O CD 'Warme club' Serooskerke 0 echt het laatste kunstje van 1n Wisse IA 10 ZEELAND Aertssen krijgt klop tegen Dortmund Van der Lijke hangt fiets aan de wilgen Tazelaar voltooit hattrick in Fijnaart Na een onverwacht vertrek van trainer Lieven Gevaert begint Hoek aan een nieuwe zoektocht. Ook in het veld was het gisteravond zoeken in het oefenduel met HVV'24: 4-4. £>«19 HOEK TRAINER Olivier Aertssen uit Wolphaartsdijk heeft gis teren een flinke nederlaag moeten incasseren in de UEFA Youth League. In Amsterdam bleek de onder 19 van Borussia Dortmund met 1-5 een maatje te groot voor de Zeeuwse verdediger en zijn leeftijdsgenoten van Ajax. Na een half uur spelen was de wedstrijd nog in evenwicht (1-1), maar in het laatste kwar tier voor rust liepen de Duitsers uit naar 1-3 en na de thee trokken ze die lijn door tot 1-5. Door de nederlaag staat Ajax nu derde in de poule. Eerder speelde de ploeg van Dave Vos gelijk in Lissabon en werd er gewonnen van Besiktas. De professionele wielercarrière van Nick van der Lijke zit er na dit seizoen op. De 30-jarige geboren Middelburger gaat zich richten op een maatschappelijke loopbaan. Van der Lijke, die dit voorjaar vader werd van dochter Scot- tie, kende een sterk laatste seizoen. Daarin greep hij na 2013 voor de tweede keer in zijn loopbaan de eindwinst in Kreiz Breizh Elites. Ook werd hij vierde in de Ronde van Dene marken. Dit seizoen was zijn tweede jaar in het shirt van het Deense Riwal Cycling Team. Eerder reed hij vier seizoen voor de Neder landse Roompot-ploeg en daarvoor droeg hij één jaar het shirt van Team LottoNL-Jumbo en ook van Belkin. Driebanden Maike Tazelaar uit Colijnsplaat lijkt dit sei zoen ongenaakbaar in de West-Brabantse Vel- drit Competitie. In de categorie tot en met 14 jaar boekte de renner van Beebikes Bike Team alweer zijn derde overwinning in evenzoveel wedstrijden. Zondag was Tazelaar de snelste in Fijnaart, nadat hij eerder ook in Rucphen en Bergen op Zoom zegevierde. In dezelfde categorie kwam Nick Wisse uit Rilland tot de vijfde plek, Teun Paaimans uit Kapelle werd zesde en Ben de Roos uit Domburg zevende. In het klassement na drie wedstrijden gaat Tazelaar met 120 punten royaal aan de leiding. Quote van de dag Azzagari verdient meer waardering en nieuw contract Leenknecht Het plotselinge vertrek van Lieven Gevaert maandagavond bij Hoek ijlde een dag later nog na bij de derdedivisionist. In het oefenduel met zondag-derdeklasser HVV'24 kwam de ploeg belabberd voor de dag en werd met name voor rust voor schut gezet. De Hulster ploeg leidde na 45 enerverende minuten met 2-4 en deed het ook na rust prima. Via Steve Schalkwijk en Ruben de Jager eindigde het duel in 4-4. Over de overwinning van zater dag op koploper Sparta Nijkerk (1 2) werd nauwelijks nog gesproken. Die zege zorgde zaterdag voor vreugde bij Hoek en had de selec tie een lekker gevoel moeten ge ven voor de komende weken. Maar dat gevoel verdween maandag avond als sneeuw voor de zon, toen Gevaert de spelers met een haperende stem vertelde dat hij per direct vertrok, om bij oude liefde Dikkelvenne aan de slag te gaan. Het vertrek van de Belgische trainer kwam hard aan bij de spe lers, staf, bestuurders en geld schieters van de club. Met drie overwinningen in de laatste vier duels was Gevaert op de goede weg met Hoek, maar vanwege pri- véomstandigheden