Luik es Vier verdachten aangehouden in fraudezaak Omwisseling van oude t-tags op laag pitje gezet 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Zeeland moet meer asielzoekers opvangen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VOORTDURENDE AGRESSIE TEGEN HULPVERLENERS Parkeerterrein als zonnepark Docu over Mekong in première VLISSINGEN Glutenvrije Piet bij intochten Sint De politie ziet een 64-jarige man uit Clinge als hoofdverdachte. Hij is voormalig accountant en heeft ook bij de Belastingdienst gewerkt. Hij zou zijn kennis en expertise op fi nancieel gebied volgens de politie ook aanbieden aan criminelen. Het was dinsdag 'klapdag' in en om Hulst. Met tachtig man sterk vielen leden van de Fiod en diverse politie-afdelingen 's ochtends bin nen in panden in Hulst, Clinge, Terneuzen, Heikant en Nieuw Na men. Het betrof een woning in de Kleine Bagijnestraat in Hulst en een villa aan de Blomweg in Clinge. Volgens politiewoordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage werd ook ge zocht naar vermogen en eventuele dure auto's en horloges. ,,Er zijn ook geldhonden en zogenoemde digi honden ingezet. Die laatste kunnen speuren naar verborgen computers of usb-sticks." Het betreft volgens Uytdehage een fors financieel on derzoek dat al ruim een jaar loopt. In de Blomweg in Clinge staat maar één huis, een mooi landhuis, ver van de straat af en met weilan den voor paarden eromheen. Op dit adres staat een bedrijf ingeschre ven. De bewoner en mede-eigenaar van het bedrijf zag gisterochtend een heleboel mensen voor zijn deur staan. Ze kwamen het huis door zoeken. Zelf is hij geen verdachte in de zaak. ,,Ik heb hier persoonlijk helemaal niks mee van doen en mijn bedrijf ook niet. Dat wil ik wel even heel erg benadrukken. De politie was verder heel correct, ze hebben wat spullen meegenomen en alles net jes achtergelaten." Het blijkt de politie te gaan om de vorige eigenaar van de villa. Dat is geen onbekende van ze. In septem ber 2015 werd in een van de loodsen op het terrein van de villa al eens een hennepkwekerij aangetroffen. In de Kleine Bagijnestraat was gisterochtend slechts aan een aan tal verkeerd geparkeerde onopval lende auto's met het politielogo achter de voorruit te zien dat er iets Politie en Fiod in meerdere panden Zeeuws-Vlaanderen binnengevallen loos is. Het was stil in het eenrich- tingsstraatje in de binnenstad. Al leen in één woning brandden alle lampen, beneden en boven. De voordeur stond wagenwijd open en achter de ramen liepen schimmen in alle kamers. Maar toen interesse in het pand werd bemerkt, werd de voordeur gauw gesloten. Langer in het vizier Over de drie overige aanhoudingen kon Uytdehage gisteren nog niets zeggen. Wel dat de invallen met el kaar verband houden. De Fiod hield de hoofdverdachte al wat langer in het vizier. De woordvoerder kon ook niet zeggen of er nog meer aan houdingen werden verwacht. ,,Nu volgt het onderzoek naar de spullen die zijn meegenomen uit de pan den. Dit zal ook nog lange tijd gaan duren." De verdachten zitten in beper king: zij mogen geen contact met de buitenwereld hebben. De migratie van de oude, witte t- tags naar de nieuwe, zwarte is op een laag pitje gezet. De huidige ont wikkelingen over een mogelijk eer der tolvrije Westerscheldetunnel is de directe aanleiding. Sinds 2018 is Movenience, het be drijf achter de t-tags, bezig met het vervangen van de oude, witte t-tags met batterijen door een nieuw, kleiner model met een accu. ,,De migratie is nu op een lager pitje ge zet vanwege de discussie over het eerder tolvrij maken van de tun nel", zegt Martin Martens, directeur van Movenience. Van de ruim 96.000 t-tags zijn er inmiddels bijna 48.000 vervangen. Wie nu een kapotte t-tag heeft, krijgt een exemplaar van de nieuwe generatie, maar verder wordt er niet meer vervangen. Parkeergarages Als de tunneltol wordt afgeschaft lijkt het einde oefening voor Move- nience, denkt Martens. De t-tag als methode om te betalen in parkeer garages doet het niet best. Met de t- tag kan behalve bij de tolpoortjes van de Westerscheldetunnel alleen nog betaald worden bij parkeerga rages in Terneuzen. Parkeergarages