Eerst even fluiten, dan naar de speeltuin NOUVALL O O) CD O 9 Zeeuwse club moet inderhaast op zoek naar opvolger Voetbal Veldrijden Squash Hoek Hoek en zijn trainer Lieven Gevaert zijn met onmiddellijke ingang uit el kaar gegaan. Dat liet voorzitter Art van der Staal maandagavond weten. 'De redenen zijn intern besproken en beide partijen kiezen ervoor hierover geen verdere mededelingen te doen', aldus het persbericht van de club. La ter op de avond maakte de Belgische club Dikkelvenne de komst van Ge- vaert bekend. Gevaert en Dikkelvenne hebben een lange historie. 'In de jaren 2008 tot en met 2016 hebben we elkaar groot ge bracht' schrijft de club zelf. 'Lieven was onze coach van de meest succesvolle ja ren in de geschiedenis van KSCD met promotie van 3de provinciale naar 3de amateurklasse. Onze wegen gingen dan tijdelijk uit elkaar, om beiden nog beter te worden maar vandaag kruisen onze wegen elkaar terug.' De scheiding komt op een bijzonder moment, namelijk twee dagen nadat Hoek de koploper in de derde divisie Sparta Nijkerk versloeg (1-2). De drie punter werd op het veld en daarnaast uitbundig gevierd, ook door Gevaert. Van de laatste vier wedstrijden heeft Hoek er nu drie gewonnen en één ver loren. Die (teleurstellende) nederlaag kwam vorige week thuis tot stand te gen Odin'59. Dolf Roks Hoek moet nu inderhaast op zoek naar een nieuwe trainer. In Zeeland is de spoeling dun, hoewel Dolf Roks sinds vorige week zijn handen vrij heeft na zijn vertrek bij Sparta. In eerdere situ aties van een voortijdig vertrek bij Hoek werd de blik vaak naar Belgie ge richt. Zo kwamen Kenny Verhoene (nu overigens ook vrij), Jannes Tant, Hugo Vandenheede én Gevaert ook binnen bij 'Denoek'. Vanavond speelt Hoek op eigen veld al een oefenwedstrijd tegen HVV'24. Assistent Steven Maes neemt de hon neurs voorlopig waar. In de zomer van 2019 kwam Gevaert als trainer binnen bij Hoek. De nu 44- jarige Belg was de opvolger van zijn landgenoot Hugo Vandenheede die in de voorbereiding op het seizoen 2019/2020 opstapte. De entree van Ge- vaert was veelbelovend, want Hoek won onder zijn leiding zeven van de eerste tien wedstrijden. Toen kwam de klad er echter in. Van de 31 duels die volgden, won Hoek er acht. De Belg werd binnengehaald met Assistent Steven Maes neemt vanavond tegen HVV'24 de honneurs waar bij Hoek warme en ambitieuze woorden. ,,We zochten een trainer die zowel tech- nisch-tactisch als communicatief sterk is'', aldus Hoeks technische man Jacky Lambert. ,,Uit de gesprekken met Lie ven is gebleken dat hij zo'n type is. Hij is een Belg, maar heeft de kenmerken van een Nederlandse trainer.'' Dat laat ste was toen een pre, omdat de spelers groep een voorkeur had voor een Ne derlandse trainer. Welbespraakt In zijn ruim twee jaar bij Hoek, waarin hij mede door corona geen van de drie seizoenen waaraan hij begon kon vol tooien, maakte Gevaert een goede in druk. Hij was welbespraakt, duidelijk en altijd op zoek naar professionalise ring en verbetering. Mede daardoor had hij het nodige krediet toen Hoek mindere resultaten boekte. Gevaert voetbalde zelf bij Deinze en Waregem en begon in 2009 als trainer bij Dikkelvenne. Met die club werd hij drie keer kampioen en haalde hij drie keer de eindronde. In 2016 ging Gevaert aan de slag bij Ingelmunster en promo veerde meteen naar de Tweede Klasse Amateur, een niveau dat redelijk te ver gelijken is met de Nederlandse derde divisie. Ingelmunster fuseerde met Izegem tot Mandel United, maar Gevaert bleef de hoofdtrainer. Promoveren zat er twee seizoenen op rij net niet in. Man del United werd twee keer tweede, haalde twee keer de