s? Noodopvang vergt beetje goede wil Delta Individual Ride levert130.000euro op Ook toegangstesten in Oostburg mogelijk Gevaarlijk 2 GELDROOF NA HET FESTIVAL HRIEPS In de Middelburgse rechtbank is gisteren een begin gemaakt met de rechtszaak tegen acht verdachten voor de geldroof na festival Hrieps. Organisator Hugo Kramer las een verklaring voor: „Elke dag als ik opsta, gaat deze ellende door mijn hoofd." Commentaar Het water loopt het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) over de schoenen. Over de oorzaak van het te kort aan plaatsen kunnen we lange en brede beschou wingen uitweiden, maar daarmee lossen we het acute pro bleem niet op. Opnieuw doet het kabinet via de provincie een dringend beroep op gemeenten om noodopvang te bieden. De gemeente Goes gaf eerder het goede voorbeeld door in te stemmen met noodopvang voor 320 mensen in de Zeeland hallen. Middelburg wil wel een asielzoekerscentrum voor ruim 400 mensen binnen haar grenzen mogelijk maken, maar dat kost tijd om te bouwen. Het COA heeft vooral nu bedden nodig. Het Rijk vraagt Zee land binnen enkele weken voor 150 mensen een plek te vinden. Dat zou in een provincie, gespecialiseerd in het bieden van tij delijk onderdak aan grote groepen onder de noemer toerisme, geen probleem mogen zijn. Honderdvijftig mensen, dat zijn twaalf of dertien vluchtelingen per gemeente. Honderdvijftig mensen is de bezetting van drie minicampings als op elke standplaats twee mensen een plaats krijgen, of een stuk of veertig vakantiehuisjes. Zo moeilijk moet het voor de Zeeuwse gemeenten niet zijn om ergens panden te vinden om aan dit bescheiden, maar drin gende verzoek tegemoet te komen. Dat kunnen we met een beetje goede wil echt wel voor elkaar krijgen. Zo moeilijk moet het voor de Zeeuwse gemeenten niet zijn om ergens panden te vinden De opbrengst toont volgens de or ganisatie aan dat het evenement onder de deelnemers leeft. On danks dat het vorig jaar moest wor den afgelast door corona. En on danks dat het dit jaar is gereden als Individual Ride. Aan de Individual Ride hebben bijna 1100 mensen meegedaan. Een deel van het bedrag is bijeen gebracht door acties die mensen zelf hebben georganiseerd. Zo za melde de Terneuzense familie Pie ters zo'n 23.000 euro in met een col- ALMANAK Hij was prachtig, de kastanje boom van de 91-jarige Zeeuws Vlaming. Maar hij was onge neeslijk ziek, en dus moest-ie eruit. Een hovenier bellen, advi seerde zijn zoon. Zijn vader trok zijn neus ervoor op. Wie altijd alles zelf heeft gedaan, laat na tuurlijk geen tuinman lecte. De familie kreeg gisteravond een oorkonde voor het vele werk. Dat gebeurde tijdens de slotbijeen komst in theater De Mythe in Goes. Bedrag wordt in zijn geheel gedoneerd aan onderzoek naar longkanker Senne Jonkman (12) fietste 25 ki lometer voor haar zieke moeder. Haar sponsors doneerden in totaal 1525 euro. En een actie in 13 Zeeuwse Jumbo supermarkten le verde enkele duizenden euro's op. De organisatie hoopt in 2022 op een normale Ride; die is gepland op 10, 11 en 12 juni. Tip? redactie@pzc.nl komen. Een week later lag de boom omver. Of het geen ge vaarlijk klusje was geweest, vroeg zijn zoon. Welnee, ant woordde de 91-jarige eigenaar. ,,Ik heb eerst die hoogste takken eraf gehaald. Met een handzaag, hoor. Ik ga niet meer met een motorzaag tien meter omhoog!" Volvo Gent in de race voor batterijenfabriek Provincie dwingt Ovet probleem- grond op te ruimen Ovet in Nieuwdorp moet een enorme berg met PFAS vervuilde grond uiterlijk op 1 juli 2024 hebben afgevoerd. De provincie heeft dins dag het bedrijf een last onder dwangsom opge legd. De 530.000 ton grond die voor een derde is vervuild moest aanvan kelijk voor 1 maart 2022 weg zijn, maar de provin cie geeft Ovet meer tijd om de berg Thermisch Gereinigde Grond (TGG) af te bouwen. Ligt er na 1 juli 2024 nog TGG, dan wacht Ovet een boete van minstens een ton. KRUININGEN Van Wingerden wordt waarnemer Je zou even vergeten dat het van daag draait om een rechtszaak over een gewelddadige roofoverval. Het is pauze en de sfeer buiten de rechtszaal in Middelburg is ont spannen. Rechtbanktekenaar Ni cole van den Hout haalt haar iPad tevoorschijn om de schetsen te la ten zien die ze van de vier verdach ten heeft gemaakt. Het kwartet ziet het gebeuren en komt dichterbij om mee te kijken. Ze gniffelen en lijken tevreden. Er klinkt gemom pel: ,,Die kan ik wel nabestellen." We zijn volledig geruïneerd door deze gewelddadige roofbende De vier zijn A.M.