Raaskallen Zeeuwen boeken nu al kerstdiner 2 WENDY WAGENMAKERS Vooral vaste gasten Column Terwijl ons land zich druk maakte om de brievenbus van Wopke Hoekstra en de kussentjes van Sigrid Kaag, zette collega-politicus Thierry Baudet de volgende stappen in zijn fascis tische opmars. Op een kale Maas kade in Cuijk fantaseerde hij over zijn eigen Forum-land met 'eigen scholen, eigen ziekenhuizen, eigen woningcorporaties... eigen leger', gevolgd door dat misselijke het- was-maar-een-grdpj e-lachj e. een verlaten evenemententerrein in Purmerend, nog erger te kun nen. Daar fulmineerde de Forum voorman over een 'seksuele lock- down' waar we al sinds de jaren tachtig in zouden zitten. ,,De kans dat een blanke hetero aids krijgt is nul komma nul nul nul nul. Eigen lijk bestaat aids niet voor blanke hetero's. Condooms zijn ons, net als coronavaccins, opgedrongen door de Big Pharma." alles wat hij raaskalde over 9/11, de zogenaamde homeopathische uit dunning en de 'dierbare vriendin nen' die in de trein zouden zijn belaagd door een stel Marokkanen. Maar daar gaat het ook niet om. Het is Baudet puur te doen om aandacht: hoe meer ophef, hoe be ter. Met die tactiek kun je zelfs president van Amerika worden. Ook in Nederland werkt het. Bij de laatste verkiezingen haalde Bau dets partij een half miljoen stem men. Allemaal mensen die zo moesten lachen om het filmpje van de piano die de werkkamer werd ingetakeld, die zijn maiden speech in het Latijn deelden zon der te weten wat hij nu weer ba zelde, agrariërs die plots hun mond vol hebben over totalitaire systemen en yogavrouwen die dachten dat Thierry ze hun vrij heid wel zou teruggeven. niet in ons parlement thuishoort. En dus moeten de door hem zo ge hate 'MSM' stoppen met micro foons achter hem aan te hollen. Voordat het te laat is. Het is Baudet puur te doen om aandacht DE STELLING Vandaag: Houtstook moet verboden worden. Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Bijeenkomst over PFAS Oudelandse boom op plek 3 HOEK Dronken man ramt geparkeerde auto's Het zijn vooral vaste gasten die er voor zorgen dat de 72 couverts van Solskin met kerst zijn uitverkocht. Van Tilburg: „Trouwe gasten die tijdens de lockdown in december niet mochten komen, hebben een jaar vooruit geboekt. Elk jaar zien we dezelfde families terug met kerst. We hoeven daarom geen re clame voor ons kerstmenu te ma ken. Dat moeten we trouwens nog maken." Solskin is met kerst slechts één dag open. ,,Dat heeft een prak tische reden: te weinig personeel." Geen gedoe meer met het op warmen van afhaalmaaltijden en ook geen vuile vaat op het aanrecht. Mensen snakken ernaar om zich met de kerstdagen weer eens ou derwets culinair in de watten te la ten leggen. Het is wel raadzaam om nu al te controleren of een restau rant in de buurt nog plek heeft, want het gaat hard met boekingen. Net als bij Solskin is bij Etablisse ment 1880 in Groede tijdens de kerstdagen geen tafel meer vrij. ,,De gasten die we vorig jaar in de lock- down niet konden ontvangen, heb ben van de zomer al geboekt voor het kerstdiner. We hoeven niet te adverteren, onze trouwe schare gasten reserveert toch wel", zegt gastheer Danny Jongman van Eta blissement 1880 in Groede, dat met kerst drie dagen en ook met oud en nieuw geopend is. Bij Hof aan Zee in Koudekerke verschijnt het kerstmenu binnen kort online. Eigenaar Marcel Meijer heeft al wel een reeks aanvragen binnen. Hij wil knallen met kerst, met hert en bijvoorbeeld een nou- gatine van rozenbottel. ,,De lock- downs waren voor luxere restau rants zoals wij geen pretje. Met een mondkapje op naar het toilet en om tien uur 's avonds verplicht de deur uit. Dat maakt de beleving er niet