia Dortmund - Ajax 21.00 uur Sp. Lissabon - Besiktas 1 Ajax gespeeld pt v-t 3 9 11-1 2 Borussia Dortmund 3 Sporting Lissabon 4 Besiktas Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Bijlow; Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia; Toornstra, Til, Kökgü; Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra. Vandaag 18.45 uur Feyenoord Union Berlin 18.45 uur Mac. Haifa - Slavia Praag gespeeld pt (v-t) 1 Feyenoord 2 4 (2-1) 2 Slavia Praag 2 3 (4-3) 3 Union Berlin 2 3 (4-3) 4 Maccabi Haifa 2 1 (0-3)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21