Minder, maar grotere appartementen in Terneuzen 6 Graauw verandert dit jaar voor het eerst in een spookdorp Graa Halloween wint aan populariteit. Op verschillende plekken in Zeeuws-Vlaanderen staan griezel- tochten op de agenda. Ook Graauw verandert zaterdag 6 november in een spookdorp. ,,In onze kleine gemeenschap met zo'n negenhonderd inwoners is het belangrijk dat er leven in de brouwerij blijft. Als je hier woont en op wat voor manier dan ook een steentje bijdraagt aan het sociale le ven, voelt het direct aan als een warme jas", zegt voorzitter Lydia In onze kleine gemeenschap is het belangrijk dat er leven in de brouwerij blijft Steijaert. Hugo Kindt (55), eve neens comité lid, beaamt deze be trokkenheid. ,,Zo werkt dat hier. We gaan er wel met zijn allen voor." De jonge garde uit de feestgroep gooide het balletje op voor een hal- loweentocht. Dat sloeg meteen aan. Steijaert en Kindt zien het al helemaal zitten. Dit is weer wat anders dan activi teiten zoals een wandelvierdaagse of Koningsdag invullen. Alhoewel, als je het woord Koningsdag laat vallen, veert Lydia gelijk recht. ,,Ik ben zo koningsgezind, echt niet normaal. Als kind verzamelde ik al foto's en knipsels uit kranten en tijdschriften over het koningshuis. Een lampionnenoptocht eind ja- nuari, ter gelegenheid van de ver jaardag van de toenmalige koningin Beatrix, kreeg dan al vlug een vast plaatsje op onze jaarlijkse activitei tenkalender." Met koning Willem- Alexander op de troon is dit voor het comité op zijn verjaardag eind april niet te realiseren. Het is dan te laat donker. Tocht met figuranten In samenwerking met carnavals stichting de Djerken trekt nu rond het leutfeest als alternatief een lichtstoet door het dorp. „Gelukkig houdt Lydia zo haar stokpaardje le vend", lacht Kindt. Hij noemt haar dan ook gekscherend de queen van het feestcomité. Voor het griezel- feest is inwoners op de route ge vraagd om hun woning of tuin in stijl te versieren. ,,We hebben al heel wat positieve reacties hierop ontvangen", zegt Lydia. ,,Het wordt een magische tocht." Bij diverse huizen kan ook aange beld worden voor trick or treat. Daarnaast voeren onderweg figu ranten de spanning op door met huiveringwekkende uitbeeldingen en acts deelnemers de schrik nog wat meer op het lijf te jagen. Als er maar geen muizen op ons pad ko men, want daar ben ik als de dood Voor het griezelfeest is inwoners op de route gevraagd hun woning of tuin in stijl te versieren voor. Ik krijg er nu al kippenvel van." Weekje later Na een rondje Graauw volgt in het gemeenschapshuis een afterparty. Kinderen kunnen naar de hallo- weendisco in de tot spookhuis om getoverde zaal. Voor de engst ver klede kinderen zijn er prijsjes. Een speciaal gebrouwen heksendrankje ontbreekt niet. De spooktocht vindt wel een week na het reguliere hal- loweenfeest plaats. ,,Eind oktober barst in het dorp op het sportveld namelijk het tweedaags Oktober- fest los. We rijden elkaar niet in de wielen", verduidelijkt Hugo Kindt. Samen met Lydia bereidt hij een act voor met de heksenbezem. „Vliegen zal zeker wel niet lukken, maar de leut zal er niet minder om zijn." Kijk voor een greep uit de hallo- weenactiviteiten op pzc.nl. Dat zijn er tien minder dan eerst bedacht voor het noordelijke deel van de Kop. Waar eerst de meeste appartementen 43 vierkante meter zouden zijn, wordt nu dat 64 vier kante meter. Daarnaast komt er ook een commerciële ruimte, aan de zijde van de Noordstraat. Het plan is door ontwikkelaars Zeeland Wonen (handelsnaam van JP Developments BV) en de Zeeuwse Projectbouwmaatschap pij Fraanje BV overgenomen van Impact Vastgoed uit Rotterdam. Laatstgenoemde sloot in 2018 een overeenkomst met de gemeente Terneuzen, maar zag later in 'te weinig kennis van de lokale markt te hebben om tot een haalbare ont wikkeling te komen'. Vervuilder dan gedacht Ook komen er 22 parkeerplaatsen bij het complex, aan de achterkant van de oude slagerij. Daar moet nog wel iets gebeuren voordat begon nen kan worden met de aanleg. De grond die er ligt, is vervuilder dan uit een eerder onderzoek uit 2014 werd verwacht. Beter onderzoek was toen ook nog niet mogelijk op de plek, omdat de gebouwen op het perceel nog niet waren gesloopt. De gemeenteraad van Terneuzen moet daarom nog een klap geven op een extra kostenpost van 100.000 euro om zo'n 550 kubieke meter grond naar een reiniger te brengen. In de grond zijn zware metalen en koolwaterstoffen aan getroffen. Daarover wordt vandaag eerst nog door de commissie Om geving van de gemeente Terneuzen gepraat. Als de parking wordt aangelegd, gloort er ook licht voor de voorma lige slagerij in de Vlooswijkstraat. Voor dit verpauperde pand zijn plannen, maar die vallen of staan met parkeergelegenheid. TERNEUZEN woensdag 20 oktober 2021 Halloween slaat aan in de dorpen Op de bezem Lydia Steijaert, die al 40 jaar lid is van het feestcomité in Graauw en Hugo Kindt. Zij organiseren een halloweenroute op za terdag 6 november in Graauw. foto anne hana Lydia Steijaert (66) van feestco mité Graauw houdt wel van wat reuring in het dorp. De voorzitter draait al veertig jaar mee in het comité, dat voor het eerst Hal loween viert. ,,Ik krijg er nu al kippenvel van!" Edy de Witte Graauw - Lydia Steijaert, voorzitter feestcomité Graauw Na de officiële opening van ap partementencomplex De Kam panje lijkt er nu ook schot te komen in een ander plan voor woningen op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen. Op de plek waar vroeger meubelzaak Naeye-Verstraten zat, komen dertig appartementen. Raymond de Frel Terneuzen Op dit deel van de Kop van de Noordstraat komen 30 apparte menten. FOTO RAYMOND DE FREL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61