besloot hij deze keuze te maken. De toenade- Ét k I SS* ring van Dikkelvenne, de club waar hij eerder al acht jaar met succes werkte, kwam op het juiste moment en gaf hem het laatste duwtje. Gevaert woont niet ver van het veld van zijn 'nieuwe' club. Het vier keer per week reizen naar Hoek - een uur heen en een uur terug - viel hem steeds zwaar der. Oude liefde Hoek verloor anderhalve week ge leden op eigen veld van Odin'59, toen de interesse van Dikkelvenne al sluimerde. In eerste instantie wilde de trainer niet ingaan op de avances van zijn oude liefde. Dik- kelvenne presteerde ondermaats, verloor anderhalve week geleden met 6-0 en was al langer van plan om trainer Sandy Casieris te ver vangen. Het liefst door Gevaert, maar de trainer van Hoek hapte in eerste instantie niet toe. Het nieuws dat Dikkelvenne aan Ge- Ik krijg straks mijn vierde trainer in ruim drie jaar tijd. Dat is best veel hè? vaert trok, was in België inmiddels al doorgesijpeld. En dus kwam het ook snel bij volgers en een speler van Hoek terecht. De eerste reactie was een logische: dat zal toch niet Nietsvermoedend genoot de 60- jarige Wisse van zijn vrije tijd, andere hobby's en het geven van training aan De Meeuwen 3. Tot Henk Wondergem, bij Seroos- kerke verantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken, hem belde. ,,Mijn actieve carrière zat er eigenlijk wel op, deed met veel plezier het derde bij De Meeuwen. Door Henk veran derde dat." De twee kennen el kaar al jarenlang. ,,We zijn colle ga's bij Rabobank, al meer dan 40 jaar. Ze zochten al heel lang naar een structurele oplossing, die vonden ze maar niet." Warme club Een tijdje geleden ging de tele foon. ,,Evert, kom toch eens voor een gesprekje." Dat gesprekje kwam vorige week maandag, sa men met Wondergem en Hans Wattel. Deze week hakte hij de woensdag 20 oktober 2021 GO VOETBAL WIELRENNEN Nick van der Lijke kiest voor een maat schappelijke loopbaan. foto pim mul VELDRIJDEN - NAC-clubwatchers Yadran Blanco, Dennis Kas en Joost Blaauwhof in De Gegenpressing Podcast over Yassine Az zagari uit Goes. 2 In de tweede Grand Prix drie banden van dit kalenderjaar in Rosmalen wist Joke Breur uit Terneuzen zich te plaatsen voor de volgende ronde. Dankzij een winst en een verliespartij maar een vol doende gemid delde eindigde zij bij de eerste twee. Sylvia Eckel die eve neens een winst en verliespartij noteerde werd op moyenne uit geschakeld. Donderdag komen Ronald van Geyt en Berry Dallinga in actie. I Vier tellen kwam Jordy Leen knecht uit Hulst te kort om de Hulsterlooloop op zijn naam te schrijven. Liam de Mey uit het Belgische Doel was zaterdag na 12,5 kilometer een fractie snel ler: 45.52. Op de kortere afstan den was het minder span nend en ging de winst overtui gend naar de Belgen David Begijn en Bryan Roosenboom. Nieuwe zoektocht Barry van der Hooft Hoek ÉBÏ ÉH Erwin Franse (midden), hier tussen Rik Impens (links) en Dion Weemaes, speelde gister avond de eerste helft mee bij Hoek. FOTO ANNE HANA - Ruben de Jager a Dat hij ooit nog eens trainer zou worden van een eerste elftal, had Evert Wisse tot vo rige week maandag zelf ook niet gedacht. Maar gister avond stond hij toch echt voor de groep bij Seroos- kerke, als opvolger van de vertrokken Wesley Visser. Daniël Wissel Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42