Er is weer een 'rotonde' in Schoondijke Whisky Festival groter en er zijn extra kaarten 6 Multifunctioneel centrum een jaar na opening gedoopt tot De Rotonde „Verschillende wegen leiden er heen, alles komt er samen op één punt en daarna vervolgen mensen weer hun eigen weg." Karin Steij- aert uit Schoondijke bedacht de toepasselijke naam van het multi functioneel centrum. Sven Berck- moes ontwierp het logo, dat com missaris van de koning Han Pol man onthulde. Het mfc is inmiddels al een jaar in gebruik, maar heeft nu ook een naam gekregen. Er was nog één gat in de muur open gelaten: een koker van tachtig jaar geleden werd op nieuw ingemetseld, mét iets nieuws erin. Verschillende wegen leiden erheen, alles komt er samen op één punt en daarna vervolgen mensen weer hun eigen weg In de Rotonde hebben basis school de Molenkreek, de kinder opvang en het dorpshuis een plek gekregen. Dorpsraadvoorzitter Lau Oosthoek is trots op het resultaat en alle activiteiten die er plaatsvin den. ,,Voorheen zat iedereen met zijn clubje ergens anders in het dorp." Senioren en jeugd samen Nu vinden de seniorensoos en jeugdsoos in hetzelfde gebouw plaats, huppelen kinderen langs se nioren die aan het biljarten zijn, is er een minibieb en weet iedereen de Rotonde te vinden. Het is de kroon op alle veranderingen die Schoondijke ondergaan heeft de af gelopen jaren. Door de komst van de Westerscheldetunnel en aanleg van de N61 werd Schoondijke ver lost van het doorgaand verkeer. Het centrum werd heringericht, het as falt verdween én de rotonde. Koker uit 1939 Het mfc is een symbolische knip oog naar dat stukje geschiedenis. Het gebouw zelf is ook een combi natie van oud en nieuw. De voor malige Prinses Ireneschool werd gesloopt maar de gymzaal uit 1960 is een gemeentelijk monument en bleef behouden. Architecten Al liantie uit Goes maakte een ont werp waarbij de gymzaal is opge nomen in de nieuwbouw. En er Voor kinderraadslid Karsten le Grand was het een bijzonder moment, hij had zijn eerste ceremoniële klus werd nóg wat ouds in het gebouw verwerkt. Tijdens de sloop van de oude school kwam er in 2019 een inge metselde koker tevoorschijn. Die kwam oorspronkelijk uit 1939, toen de school in gebruik werd geno men. In 1985 kwam de koker naar boven tijdens een verbouwing en werd die opnieuw ingemetseld. Aannemingsbedrijf Leenhouts haalde de koker uit een spouw muur, achter de meterkast. Dat moest een bewuste keus geweest zijn, want dat gedeelte wordt apart weggehaald bij de sloop van een ge bouw. Oorkonde Wethouder Jack Werkman haalde er een oorkonde van tachtig jaar oud uit, die melding maakte van de eerste steen. Die werd gelegd door burgemeester Rosevelt van de ge meente Schoondijke. Ook zat er een handgeschreven briefje uit de jaren tachtig bij. Aan de koker is nu een nieuwe oorkonde toegevoegd en iets moderners: een usb-stick. Er staan foto's op en informatie over de bouw van het mfc. Vuurdoop Voor kinderraadslid Karsten le Grand was het een bijzonder mo ment, hij had zijn eerste ceremoni ële klus. Hij wordt pas donderdag officieel geïnstalleerd als kinder raadslid, maar mocht samen met burgemeester Marga Vermue de koker in de muur zetten. Vervol gens ging er een sluitsteen op. Dat is nét wat makkelijker om de koker tevoorschijn te halen over de vol gende tachtig jaar. De eerste editie van het Whisky Festival zou in de theaterzaal van Den Dullaert gehouden worden. De 280 kaarten waren vorige week al uitverkocht. Organisator Denny Mac Taggart had zelfs al een wacht lijst met geïnteresseerden. ,,Het ging als een raket!" Hij heeft daarom besloten te ver huizen naar de grotere noordhal en meer kaarten ter beschikking te stellen. ,,Mensen kunnen er rusti ger rondlopen en het is er toegan kelijker dan de theaterzaal; alles is op de begane grond." Evenement wordt nu gehouden in de noordhal van Den Dullaert Er komen negentien standhou ders te staan. Ook een stand met Schotse kleding, die aanvankelijk in de foyer van Den Dullaert zou staan, krijgt een plekje op het festi val. De standhouders nemen bij zondere flessen whisky mee en ko- men uit heel de wereld, dankzij het netwerk dat Denny de afgelopen ja ren opbouwde. Hij heeft Schotse roots en woonde en werkte drie jaar in Schotland als whisky-ambassa deur. Ook reisde hij voor Bacardi, de naam achter veel whisky's, de wereld rond. Sinds twee jaar woont hij weer in Hulst en is hij zakelijk leider van gemeenschapscentrum Den Dul- laert. Het festival duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Bij binnenkomst krij gen deelnemers een lootje en er kunnen lootjes worden gekocht. De prijzen passen bij het festival: veel flessen whisky. Een deel van de op brengst gaat naar de Stichting MS Research. Kaarten a 10 euro zijn te koop via de facebookpagina van Whisky Festival Hulst. dinsdag 19 oktober 2021 Schoondijke was jarenlang 'het dorp met de rotonde.' Nu is er weer een rotonde, maar op een compleet andere manier. De Rotonde is de naam van het nieuwe multifunctioneel cen trum. Sophie Stockman Schoondijke - Karin Steijaert, bedenker naam Whisky Festival Hulst is nog vóór de eerste editie al uit zijn jasje gegroeid. Het evenement verhuist op 30 oktober naar een grotere locatie: de noordhal van Den Dullaert. Er zijn extra kaar ten te koop. Sophie Stockman Hulst Leerlingen van basisschool de Molenkreek vormen met zelfgemaakte letters de naam van het nieuwe mfc. Daarna onthulde commissaris van de koning Han Polman de naam op het gebouw en het logo. foto camile schelstraete Dewars Dewars lseri3|lbl Mr Whisky, Denny Mac Taggart organiseert een whiskyproeverij in Den Dullaert in Hulst op 30 oktober. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53