(24) uit Bergen op Zoom, J.D. (26) uit Middelburg, C. de R. (25) uit Vlissingen en L.P. (34) uit Goes. Zij zijn naar de recht bank gekomen voor het begin van de rechtszaak, waarin de veelbe sproken geldroof van twee jaar ge leden wordt behandeld. Vier ande ren zijn ook verdacht, maar zij laten verstek gaan. Het gaat om A.D. (34) uit Goes, H.D. (35) uit Kapelle, F.A. (34) uit Vlissingen en R.D. (50) uit 's-Heer Arendskerke. De advocaat van A.D. is langdurig ziek en in de zaak tegen F.A. moeten nog twee getuigen worden verhoord. Hun zaken worden in een later stadium behandeld. H.D. en R.D. hebben hun raadsmannen gemachtigd om waar te nemen. Livestream De rechtbankvoorzitter is meteen concreet en gaat het rijtje af: ,,Wat heeft u te maken met de overval?'' A.M. reageert: ,,Ik beroep me op mijn zwijgrecht." C.de R. doet pre cies hetzelfde. J.D. zegt iets meer: ,,Ik heb er niks mee te maken.'' En L.P.: ,,Ik beroep me op mijn zwijg recht. Vanwege de livestream.'' En zo zal het de hele dag gaan. Wat de voorzitter ook vraagt en be noemt. Hij vertelt over de belas tende getuigenverklaringen die zijn afgelegd door personen, die zelf eerder verdacht waren. Zoals de vrouw die haar auto had uitgeleend aan één van de verdachten en als eerste werd opgepakt. De Toyota IQ, met het bedrijfslogo van haar werkgever, is vastgelegd op came rabeelden. De voorzitter stipt ook het opval lende uitgavenpatroon van de ver dachten aan. ,,Jullie hebben veel meer uitgegeven dan j e op basis van jullie inkomsten had mogen ver wachten." Voorbeelden zijn hotel overnachtingen in het Hilton-hotel in Amsterdam (2100 euro), de aan- Sinds vorige week maandag zijn alle bestaande locaties voor toe- gangstesten gesloten en kunnen aanbieders nieuwe openen. Dat ge beurde in Zeeland maar op be perkte schaal, omdat de bedrijven niet meer per locatie worden ver goed maar per afgenomen test. Daardoor zijn minder dichtbe- volkte gebieden voor hen minder interessant. Zeeuws-Vlaanderen zat de eerste dagen zonder testlo catie. Sinds eind vorige week ver zorgt Spoedtest.nl toegangstesten in een pand aan de Havenstraat in Terneuzen. Vanaf morgen kunnen mensen ook terecht in Oostburg. SpoedTestCorona, al eerder actief in Oostburg, opent een locatie in de Nieuwstraat. Schouwen-Duiveland is - net als Noord-Beveland, Tholen en Goeree-Overflakkee - nog altijd een witte vlek op de kaart. ,,We zijn al dagen bezig om te kijken of we weer een testlocatie op het eiland kunnen krijgen, maar dat valt niet mee", zegt een woordvoerder van de gemeente. woensdag 20 oktober 2021 De Delta Ride for the Roses - die dit jaar verreden werd als Delta Individual Ride - heeft 130.000 euro opgebracht. Het bedrag wordt in zijn geheel gedoneerd aan onderzoek naar longkanker. Jeffrey Kutterink Goes GENT Volvo Cars in Gent is in de race voor de bouw van een fabriek die batte rijen produceert voor 300.000 tot 400.000 elektrische auto's per jaar, meldt de Vlaamse zakenkrant De Tijd. Daar mee zouden er 3000 nieuwe arbeidsplaatsen in het havengebied van North Sea Port bij komen. Er werken mo menteel 6000 mensen bij de autofabriek in Gent. Voor de batterijtechniek wil Volvo minder afhanke lijk worden van andere le veranciers. Om die reden is Volvo de samenwer king aangegaan met de Zweedse batterijenpro ducent Northvolt. NIEUWDORP Petra van Wingerden wordt waarnemend bur gemeester in Reimers- waal. Zij vervangt ko mende tijd José van Eg- mond, die sinds eind au gustus kampt met een longembolie. Van Win gerden is in Zeeland een oude bekende. Ze werd in 1990 raadslid voor de VVD in Borsele, en was vanaf 1994 wethouder in die gemeente. In 1998 werd ze benoemd tot burgemeester van Groenlo. Dat bleef ze tot 2004, waarna ze veer tien jaar lang burge meester was in Rheden. Van Wingerden (1954) begint volgende week. 'Ik beroep Eldridge Pentury Middelburg - Hugo Kramer, Hrieps- organisator in verklaring Vanaf morgen zijn toegangstes ten ook mogelijk in Oostburg. Het noorden van Zeeland zit nog altijd zonder testlocatie, tot er gernis van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Rolf Bosboom Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34