•A fï tf '-- •iViSdaaa Veiligheidsexpert weet: 'Het kan O 22 n o Kort Weer boete voor Feyenoord De tuchtcommissie van de UEFA heeft Feyenoord voor de vierde keer dit seizoen een boete opgelegd. De Rotterdammers krijgen de geldboete van ruim 50.000 euro voor het gooien van voorwerpen, het afsteken van vuurwerk en het blokkeren van de trappen bij de thuiswedstrijd tegen Slavia Praag in de Conference League, op donderdag 30 september. KNVB slaat uitnodiging af Louis van Gaal doet deze week niet mee aan een videoconferentie met de FIFA. De bond nodigde de bondscoaches uit om te praten over de plannen om het WK niet om de vier jaar maar om de twee jaar te houden. „Wij laten de uitnodiging aan ons voorbij gaan", zegt de KNVB. „Wij vinden dat eerst de nationale bonden goed moeten worden ingelicht over deze ideeën." Rus klopt Golubic Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Tenerife. Rus (30) versloeg de als vijfde geplaatste Zwit serse Viktorija Golubic in twee sets: 6-3, 6-4. Rus evenaart deze week met de 61ste plaats op de wereldranglijst haar hoogste positie ooit. Eerder bereikte ze die plaats in 2012. Golubic staat met de 45ste plaats nog net iets hoger dan de Zuid-Hollandse. Gözübüyük leidt topper De topper in de eredivisie tussen Ajax en PSV staat zondag onder leiding van arbiter Serdar Gözübüyük. Het duel in Amster dam begint om 16.45 uur. Voor Ajax en PSV wordt het de tweede ontmoeting van het seizoen. Begin augustus troffen de ploegen elkaar ook in de strijd om de Johan Cruijff Schaal en toen won PSV met 4-0 in de Jo- han Cruijff Arena. Van Rhijn bij Karslruhe Gidey in team van Hermens CHAMPIONS LEAGUE AJAX- BORUSSIA DORTMUND - ^uLVtyt] Ajax staat na drie poulewedstrijden al met één been in de achtste finale van de Champions League. Dat is het gevolg van een regelrechte masterclass in het eerste treffen met Borussia Dortmund. De Amsterdammers veegden de vloer aan met de Duitse opponent: 4-0. Na twee maanden waarin Ajax de motor tegen mindere bedeelde ploegen in de nationale en Euro pese competitie op stoom bracht, moest de eerste grote krachtmeting in de Koningsklasse antwoord ge ven op de vraag waar de landskam pioen nu daadwerkelijk toe in staat is. Het antwoord na de eerste van drie examens: veel. Heel veel. Nog niet op basis van de aarze lende openingsfase, maar wel op de masterclass die daarop volgde. Het startschot daarvoor werd gegeven in de tiende minuut, toen de vrijge- speelde Antony na de eerste goede Ajax-aanval het naliet om de rap naar de andere flank verplaatste bal langs Dortmund-goalie Gregor Ko- bel te plaatsen. De Zwitser voor kwam even later met zijn andere been dat Daley Blind, Ajax alsnog op voorsprong zette in de korte hoek nadat hij twee tegenstanders had laten tollen. Lang hoefde het opgeveerde pu bliek in de dampende en walmende Johan Cruijff Arena niet te wach ten. Luttele seconden later meldde Dusan Tadic zich voor een vrije trap, die hij met hulp van de kruin van Marco Reus in de verre hoek krulde. Ajax pakte de leiding en meer dan dat, want plots maakten de Duitsers hard kennis met de 'geoliede aanvalsmachine' waar over trainer Marco Rose al repte. Het doelpunt gaf Ajax vertrou wen en vleugels, getuige de snel heid, de hoogstandjes en de over lappingen waarmee Ajax de bal steeds sneller liet circuleren. Na 25 minuten spelen bijvoor beeld, toen Daley Blind (koppend) en Sébastien Haller (met borst en voet) een één-twee opzetten, die door de linksback via de binnen kant van de paal werd binnenge- ramd: 2-0. En dan moest de mooiste aanval nog volgen, toen Antony de bal in één keer