'Niet ideaal, het is even omschakelen' Super Sunday op Ziggo Sport! ZIGGO SPORT 24 c Oranjevrouwen soms even zonder 'parttime-bondscoach' Parsons Kijk zondag 24 oktober live naar Barcelona - Real Madrid Manchester United - Liverpool Formule 1 Grand Prix van USA En nog veel meer! Het feit dat de Engelse bondscoach van de Oranjevrouwen ook nog een club traint, deed zich gistermiddag voelen in Zeist. Mark Parsons miste de eerste trainingen van de Leeuwinnen richting de duels met Cyprus en Wit-Rusland omdat hij zijn vlucht uit de VS had gemist. Parsons miste de training van maandagochtend en die van dins dagochtend maar spits Vivianne Miedema vindt dat niet heel gek. ,,Het is wel balen, natuurlijk", zei ze na de ochtendtraining. ,,Voor hem én de selectie. Maar we hebben ge noeg stafom het op te vangen en we hebben goede trainingen gedraaid." Met zijn ploeg Portland Thorns won Parsons zondag de NWSL Shield waarmee hij de best preste rende coach van dat toernooi werd. Het was de bedoeling dat de Engelsman op maandag door naar Nederland zou reizen om zich dins dag bij de Oranjevrouwen te voe gen die zich in Zeist verzamelden voor het spelen van de kwalifica tie-interlands tegen Cyprus (vrij dag) en Wit-Rusland (dinsdag). Maar Parsons miste zijn vlucht. De KNVB reageert via woord voerder Maurice Ouderland op de tamelijk ongewone situatie: ,,Het belangrijkste is dat hij er woensdag wel weer gewoon bij is. Het team en staf heeft op afstand nauw contact met Mark. Vandaag en gisteren heeft de technische staf de training overgenomen, inhoudelijk zijn deze zoals het normaal ook gedaan zou worden. De situatie zoals die nu is, is natuurlijk niet ideaal maar kan in deze constructie voorkomen. We hebben hierna nog een window te gaan, daarna is er geen dubbelrol meer voor de coach. Mark sluit zo snel mogelijk aan en we vliegen sa men naar Cyprus." Dat de situatie niet ideaal is, bleek overigens ook al in september toen de bondscoach met een jetlag op zijn allereerste training verscheen. Ook toen had hij er een moordend vliegschema opzitten. Parsons bleek zich overigens wel minutieus te hebben voorbereid. Hij had van tevoren urenlang zoom-gesprek- ken met de internationals gehou den. Wel viel het resultaat tegen Tsjechië tegen (1-1). Meerdere in ternationals gaven te kennen dat ze moesten wennen aan de aanpak van de bondscoach die tijdens de volgende interlandronde in no vember, met daarin de belangrijke uitwedstrijd tegen de Tsjechen, ook nog een dubbelfunctie heeft. Daarna gaat hij in Nederland wo nen om volledig beschikbaar te zijn voor de Oranjevrouwen. De KNVB nam lang de tijd voordat Parsons in mei werd aangesteld als opvolger van de succesvolle Sarina Wieg man. De zoektocht bleek een lastige waarna de aanstelling van een trai ner met een dubbelfunctie op de koop toe werd genomen. ,,De ko mende wedstrijden zal hij er weer zijn. Dan kunnen we toewerken naar de wedstrijden", zo denkt Miedema. ,,We wisten dat dit kon gebeuren, het is gewoon even om schakelen. Gisteravond was hij er bij de bespreking bij via zoom, dus daar hebben we niks aan gemist." Bovendien: ,,Ook zonder hem moe ten we de komende interlands kun nen winnen." Overtreffen Dat lijkt geen probleem voor de Oranjevrouwen met tegenstanders als Cyprus en Wit-Rusland. Want Cyprus is nummer 126 van de we reld (Nederland vierde) en verloor in de poule al met 8-0 van Tsjechië en met 4-1 van Wit-Rusland. De vriendin van Miedema, de Schotse international Lisa Evans, won al eens met 9-0 van Cyprus. ,,Dat zou ik dus wel willen overtreffen", zegt de spits. Ook Wit-Rusland (53ste op de wereldranglijst) zou in prin cipe geen probleem moeten zijn voor de vice-wereldkampioen. ,,We weten dat we nog niet top zijn ge weest na de Olympische Spelen waarop we ook niet zo goed waren", zegt Miedema. ,,Maar we zijn nog steeds een goed team. Dat moet eruit komen op het veld. We hebben tijd nodig te wennen aan de nieuwe weg die we zijn ingeslagen. Het gaat niet van de ene op de andere dag." voor Ziggo klanten op kanaal14 Check www.ziggosport.nl/supersunday2021 voor alle info. WOENSDAG 20 OKTOBER 2021 GO Bondscoach Mark Parsons aan de slag met zijn ploeg in de eerste interlandweek onder zijn leiding. foto anp Nik Kok Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24