De grond voor de waanzin van Baudet is en blijft vruchtbaar Kwart geëvacueerde Afghanen krijgt een verblijfsvergunning apetita 7 maaltijden halen slechts 4 betalen! A 6 OZCAN AKYOL Speciaal voor u Iedereen die de media een beetje in de gaten houdt, kon afgelo pen weekend zien dat Thierry Baudet, voorman van Forum voor Democratie (FvD), ergens in het openbaar opnieuw behoorlijk aan het raaskallen was. Hij brulde: ,,De kans dat een blanke hetero aids krijgt, is kleiner dan de kans dat hij door de bliksem wordt getroffen. Die kans is 0,000... is megaklein. Eigenlijk bestaat aids niet, in principe niet, voor blanke hetero's. Dat komt eigenlijk niet voor.'' Wat moet je ermee? U moet we ten: elke keer als ik over deze ver warde man schrijf, stroomt mijn mailbox vol met bagger, afkomstig van duidelijk getroebleerde gees ten die me thuis willen opzoeken en me adviseren op te rotten naar mijn eigen land. Het maakt niet uit wat voor onzin Baudet uit kraamt, hij blijft zijn aanhang be houden. Bij de laatste verkiezin gen werd hij ironisch genoeg niet alleen door antisemieten en natio nalisten in het zadel geholpen, maar ook door linkse yogavrou- wen die niets moeten hebben van vaccinaties en coronapassen. De grond voor zijn waanzin is kortom vruchtbaar. Dat is opmer kelijk. We zagen racistische apps in FvD-WhatsAppgroepen, hoor den hoe de wetenschap werd ont kend en afgelopen weekend ge bruikte Baudet dus racisme en ho mofobie om een punt tégen coro- naregels te maken. Toch blijft een kudde mensen achter hem aanlo pen. Dat één man de kluts kwijt is - in dit geval Thierry Baudet - vind ik op zich niet zo verbazing- wekkend. Maar dat hij, ondanks alle aantoonbare waanzin die hij uitkraamt, nog steeds een achter ban behoudt, is wel tamelijk ver ontrustend. Het laat ons allemaal zien dat feiten er niet meer toe doen. En nog erger: dat mensen er bewust voor kiezen om slecht te zijn, ten koste van anderen - zwakkeren, minderheden. Er is een breed sentiment in de samen leving dat zegt: 'Je moet er geen aandacht aan geven.' Sommige journalisten en politici kiezen daar zelfs bewust voor, omdat ze geen gelazer willen hebben met de sup porters van Baudet. Dat is echter geen oplossing. nam het podium in zijn eigen talk show om een statement te maken tegen de woorden van de ont spoorde Baudet. Kort, puntig en krachtig. Die opdracht heeft ieder een met gezag. Want als je iemand telkens met zijn radicale taal laat wegkomen, kan het zomaar ge beuren dat fans van deze extre misten zich vrij gaan voelen. Zij zullen grenzen steeds verder op rekken. En dan hebben we pas echt een probleem. In augustus evacueerde Neder land zo'n tweeduizend mensen uit Afghanistan, die vanwege hun band met Nederland recht zou den hebben op asiel in ons land. Of het om ambassademede werkers en tolken met hun gezin nen gaat, is niet bekend. De Im migratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat niet in op de achter grond van deze groep. Formeel wordt ook niet gezegd of de asiel aanvragen toegewezen of afgewe zen zijn, maar het zou in deze ge vallen wel om een positief besluit gaan. Voor alle geëvacueerde Afgha nen geldt, net als voor de ongeveer 2100 mensen die het kabinet nog naar Nederland hoopt te halen, dat zij in een verkorte asielproce dure terechtkomen. De IND heeft op verschillende locaties waar Afghanen worden opgevangen, teams ingezet die met de evacués spreken. Daarvoor worden tijde lijk ook werknemers van de Dienst Terugkeer en Vertrek ge bruikt. Veiligheidsscreening Ook wordt de identiteit van de evacués door de Koninklijke Ma rechaussee gecheckt en worden zij onderworpen aan een veilig- heidsscreening. Die is voor vrij wel iedereen al afgerond. Onder de evacués is ook een groep van ongeveer 220 mensen die niet in Nederland willen blij - ven, maar wachten op doorreis naar een ander land. Zij worden wel gescreend, maar hoeven niet geïdentificeerd en geregistreerd te worden door de marechaussee. Ook gaan zij niet de asielproce dure in. De overige circa 1500 Afghanen krijgen naar verwachting snel het besluit over hun asielaanvraag te horen, stelt de IND. In de nood- opvanglocatie in Harskamp wor den evacués sinds vorige week ge hoord, in het tentenkamp Heu- mensoord beginnen deze ge sprekken komende week. r Ook 1 natriumarm, vegetarisch of glutenvrij. DINSDAG 19 OKTOBER 2021 GO RTL-presentator Humberto Tan Een kwart van de Afghaanse evacués weet inmiddels dat zij asiel krijgen in Nederland. De afgelopen weken kregen 560 Afghanen bericht over hun asielaanvraag. Hanneke Keultjes Den Haag Wat uw woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! Probeer nu 7 van deze maaltijden naar eigen keuze en betaal er slechts 4. K Daarmee geniet u van een voordeel van meer dan 40%! ^H?ïn Een suggestie van onze chef-kok: 19274 Runderhachee met rode kool en aardappelen 19439 Zalmfilet in zoete mosterdsaus met broccoli en gefrituurde aardappelpartjes. 19772 Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen 19625 Stamppot boerenkool met rookworst in jus 19114 Varkenshaasje in pepersaus met sperziebonen, spekjes en aardappelkroketten 19789 Kipfilet in kruidenjus met appelcompote en gestampte aardappelen 19347 Macaronischotel Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode 102-DPG1021. Eet smakelijk! Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 31 oktober 2021. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito.nl/7voor4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6