beter op. Ik merk dat mensen blij zijn dat we terug naar normaal gaan. Met kerst willen ze een avondje culinair verwend en geën- tertaind worden." Inmiddels lopen de coronabe smettingen en ziekenhuisopnames licht op. In Zeeland valt het overi gens nog mee. Hoe bang zijn hore- cabazen voor nieuwe overheidsbe- perkingen? Rachel de Jonge van Eethuis Schouwen in Scharendijke Trouwe gasten hebben een jaar vooruit geboekt denkt dat het los zal lopen. ,,Ten- slotte is bijna iedereen is gevacci neerd. Wel houden we meer ruimte tussen de tafels. Dat vinden we zelf ook prettiger." QR-codes Diana de Munck van restaurant De Oude Sluis in Wemeldinge is er niet beducht voor. ,,De QR-codes werken goed. Gasten en ook wij voelen ons veilig. We hebben al veel reserveringen gekregen. We zien zelf ook uit naar een uitbun dige kerst met feestelijk geklede gasten." Katseveer in Wilhelmina- dorp is al 18 jaar dicht tijdens de feestdagen, zegt eigenaar Rutger van der Weel. ,,De inkoopprijzen stijgen voor kerst altijd fors en met plek voor 30 tot 40 gasten is de winstmarge smal. Ik verdien veel meer met afhaal en bezorgmenu's. Door samenwerking met een logis tiek bedrijf lever ik inmiddels in heel Nederland. Ik schat dat er tot mei volgend jaar zo'n 4500 thuis- menu's de deur uitgaan." NE6ERLANÖ KLEURT SEEL ORANJE EN R00& dinsdag 19 oktober 2021 Vier dagen later bleek het, op Allemaal onzin natuurlijk. Net als Niet dus. Thierry Baudet is een nareist die Reageer op pzc.nl Gisteren: Het is waanzin om mensen te laten dansen tot ze erbij neerval len 1876 reacties MIDDELBURG PFAS, een verzamelnaam voor duizenden gevaar lijke chemische stoffen, beheerst al een tijdje de Zeeuwse politiek nadat bekend werd dat hoge concentraties voorkomen in de Westerschelde. De provincie maakt zich zor gen en heeft deskundi gen uitgenodigd om woensdag met elkaar te overleggen. Het gaat onder meer om mensen van Rijkswaterstaat, de Universiteit van Wagenin- gen, het RIVM, de Vlaamse regering en de provincie Antwerpen. Het overleg is live te volgen tussen 19 en 23 uur via https://bit.ly/Informatie- bijeenkomstPFAS. OUDELANDE De kastanje van Oude- lande is op een verdien stelijke derde plek geëin digd in de verkiezing Boom van het Jaar. Win naar werd de lindeboom naast de oude pastorie in het Limburgse Maasniel. Die boom haalde na een eindsprint 4334 stem men. De kastanje in Ou- delande kreeg 1480 stemmen. De verkiezing Boom van het Jaar draait niet om de dikste, oudste of mooiste boom, maar om bomen met een opvallende ge schiedenis. Op plek 2 eindigde de Breyten- bachboom in Rotterdam met 3626 stemmen. Een 57-jarige man uit België is zondagavond in Hoek tegen twee ge parkeerde auto's ge botst en daarna doorge reden. De man had te veel gedronken. Hij is aangehouden. De aanrij ding gebeurde om 22.20 uur op de Wulpenlaan. Op de Gruttolaan trof fen agenten de auto aan die de schade had ver oorzaakt. De verlichting van de auto was nog aan. De bestuurder was een woning binnenge gaan. Hij is in de woning aangehouden. Uit een blaastest bleek dat hij te veel gedronken had. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Vorig jaar haalden we het kerst menu af. Dit jaar kunnen we met kerst weer ouderwets uit eten. Mensen hebben lekkere trek, want bij restaurants lopen de boekingen nu al binnen. „Sterker nog, we zitten al helemaal vol", zegt Cynthia van Tilburg, mede eigenaar van restaurant Solskin in Vlissingen Frank Balkenende Vlissingen - Cynthia van Tilburg, Solskin ©ELUKKI© ZIJN! WE ©EVACONEERts Etablissement 1880 in Groede. Mariska Ocke (links) en Mandy Hamelijnck bezig in de bediening. archieffoto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2