Van Oeveren en crew opnieuw wereldkampioen Lennard van Oeveren (met beker) en zijn crew vieren hun tweede wereldtitel. foto giulio testa clubswan racing i studio borl ZEELAND 11 kloppen? Maar het klopte uitein delijk wel, nadat Gevaert vóór de wedstrijd tegen Sparta Nijkerk de knoop had doorgehakt. Zaterdag liet hij nog niks los, maandag avond bracht hij het nieuws over aan zijn spelers en staf, die vol on geloof reageerden. ,,Het was wel even chaos ja'', zei Ruben de Jager dinsdag. ,,Van echt trainen was maandag eigenlijk geen sprake meer. Ik heb bij FC Twente ook ge noeg meegemaakt, zoals het bijna- faillissement van de club, maar dit is er ook eentje hoor. Ik vind het jammer dat Lieven is vertrokken. Ik krijg straks mijn vierde trainer in ruim drie jaar tijd. Dat is best veel hè?'' Bij Hoek, de club die normaliter zelf op regelmatige basis trainers de laan uitstuurt, moeten ze nu aan de bak. Van haast hoeft echter geen sprake te zijn. Want Steven Maes, de (voormalige) assistent van Gevaert, heeft het vereiste di ploma (Uefa A) om in de derde di visie trainer te zijn. Binnen 24 uur kwamen vijftien sollicitaties van trainers binnen bij Hoek. Het mag er dan vaak rumoerig zijn; veel trainers denken dat zij wél heel succesvol kunnen zijn bij de club die graag eens naar de tweede di visie wil. Moet de club voor één van die sollicitanten gaan? Of moet de derdedivisionist kiezen voor de trainer die ze ook met het oog op de komende seizoenen koste wat kost willen hebben? Die ligt op dit moment misschien nog vast bij een club, maar dat was bij Lieven Gevaert ook het geval. Dinsdag avond liet Hoek, dat komend weekend vrij is, in ieder geval een belabberde indruk achter. Terwijl Gevaert voor het eerst bij Dikkel- venne op het trainingsveld stond, oefende Hoek tegen HVV'24. Het duel was vooral bedoeld om een aantal spelers ritme op te laten doen. Titelkandidaat De titelkandidaat in de derde klasse zondag begon flitsend en nam brutaal een 0-2-voorsprong, door Tijn de Pooter en Armand Wauters. Mike Segers en Rik Im- pens herstelden het evenwicht (2 2), maar via de sterke aanvallers Jasper Sponselee en opnieuw De Pooter stond het na twintig minu ten 2-4. Een kwartier na rust zorgde de ingevallen Steve Schalkwijk voor 3-4. Ruben de Jager kreeg daarna een strafschop, benutte die zelf (4 4), maar daarna hield HVV'24 stand en boekte zo een fraai resul taat tegen een vier klassen hoger spelende opponent. knoop door. ,,Ik wil Seroos graag helpen en kreeg echt zin om daar een keer iets te gaan doen. Ik moest er best even goed over nadenken. Ben ik bereid om er weer zoveel vrije tijd in te stoppen? Maar je merkte de waardering, ook bij de spelers die ik heb gesproken." On danks zijn ervaring in het Zeeuwse voetbal, kwam hij Serooskerke maar weinig tegen. ,,J e hoort van ie dereen dat het een heel warme club is. Zo komen ze ook op mij over." Laatste kunstje Samen met de huidige staf zal hij de komende tijd vooral observeren, daarna hoopt hij de club te kunnen behouden voor de tweede klasse. Dat gaat hij doen, door gewoon zichzelf te zijn. „Fanatiek en tussen, maar ook boven de groep." Ook voor Wisse zal het even schakelen worden, want De Meeuwen 3 is even wat Ben ik bereid om er weer zoveel vrije tijd in te stoppen? - Evert Wisse (60) anders. Al blijft hij die gewoon trai nen. „Daar doe je de training bij wijze van spreken even op een sigarendoosje." Hoewel het even duurde, staat de 1 oefenmeester inmiddels I te trappelen om aan de slag te gaan. „Die zin moest wel weer even ont staan hoor. Door de gesprek ken begon dat te kriebelen." Dit is wel echt zijn