JONG IN BRESKENS Schaatsers zoeken carpooler 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Sten Buitendijk (16) uit Breskens. Ik ben op weg naar Breskens, waar ik woon. Vorige maand ben ik be gonnen aan het CIOS in Goes. Ik ben iedere dag 2,5 uur onderweg met de boot en de trein. Best wel even wennen ja, op de middelbare school moest ik iedere dag naar Oostburg fietsen. Ik ben niet de enige uit Breskens gelukkig, een vriend die twee huizen verder woont, zit bij me in de klas. Ja, zeker weten. Ik vind het fijn dat ik nu gerichter bezig kan zijn met wat ik leuk vind om te doen. Bijna alle vakken zijn ook leuk nu, dat was op de middelbare school wel anders. Mijn favoriete vak? Ik vind bijna alles wel leuk, maar voetbal en badminton doe ik het liefst. Hockey vind ik niks aan, dat is echt moeilijk. Op de middelbare school hockeyden we ook weleens, maar dat was met van die plastic sticks in de gymzaal. We geven trouwens ook wel al een beetje les. Dat doen we aan de andere klasge noten, bij het didactisch practi cum. Nou, zeker wel hoor, haha. Ik voet bal in de JO-17 van VV Breskens. Een voetbaltraining bij de club is echt compleet anders dan op het CIOS hoor. Ik speel al vanaf dat ik klein ben en heb veel vrienden daar. Ik sta meestal linksback in het veld. Daarnaast geef ik training aan de JO-10 bij Breskens. Dat doe ik als stage vanuit het CIOS, heel leuk om te doen. Het zal je niet verbazen dat ik veel voetbal kijk. Mijn favoriete club is Arsenal. Toen ik twaalf jaar was en aan het gamen was, vond ik vooral het logo heel erg mooi. Daarna ben ik ze gaan volgen en echt fan ge- worden. Erg goed doen ze het niet, maar het gaat al beter dan in het begin van het seizoen. Ik hoop dat ze bij de eerste zes komen. In Ne derland ben ik voor Fortuna Sit- tard. Had je niet verwacht hè, haha. Mijn moeder komt uit Sit- tard dus vandaar. We zijn al best vaak gaan kijken, samen met mijn ouders en opa. Ik hoop dat ik dan in Breskens woon, maar dat zal moeilijk wor den denk ik. Ik heb gehoord dat het heel moeilijk is om een huis te kopen hier. Dat komt ook door alle toeristen natuurlijk. Aan de ene kant vind ik het leuk dat ze er zijn, maar het mag wel wat minder vind ik. Zeker in de zomer zie je niks anders dan toeristen. Als kind is Breskens heel leuk om op te groeien. Het is lekker rustig en er is genoeg te doen. Of ik al een beetje op stap ga? Nou, eigenlijk vind ik daar nog niet zoveel aan. De meeste van mijn leeftijdsgeno ten wel, maar voor mij hoeft het nu nog niet zo. A Lezers helpen lezers Door maximale vergrijzing is er plek in de auto vrij", schreef Rob de Waijer uit Oostkapelle. Samen met Tony Stoel uit Sint Laurens en Alfred van de Waart uit Goes rijdt hij in oktober wekelijks vanaf Walche ren via Goes naar de schaatsbaan in Breda. Dat de schaatsbaan weer open is, is goed nieuws. De groep trekt al vele jaren achtereen baantjes. ,,Corona heeft ook op ons een nega tieve invloed gehad omdat de baan dicht was. De komende vijf maan den gaan we weer wekelijks naar de vierhonderd meterbaan in Breda. Daar gaan we een dag schaatsen", aldus Rob de Waijer (82). Elke woensdag kort na de och tendfile rijden ze Zeeland uit. Kort voor de avondspits keren ze weer terug. De krasse knarren proberen om kwart voor vier thuis te zijn. ,,Een boerenwagen wordt bij stil stand door houtworm aangetast en kun je na een paar jaar opvegen. Zo gaat het bij mensen ook. Rust roest. We hebben niet de illusie records te verbeteren. Maar als je in oktober na de schaatsdag tot de conclusie komt dat je sinds het vorige seizoen weinig hebt ingeleverd, voelt dat niet verkeerd." Weerstand bieden aan verval. Rob merkt het aan overstappen in de bochten. Dat gaat minder soepel. ,,En de helft van de baan is bochten. Ik probeer dat niet meer. Je moet goed naar je lichaam luisteren. An ders ga je brokken maken en kun je niets meer. Bij oude schaatsers be gint het probleem veelal bij even- wicht. Windsurfers ervaren dat nog eerder." In deze leeftijdsgroep val len mensen af en komen er bij. ,,We hopen steeds weer op nieuwe aan was. Zo houden we de auto gevuld. We carpoolen." woensdag 20 oktober 2021 Sten Buitendijk Breskens Geboren: 21-09-2005 Woont met: vader Robin en moeder Vera, zus Evy (20) woont op kamers in Tilburg Huisdieren: geen School: eerste jaar van CIOS in Goes Hobby's: voetbal, formule 1 kijken en gamen Bijbaantje: nee Verliefd: nee Sten (16): 'Als kind is Breskens heel leuk om op te groeien.' Bas Dingenouts Je zit in de trein hoor ik, Sten. Waar ga je naartoe? En is het een beetje een leuke opleiding? Je hebt zeker geen zin meer op naast school nog te sporten? Kijk je ook sport op televisie? Sten Buitendijk: ,,Ik hoop dat ik over tien jaar nog in Breskens woon, maar dat zal moeilijk worden denk ik. Ik heb gehoord dat het heel moeilijk is om een huis te kopen hier.'' foto camile schelstraete Waar vinden we jou over tien jaar terug? Schaatsers Tony, Rob en Alfred (v.l.n.r.) hebben nog plek in de auto voor iemand die wil meerijden naar de schaatsbaan. foto privé Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: een groepje Zeeuwse schaatsers met plek in de auto. Gerrit van Loon Schaatsers gezocht. In oktober rij den we weer wekelijks vanaf Wal cheren via Goes naar Breda. Door maximale vergrijzing is er plek in de auto vrij. Rob, Oostkapelle, 0118-580524, 06-4018 0233

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41