Wensen worden werkelijkheid tijdens een wonderlijk avondje Aladdin f VAN DE SPECIAAL k VOORWOORD Beste lezers, De musical Aladdin werd onlangs overladen met goede recensies. Een sterrenregen volgde, en terecht! De magie spat van het podium, de acteurs geven alles wat ze hebben en het publiek wordt op een kleurrijk en onvergetelijk spektakel getrakteerd. Deze voorstelling is één groot feest en dat is goed merkbaar, ledereen - van spelers tot publiek - heeft na een lange en donkere periode zin om iets vieren. In alle theaters gaat dan ook een zindering door de zaal; er heerst een gevoel van verbondenheid. Eindelijk mogen we weer spelen en ongestoord genieten van prachtige verhalen. Ga dat snel zelf meemaken! Disney's Aladdin is al jaren een hit in de internationale theaters. De kleurrijke musical trekt overal ter wereld volle zalen en doet nu eindelijk ook Nederland aan. Het publiek is laaiend enthousiast en in de recensies regent het sterren, dus hoog tijd om zelf eens een kijkje te gaan nemen! Zodra je bij het AFAS Circustheater aankomt, kun je er onmogelijk omheen: hier is de komende periode iets groots aan de gang. Het Scheveningse theater is helemaal ingepakt met paarse posters, waar met goudgele letters Alles watje wenst... Aladdin' op staat. Ook staat er voor de deur een grote versie van de wonderlamp; perfect decor voor een fotografisch aandenken. Bij binnenkomst in de zaal wordt het oog meteen naar het doek getrokken. Een inmens groot Oosters tapijt scheidt het toneel nog even van de bezoekers. Een zindering is voelbaar. Het publiek heeft lang naar deze avond uitgekeken en kan niet wachten om 2,5 uur lang (inclusief pauze) ondergedompeld te worden in het fictieve koninkrijk Agrabah. Voor wie de Disney-film(s) op zijn duimpje kent, heeft het verhaal uit Duizend-en-één-nacht geen geheimen meer. Deze musical kent namelijk dezelfde structuur als de klassieke animatiefilm uit 1992 en de live-action remake uit 2019: de charmante straatdief Aladdin doet er alles aan om het hart van de mooie prinses Jasmine te veroveren. Iets wat natuurlijk met de nodige obstakels gepaard gaat. Gelukkig krijgt hij hulp van de Geest. De introductie van dit personage is meteen het hoogtepunt van het eerste gedeelte van de musical. Stanley Burleson zet op spetterende wijze een personage neer dat larger than life is en tilt de productie in één klap naar een hoger niveau. Zijn energie en vrolijkheid zijn erg aanstekelijk en er komt meteen meer sfeer in de zaal. De oeh's en de ah's worden luider en Luider. Ook wordt duidelijk hoe goed de tekst in elkaar steekt. Erik van Muiswinkel vertaalde het Engelse script naar het Nederlands en stopte er enkele eigentijdse grapjes in. Burleson kan hier als Geest prima mee uit de voeten, zet wat typetjes neer - van Martien Meiland tot Gaston 'Gooooooeeeeedenavond, Postcodekanjer' Starreveld - en heeft ook nog een medley van allerlei Disney- nummers in huis. Na de pauze gaat het verwonderen vrolijk verder. Ademloos kijk je toe hoe er een vliegend tapijt over het podium zweeft. Je weet dat het niet kan en dat er trucage in het spel is, toch begin je aan jezelf te twijfelen. Komt hier echt geen magie aan te pas? Het tekent de finesse van deze productie: alles is tot in de puntjes verzorgd. Eigenlijk kom je de hele avond ogen en oren tekort om alles in je op te nemen. Er valt immers zo ontzettend veel te beleven. Je wordt overdonderd door de prachtige decors, er is geweldige Livemuziek en de miljoenen Swarovski-kristallen die zijn gebruikt in de extravagante outfits zorgen er bijna voor datje een zonnebril moet dragen. Zodra het doek gevallen is, staat het publiek joelend op. De staande ovatie is op zijn plaats en de acteurs nemen het daverende applaus dankbaar in ontvangst. Bij het verlaten van het AFAS Circustheater blijven de aanstekelijke Liedjes nog in het hoofd zitten en het valt op dat meerdere mensen stukjes neuriën: 'Je vindt never nooit een vriend als ik'. En die vriend, dat was voor deze avond Aladdin, de musical. Zó beleefden prijswinnaars Pauline en Jolanda de musical! Na een autorit van ruim 2,5 uur arriveerden Pauline (47) en Jolanda (52) in Scheveningen. De dames, die kaartjes voor Aladdin hadden gewonnen via Leukstetickets.nl, komen namelijk uit Drenthe. „Hoewel de reistijd langer is dan de voorstelling, wilden we deze kans niet laten schieten. Het bijwonen van deze musical stond al een tijdje op ons wensenlijstje." Pauline en Jolanda zijn echte musical- en theaterliefhebbers. „We gaan best vaak naar voorstellingen toe. Even uit de realiteit stappen en genieten van mooie verhalen en muziek, dat is wat we leuk vinden. Normaal kiezen we er wel voor om iets te bezoeken wat in de buurt plaatsvindt, maar voor Aladdin maakten we graag een uitzondering." Geen fan van de klassieke Disney-film, maar betoverd door de musical. „Op de een of andere manier sprak die me nooit zo aan. Maar om het zo voor je neus te zien gebeuren - dat is toch een ander verhaal. Want wauw, deze musical was echt heel erg leuk. De kleuren, kostuums, special effects... Het was oogverblindend mooi, met als hoogtepunt toch wel het vliegend tapijt." Het duo beleefde dus een meer dan geslaagde avond. „We willen echt iedereen aanraden om Aladdin te gaan zien!" -AD Dagje uit Avondje uit Weekendje weg "5 STERREN VOOR ALADDIN" Benieuwd naar nog meer topdeals? Bekijk het complete aanbod in de PZCshop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50