doorschepte naar de opgestoomde Mazraoui. De rechts back trok laag voor, waarna Steven Berghuis met een aai achter zijn standbeen Haller - tevergeefs - de kans op de 3-0 schonk. Die derde goal viel alsnog toen Ajax na rust verder ging waar het gebleven was. Overigens niet nadat Remko Pasveer tussendoor tot twee keer toe de aansluitingstreffer van Haaland voorkwam. De eerste keer, op slag van rust, nog met meer geluk dan wijsheid, maar aan het begin van de tweede helft voor kwam hij met zijn vingertoppen op Echt druk leken de Vitesse-fans zich zondag niet te maken kort na dat een deel van hun vak naar bene den was gekomen. Vrolijk juichten ze de spelers, die met 0-1 van de rivaal hadden gewonnen, toe vanaf het doormidden gebroken beton. Ook burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen leek aanvankelijk niet al te zwaar te willen tillen aan het voorval. Hij stelde maandag dat er geen indicatie was dat de rest van het stadion daarmee eveneens on veilig zou zijn. Desondanks werd gisteren bekend dat het onderko men op voorspraak van Omge- vingsdienst Regio Nijmegen voor lopig dicht blijft. ,,We begrijpen de keuze van de gemeente om het sta dion tot nader order te sluiten'', zegt de club in een reactie. De problemen in Nijmegen staan niet op zich. Twee jaar geleden stortte een deel van het dak van het AZ-stadion in. En in 2015 moest in Breda de dakconstructie van het Rat Verlegh Stadion, thuisbasis van NAC, acuut versterkt worden. Het werpt de vraag op in hoe verre de stadions in ere- en eerste divisie veilig zijn. ,,Ik roep al jaren dat er een betere toetsing van de stadions moet komen'', stelt veilig heidsexpert Frank Wijnveld, die tussen 2002 en 2012 stadionmana ger was bij PSV en nu eigenaar is van het bedrijfCrowdProfessionals. ,,Stellen dat de gebeurtenissen bij NEC-Vitesse een incident zijn, zou naïefzijn. We onderschatten de ge varen echt. Het kan zo wéér mis gaan in de stadions.'' Volgens Wijnveld zijn de contro les gebrekkig. Stadions worden in de regel eens per j aar gecontroleerd, passend bij de eis van de KNVB, die alleen bij een goedgekeurde accom modatie een licentie afgeeft. ,,Het probleem is alleen dat die controles Quote van de dag 'Jammer, want Casimir was fit en scherp' VOETBAL VOETBAL TENNIS VOETBAL WOENSDAG 20 OKTOBER 2021 GO VOETBAL Ricardo van Rhijn vervolgt zijn loopbaan bij Karlsruher SC. De club speelt op het tweede Duitse niveau. De 30-jarige rechtsback zat sinds de zomer zonder club. Van Rhijn heeft tot het einde van het seizoen getekend. Vorig seizoen speelde Van Rhijn voor FC Emmen, dat degradatie naar de eerste divisie niet wist te voorkomen. Van Rhijn trainde al enkele weken mee in Duitsland. ATLETIEK Letesenbet Gidey (23) is lid geworden van het NN Running Team van Jos Hermens. De Ethiopische atlete heeft het wereldrecord op de 5000 en 10.000 meter in handen. „Ik ben echt trots een van de beste langeafstands- lopers ter wereld aan het team toe te voegen", aldus Hermens. „Gidey is een perfecte aanvul ling door haar prestaties en persoonlijkheid." Ajax veegt vloer Ajax Borussia Dortmund JohanInan Amsterdam De Goffert blijft voorlopig dicht na het instorten van een tribune deel na NEC-Vitesse. Andere clubs zijn terughoudend met extra inspecties. Onverstandig, vindt veiligheidsexpert Frank Wijnveld. ,,Om toekomstige rampen te voorkomen moet er nu snel een onafhankelijk en uniform controlemodel komen.'' Dennis van Bergen Nijmegen a (0 - Coach Bram van Bokhoven meldt dat Casimir Schmidt vanwege een blessure niet mee kan doen aan WK turnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22