Van beloofde solidariteit komt in de praktijk weinig terecht Betalen met je gezicht Fillers zijn razend populair geworden Jaïr wilde thuisblijven m a.' 'a v Walcheren Is gezichtsherkenning ook in Nederland de toekomst?» P13 Maar er gaat ook heel veel mis met die cosmetische ingrepen Bang om net als zijn zus uit huis te worden geplaatst door toedoen affaire toeslagen Dat is de conclusie van een vandaag gepubliceerd rapport van The Pe ople's Vaccine Alliance, een coalitie van internationale hulporganisaties waarvan ook het Nederlandse Ox- fam Novib lid is. Alles bij elkaar hadden de welvarende landen 1,8 miljard vaccins beloofd aan arme landen. Maar daarvan blijkt nu slechts 14 procent geleverd. De cij fers illustreren de vele 'ontoerei kende gebaren en gebroken belof ten' van de rijke landen, aldus het rapport. Blokkeren Westerse farmabedrijven hebben nog maar 12 procent van hun coro- navaccins toegewezen aan Covax. Dat is het solidariteitsinitiatief van Regering verschuilt zich achter de levering aan Covax de Verenigde Naties dat juist werd opgezet om armere landen meer toegang te geven tot vaccins. Veel rijke landen houden de meeste vaccins echter voor zichzelf en in Nederland hebben we het over een derde vaccinatie, terwijl sommige arme landen nog op de eerste wachten. Bovendien blokke ren de meest welvarende landen (waaronder Nederland) bijna sys tematisch voorstellen om dan ten minste de patenten op coronavac- cins tijdelijk vrij te geven. Op die manier zouden landen als India en Zuid-Afrika wél grote hoeveelhe den betaalbare vaccins kunnen pro duceren voor arme landen. Beleidsadviseur Ben van Gils van Oxfam Novib heeft aan het rapport, getiteld A Dose of Reality, meege werkt. Hij kan niet anders dan con cluderen dat wat betreft corona de ene, welvarende, helft van de pla neet de andere feitelijk laat barsten. ,,Ja toch? En wat ik zo jammer vind is dat de Nederlandse regering zich steeds verschuilt achter het argu ment: 'ja, maar wij leveren vaccins aan Covax'. Maar als je dat gaat uit zoeken, blijkt dat Nederland maar 500.000 vaccins heeft geleverd ter wijl er wel 27 miljoen vaccins zijn beloofd. Daar zakt je broek wel van af." P4 p* P3en8 P4 Weinig vaccins voor arme landen Rijke landen en farmaceutische bedrijven beloven van alles om armere landen aan coronavac- cins te helpen, maar maken dat niet waar. Dat geldt ook voor Nederland. Bob van Huët Den Haag -Ben van Gils, Oxfam Novib donderdag 21 oktober 2021 Flink wat buien NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1