in Vlissingen en Middelburg zijn inmiddels afgestapt van de t-tag. Steeds vallen er luikjes open in mijn hoofd. In het uwe vast ook eens gedroomd dat ik met onze Ford Fordson Major in de sloot naast de Catsweg belandde. of rechtsom. Dat bericht de krant.Op het veerplein in Bres- kens. Ze dit en ze dat. Net is be kend geworden dat de Zeeuws- Vlaamse jaarpas niet één maar twee haartjes duurder zal worden. En de benzine. En de wegenbelas ting. Onfatsoenlijk, we worden ge knecht en vergeten en uitgebuit. En dan die haperende veerboten. Als het niet door mist is dan wel door malheur met die verrekte brug. De politiek hier, de ambte naren daar. Iedereen heeft het ge daan. In de rooksalon op de Prin ses Irene knikken we elkaar toe. Jij ook een bier? dorp passeer. Dat is de Groe, zon dag, de ochtend wordt net middag. Vanuit de keuken de stem van mijn moeder dat ze aan het afbak ken begint. Of ik de tafel wil dek ken. Overbodige vraag. Die ^s al gedekt. De beloftevolle verwach ting, het sissen van de frites in de olie. Mijn zondag. maar toch niet vergeten. Het kan een puttertje zijn dat tegen het keukenraam knalt. Of de smaak van een beetje over-de-datum vanillevla met een vleugje bijna-Saroma. Of een vette kop in de krant dat we gratis naar de overkant willen. Elk geluid, elk gevoel, elke smaak kan herinneringen oproepen. Gewoon, tijdens het ontbijt of op weg naar de Jumbo. Steeds vallen er luikjes open. Bij u vast ook. noordrand van Middelburg.Vanuit de richting van de Lange Jan hoor ik schoolpleingejoel. Schelle, op gewonden kinderstemmen in de middagpauze. Opeens heb ik De school van Schellebelle op mijn net vlies. Een jeugdboek van Gertie Evenhuis, ik las het toen ik een jaar of tien was. Op de cover zie je een tractor die van de dijk afrijdt, de bestuurder lijkt ervan af te val len. In die tijd kreeg ik mijn eerste tractorrijlessen. Ik heb nog wel- woensdag 20 oktober 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Houtstook moet verboden worden 5502 reacties MIDDELBURG Is mijn parkeerterrein ge schikt voor een zonne- overkapping, een zoge heten solar carport? Voor gemeenten, bedrij ven en particulieren is daarvoor sinds deze week een gratis digitaal hulpmiddel beschikbaar. De provincie Zeeland wil overdekt parkeren com bineren met het opwek ken van energie met zon nepanelen. Het hulpmiddeltje laat zien welke terreinen ge schikt zijn, hoeveel ener gie kan worden opge wekt, hoeveel geïnves teerd moet worden en hoe snel dat geld is te rugverdiend. OUWERKERK Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk heeft dins dag de première van Me and Mekong. De docu mentaire laat zien hoe de bevolking in de Mekong- delta van Vietnam om gaat met uitdagingen rondom water, klimaat en voedsel. Het verhaal is opgebouwd rond acht bewoners. Bij de pre mière zijn de ambassa deurs van Vietnam en Nederland aanwezig. De film wordt de komende drie maanden een aantal keer vertoond en heeft als doel een brug te slaan tussen wetenschap en ervaring in de deltage bieden wereldwijd. Bij de intocht van Sinter klaas in Axel, Oud-Vos- semeer, Vlissingen en Vogelwaarde lopen dit jaar glutenvrije Pieten mee. De pieten hebben glutenvrije kruidnoten bij zich voor kinderen met coeliakie. De actie om speciaal lekkers voor deze kinderen uit te delen tijdens de in tochten is op initiatief van de Nederlandse Coeliakie Vereniging be gonnen in 2017. In Ne derland zijn naar schat ting 10.000 kinderen die om medische redenen een strikt glutenvrij dieet moeten volgen. De gebruikelijke peperno ten mogen zij niet eten. De politie en de Fiod zijn giste ren met tientallen mensen meer dere panden in Zeeuws-Vlaan- deren binnengevallen. Het gaat om een onderzoek naar fraude, valsheid in geschrifte en wit wassen. Er zijn vier personen aangehouden. Een van de ver denkingen is dat er gefraudeerd zou zijn met Covid-subsidies en persoonsgebonden budgetten (pgb's). Sheila van Doorsselaer Hulst Guido van der Heijden Terneuzen De tunnel moet tolvrij, linksom De geur van frites als ik Lewe- Luikje na luikje, weggestopt Tussen de middag aan de WAAR is HET slachtoffer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2