Quote van de dag 'Het voelt alsof je je ex-vriendin hand in hand met Brad Pitt ziet lopen' Corendon keert terug Verlies in Antwerpen De opmars van Ajax doet na de masterclass tegen Borussia Dortmund (4-0) andermaal denken aan de Europese successen uit de jaren 90. Kan de stuntploeg, ook nu door een topcoach gesmeed na het vertrek van smaakmakers, definitief een plekje veroveren in de Europese elite? Newcastle loost Bruce Newcastle United heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Steve Bruce (60, foto). Volgens de club, onlangs overgenomen door een Saoedisch investeringsfond, is dat gebeurd 'met wederzijds goedvinden'. Na de overname waren er al speculaties dat Bruce snel vervangen zou worden. Nizzolo naar Israel-ploeg De Italiaan Giacomo Nizzolo stapt van Qhubeka NextHash over naar Israel Start-Up Nation. De ploeg was op zoek naar een explosieve renner voor de sprints. De 32-jarige Italiaan won dit seizoen een etappe in de Giro. Australië verplicht prik Wie begin volgend jaar wil deelnemen aan de Australian Open moet gevaccineerd zijn tegen corona. Dat heeft de Australische mi nister van Immigratie bevestigd. Dat is mo gelijk slecht nieuws voor Novak Djokovic. De Servische nummer 1 van de wereld wil niet bevestigen of hij gevaccineerd is. De Munck mist finale Loran de Munck (foto) heeft de voltigefi nale bij de WK in Japan gemist. Hij stond lange tijd achtste, maar werd door Nari- man Koerbanov uit Kazachstan verdron gen. Debutant Jermain Grunberg viel op ringen, rekstok en voltige en kwam zo te kort voor de meerkampfinale. Flitsen Vooropgesteld: het is naïef om te denken dat het ontketende Ajax na de voetbalshow tegen het gere nommeerde Dortmund wel even doordendert naar Sint-Petersburg, om daar op 28 mei de cup met de grote oren te hijsen. ,,Het kan zelfs nu in de groep nog zwaar worden'', zegt analyticus Marciano Vink, die in 1992 de UEFA Cup veroverde met Ajax. Toenmalig ploeggenoot Rob Alf- len, die werd afgekeurd kort voor Ajax onder coach Louis van Gaal drie jaar later ook beslag legde op de Champions League, is diep onder de indruk: ,,Ik denk: wie kan deze ploeg stoppen?'' Alflen, die als assistent-coach van Fortuna Sittard een maand geleden met 0-5 verloor van Ajax, kan het weten. De voormalige middenvelder zag dinsdag, toen zijn voormalige club Dortmund in een voetbalshow op de grootste CL-nederlaag ooit trak teerde, opnieuw gelijkenissen met begin jaren 90, toen Van Gaal arri veerde. ,,De financiële verhoudin gen zijn sindsdien schever gewor- den, maar ook toen wilden spelers naar een topcompetitie. Dennis Bergkamp en Wim Jonk vertrok ken, maar we kregen Frank Rijkaard terug. En wij dachten dat de tijd van Dan Petersen aanbrak, maar Jari Litmanen stond op.'' ,,De grootste gelijkenis zie ik in de toptrainer die ook nu zijn hand tekening onder het elftal zet. Wat ik zo ontzettend knap vind, is dat di- recteur Marc Overmars kwaliteit binnenhaalt en Erik ten Hag een ontzettende bereidheid en honger in die groep krijgt. Dat maakt het dat Ajax niet alleen prachtig voetbal laat zien, maar ook heel moeilijk te verslaan is.'' In de eredivisie leidde dat tot der tig ongeslagen duels. Aan de enige nederlaag in Europa, afgelopen april tegen AS Roma, gingen een CHAMPIONS LEAGUE De Nederlandse waterpolomannen ne men het in februari in de EK-kwalificatie op tegen Turkije, Oekraïne en gastland Israël. De eerste twee plaatsen zich. x Schaatsbond KNSB heeft het contract met hoofdsponsor Daikin verlengd tot de Winterspelen van 2026. - Feyenoord-fan Raemon Sluiter over Steven Berghuis bij Ajax DONDERDAG 21 OKTOBER 2021 GO SCHAATSEN Corendon keert na vijf jaar terug als sponsor in het schaatsen. De reisorganisa tie ondersteunt samen met Worldstream het team van Jutta Leerdam (foto) en Koen Verweij. Corendon had van 2011 tot en met 2016 een ei gen ploeg, waar van Verweij toen ook al een tijdje deel uitmaakte. ,,Corendon past bij het oer-Hol- landse schaat sen'', aldus eige naar en oprich ter Atilay Uslu. TENNIS Botic van de Zandschulp heeft in de tweede ronde van het toernooi in Antwerpen kansloos verlo ren van Jenson Brooksby. Van de Zandschulp, die negen plek- keb hoger op de wereldranglijst staan, pakte maar twee games tegen de 20-jarige Ameri kaan: 6-2, 6-0. Brooksby scha kelde in de eer ste ronde al de als vijfde ge plaatste Reilly Opelka uit. JohanInan Amsterdam VOETBAL WIELRENNEN TENNIS TURNEN Vlnr: Rob Alflen, Marciano Vink, Aron Winter en Danny Blind na het winnen van de UEFA Cup in 1992. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20