nacompetitie, maar strandde ook twee keer in het zicht van de haven. De laatste nacom- petitie met Mandel United maakte hij niet meer mee. Nadat Gevaert met zijn ploeg als tweede was geëindigd besloot het bestuur hem te ontslaan. Een opmerkelijk moment tijdens de rust van het duel in de derde divisie tussen Goes en Excelsior'31. Scheids rechter Remco Schul nam het woord in de bestuurskamer. ,,In de 43ste minuut schoot het in mijn hamstring. Ik heb zojuist contact gehad met de KNVB. Er is geen reserve beschikbaar. Zou de omroeper willen vragen of er iemand op het sportpark aanwezig is?'' Vooral de bezoekers - die op dat mo ment met 0-2 voor stonden - zaten met de handen in het haar. Niemand uit Rijssen zat erop te wachten om tijdens het inhaalmoment in december ruim 250 kilometer in de bus te zitten naar Zeeland. En zeker niet voor een potje voetbal van maar 45 minuten. Een aanwezige voetballiefhebber had de oplossing. Hij wist dat voorma lig topscheidsrechter Jo-Annes de Bat (41) zojuist een jeugdwedstrijd geflo ten had bij buurman SSV'65. Hij belde hem direct op. ,,Ik fietste net naar huis toe'', vertelde De Bat na afloop. ,,Ik zou eigenlijk met mijn dochtertje naar de speeltuin gaan. Dat ga ik straks nog maar even doen.'' In het verleden reisde De Bat het hele land onder de vlag van de KNVB. Jarenlang floot hij wedstrijden in de top van het Nederlandse amateurvoet bal. De kroon op zijn carrière kwam in juni 2008. De inwoner van Kloetinge leidde de wedstrijd om het landskam pioenschap tussen WKE en Rijns- burgse Boys. Sinds drie jaar fluit De Bat alleen in dienst van verenigingen. Hij wordt niet meer aangesteld door de voetbalbond. Een bewuste keuze, liet hij zaterdag weten. ,,De tijd ontbreekt'', verwees hij naar zijn werkzaamheden als Gedepu teerde van de provincie Zeeland. Wel is de politicus nog altijd lid van de KNVB. Een belletje naar Zeist was vervolgens voldoende. Nadat Goes en Excelsior'31 akkoord gingen, gaf ook de wedstrijdleider van de voetbalbond zijn fiat. ,,Fit was ik al'', refereerde de leidsman aan zijn optreden tijdens de Kustmarathon van twee weken gele den. ,,En de spelregels verleer je niet.'' Zonder een kaart uit te delen zag De Bat dat Goes ook haar negende duel in de derde divisie niet wist te winnen. Het werd 1-3 voor Excelsior'31. SlÉi dinsdag 19 oktober 2021 GO IS Kloetinge moet op zaterdag 13 november nog een keer naar Dordrecht, voor de tweede 45 minuten tegen Oranje Wit. Het duel werd za terdag ge staakt vanwege een blessure van de arbiter. I Veldrijdster Shirin van An- rooij uit Kapel- lel heeft haar Amerikaanse tournee afge sloten met een achtste plaats in de wereldbe ker van Iowa City. Dat was haar tweede beste resultaat in een World Cup. Ze werd al eens zevende. S Squasher Pie- dro Schweert- man is in Am sterdam Ne derlands kam pioen gewor den. De uit Koudekerke af komstige Schweertman versloeg Ros- han Bharos in de finale voor zijn vijfde natio nale titel op rij. Lieven Gevaert verlaat Hoek voor zijn oude liefde in België Rudy Boogert Even leek het er zaterdag op dat de ontmoeting tussen Goes en Excel sior'31 gestaakt zou worden. De scheidsrechter van dienst kampte met een blessure en de KNVB had geen vervanger beschikbaar. Voor malig topscheidsrechter Jo-Annes de Bat was toevallig in de buurt en blies zijn scheidsrechterscarrière onverwachts nieuw leven in. Len Wolters Goes Jo-Annes de Bat komt aan bij Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ENGINEERING SERVICES -A"-!. Lieven Gevaert maakt zich op voor een training bij Hoek. foto camile schelstraete a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41