laatste kunstje, belooft hij. „Honderd procent! Mijn licentie verloopt ook na dit seizoen, die ga ik niet verlengen. Het is dat dit Se- roos is, het gevoel goed is en ik het vertrouwen voel van de mensen en de spelers, anders had ik het nooit gedaan." Het team - bestaande uit tien Ne derlanders en twee Denen - maakte er een spannend vierdaags evenement van in het Franse Saint-Tropez. In totaal voer de boot vijf races tegen zeven inter nationale gegadigden. ,,Voor de start van de laatste race stonden we nog met twee punten achter'', vertelt Lennard van Oeveren. ,,We moesten niet alleen winnen. Ook moest er één boot tussen de onze en het Argentijnse team zitten.'' De in Kortgene woonachtige booteigenaar werd onder anderen ondersteund door (voormalig) provinciegenoten Verena Jonge- pier, Koen Verhaeghe de Naeyer en Ko Stroo. ,,Het is een voordeel dat we al langer samen varen'', meent Van Oeveren. ,,We kennen elkaar en de boot goed.'' Sinds 2002 is de waterfanaat fa natiek gaan wedstrijdzeilen. On geveer vijf jaar geleden richtte hij zijn vizier op wedstrijden in de Middellandse Zee. ,,Er is destijds een team ontstaan dat door de ja ren heen in grote lijnen hetzelfde gebleven is.'' Stuurman Van Oeveren fungeert als stuur man, wat gebruikelijk is in deze discipline. ,,De eigenaar van de boot stuurt de boot. Op deze ma nier wil de organisatie voorkomen dat er professionals worden inge vlogen. Hierdoor blijven er zo veel mogelijk amateurs aan de sport verbonden.'' Zo'n vier keer per jaar gaan de teamleden samen het water op. Het was alweer enkele maanden geleden dat de crew elkaar trof. ,,We zijn een paar dagen van tevo ren naar Saint-Tropez afgereisd. Samen met een Duits en een Ita liaans team hebben we onder lei- ding van een coach getraind op onze snelheid en op het maken van manoeuvres.'' Weinig wind Het geduld van de zeilcrew werd op de laatste dag van het evene ment behoorlijk op de proef ge steld. ,,Er was weinig wind in de baai van Saint-Tropez. Het duurde lang voordat we mochten uitva ren. Eerst was het de beurt aan drie andere klassen (meer dan veertig boten deden mee). In de klasse voor ons was er een valse Alle boten zijn precies hetzelfde. Dat betekent dat je als team het verschil moet maken start. Hierdoor duurde het wach ten nog langer. De spanning was inmiddels om te snijden.'' Ondanks de zenuwslopende aanloop hield het gezelschap het hoofd koel. ,,Alle boten zijn pre cies hetzelfde. Dat betekent dat je als team het verschil moet maken. Drie boten bereikten tegelijkertijd de eerste boei, waaronder onze concurrent uit Argentinië. Pas in het laatste wak maakten we het verschil.'' Dat verschil zat 'm in details, meent Van Oeveren. Hij geeft zijn teamgenoten een groot compli ment. ,,We hebben de focus kun nen behouden. Dat geldt ook voor degenen die even niets te doen hadden op het water. Iedereen bleef meekijken naar de verande rende windvlaagjes. We hebben heel oplettend gevaren.'' Na het passeren van de eind streep barstte het feest los. ,,Je vaart met z'n twaalven. Iedereen voelde dezelfde spanning. Na de finish kwam dat er allemaal uit. We hebben denk ik zo'n tien mi nuten staan juichen.'' woensdag 20 oktober 2021 GO begint voor Hoek 96 WhmttmKnSÈtn De bank van Hoek met staand 'assistent' Steven Maes als tijde lijke eindverantwoordelijke. foto anne hana Voor het tweede jaar op rij wor den vier Zeeuwse zeilers we reldkampioen in de Swan 45- klasse. ,,De spanning was om te snijden'', aldus Lennard van Oeveren (48) uit Kortgene. Len Wolters Saint-Tropez - Lennard van Oeveren (48)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43