Je betaalt rente, maar wel aan je kroost Lekker rustig werken in een kantoortuin of trein voel je thuis. GOEIE KOOP Als er één financieel onderwerp vragen oproept, dan is dat wel schenken op papier. Daarmee kun je voorkomen dat kinderen later 10 tot 20 procent belasting over de erfenis moeten betalen. Maar hoe werkt dat nou precies? Wat levert een schenking aan voordeel op? 20 NOISECANCELLING KOPTELEFOONS €195 «L JÊk ■Mi Veho 360 Noise Isolating Earphones €25 Sony WH-1000XM3 Black Bang Olofsen BeoPlay H8 Brown leer €530 l 1' 'I /m Ij 'sm/ e veel belasting betalen doet niemand graag. En zeker de erfbelasting, waarbij nabestaanden belasting moeten beta len over de 'zuur verdiende cen ten' van een overledene, is weinig geliefd. Logisch dat erflaters en erfgenamen een manier zoeken om zo min mogelijk erfbelasting te hoeven betalen. Geld schenken op papier biedt die mogelijkheid. ,,Dat is vooral slim als je vermogen in de stenen van je eigen huis zit en je je spaar geld liever achter de hand houdt voor onvoorziene uitgaven'', zegt Iris Brik, financieel specialist en auteur van het boek Wacht maar tot ik dood ben. ,,Je kinderen krij gen de schenking pas na je dood. Het bedrag dat je ze op papier hebt geschonken, mogen ze aftrekken van hun erfdeel, waardoor ze minder erfbelasting hoeven te betalen.'' Wat moet je doen? Voor schenken op papier moet je naar de notaris. Die legt de schen king vast in een akte. Let op: bij het bepalen van de hoogte van de schenking is wel zo handig om rekening te houden met de belas tingvrijstellingen voor schenkin gen aan je kinderen, anders moet je schenkbelasting betalen. Enkele specifieke uitzonderingen daargela ten (huis kopen, dure studie) mag je een kind jaarlijks 6604 euro belas tingvrij schenken en eenmalig een bedrag van 26.881 euro. Voorwaarde is wel dat het kind tussen de 18 en 40 jaar is of een partner heeft in die leeftijd. Notariskosten Schenken op papier is niet zonder gevolgen en kosten. Om te begin nen moet je de notariskosten beta len. Die variëren per notaris, maar bedragen gemiddeld zo'n 400 euro. Wil je je kinderen elk jaar een nieuwe schenking op papier doen, dan moet je ook elk jaar een nieuwe notariële akte laten opmaken. Stel dat je je kinderen gedurende tien jaar elk jaar een schenking op papier doet, dan ben je aan notaris- kosten in totaal zo'n 4000 euro kwijt. Dat zou aanzienlijk goed koper kunnen als je in één keer schenkingsaktes voor een aantal jaren mag laten opmaken. Dat is een kwestie die nu voor een uitspraak bij de Hoge Raad ligt. Rente stapelt zich op Minstens zo belangrijk is het je te realiseren dat je over de schenking jaarlijks 6 procent rente moet beta- WOENSDAG 20 OKTOBER 2021 GO Schenken Noisecancelling hoofdtele foons zijn onmisbaar voor wie niet goed tegen geluid kan op drukke kantoren en in treinen bijvoorbeeld. Ze filteren sto rende geluiden zoals kwette rende collega's of razende treinen weg met dank aan de geluidsdemping. Er zijn zelfs hoofdtelefoons die tot 95 pro cent van het omgevingsgeluid wegfilteren. De niet-monotome geluiden, bijvoorbeeld iemand die te gen je praat of de muziek die je beluistert, blijven goed hoorbaar. In het verkeer waar bij je zelf moet rijden met de fiets of auto is zo'n hoofdtele foon dus niet zo veilig, want je hoort het autoverkeer niet. Bij sommige hoofdtelefoons kun je de functie noisecancelling aan- en uitzetten. De goedkoop ste. De geluids kwaliteit en mate van dem ping van deze in-ears zijn ui teraard niet te vergelijken met modellen die richting de 200 euro gaan, maar qua prijs-kwali- teit kun je niet echt méér ver- wachten. Deze in-ears zorgen effectief voor wat minder om gevingsgeluid. De beste all- rounder. Deze hoofdtelefoon biedt een goede ruisonderdruk- king, complete featureset, com fortabele pas vorm, en aange name klank. De accuduur kan wel wat beter. Hij is alweer een paar jaar op de markt, maar all round is en blijft dit een topper die waar voor z'n geld biedt. De meest luxu door te swipen euze. Hier blijft op de oorschelp. niets anders Zo schakel je dan muziek ook de noise- over. Met de cancelling in of geïntegreerde uit. Het lichte microfoon voer gewicht, alumi je handsfree te- nium ontwerp m lefoongesprek- en de zachte, ken. Een inko- leren oorkus- mend gesprek sens maken er aannemen of een ontzettend ophangen doe comfortabel je eenvoudig model van. op papier JOHAN NEBBELING Stel, je schenkt je drie kin deren tien jaar lang elk jaar 6604 euro op papier. Na tien jaar is het totale schen kingsbedrag opgelopen tot 10 x €6604 x 3 €198.120. Je hebt dan bovendien totaal €65.380 aan rentebe talingen overgemaakt. De totale vermogensoverdracht bedraagt daarmee na tien jaar €263.500 oftewel circa €88.000 per kind. Kinderen hebben een vrij stelling van erfbelasting over de eerste €21.282 van hun erfdeel en betalen 10 procent tot €128.750. Over het erfbedrag daarboven betalen ze 20 procent belas ting. Bij een nalatenschap van een half miljoen is het erfdeel per kind zo'n €165.000. Normaal zou ieder kind daar dan circa €16.000 erfbelasting over moeten betalen. Door de schenkingen op papier be draagt de erfbelasting per kind echter circa €5500. vtwonen Voor meer testresultaten: hardware.info Kijk voor de actievoorwaarden op bladenhuis.nIM. Deze actie loopt tot en met 31 oktober 2021.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20