mm Castricum komt met de Klimaatkar 29 OPTIMISTE AMÉLIE POULAIN et als de meesten van haar genera tie heeft actrice Christanne de Bruijn (35) de ori ginele film over de lieftallige opti mist Amélie Poulain diverse keren bekeken. ,,Ik schat meer dan tien keer'', gokt zij vlak voor de première van de Nederlandse musical die op de best bekeken Franse filmkome die aller tijden is gebaseerd. Het personage sprak haar destijds enorm aan. Iedere kijker raakte meteen verkikkerd op het door Audrey Tautou gespeelde guitige personage met haar hart van goud. ,,Ik herkende veel van mijzelf in haar gedrag. Ze is verlegen, obser veert de mensen in haar omgeving en heeft het goede met hen voor. Ik had in mijn jeugd ook mijn eigen fantasiewereld. Amélie is een aan stekelijk mens met een eigen kijk op de wereld.'' Pruik Voorlopig draagt De Bruijn, bekend van musicals als Wicked en haar ti telrol in de speelfilm De Dirigent, haar eigen lange lokken en niet het kenmerkende korte kapsel van Amélie. Op de poster staat zij wel met de herkenbare haardracht afge beeld. ,,Maar dat is een pruik. Mis schien overweeg ik nog voor de pre mière aanstaande donderdag mijn Ék haren kort te laten knippen, maar daar ben ik nog niet over uit.'' Op het Nederlandse aanplakbiljet staat haar voornaam in elk geval goed gespeld. Christanne, en niet Christianne zoals vaak gebeurt. ,,Dat stond onder meer op de Duitse pos ter van De Dirigent. Ik heb de per soon in kwestie flink de waarheid gezegd, maar het is nooit veranderd. Ik heb dat wel een poster van een Nederlandse musical laten verande ren. Mijn voornaam is overigens een samenvoeging van de namen van twee familieleden, Christ en Anne.'' De musicalversie van Amélie ging eerder in Londen en New York in première. De Bruijn: ,,Onze bewer king is iets anders. We hebben be paalde onderdelen aangepast. Het verhaal van de film wordt wel ge- Mijn voornaam is een samenvoeging van de namen van familie leden Christ en Anne - Christanne de Bruijn, actrice volgd, maar er zitten andere accen ten in. Zo krijgen de ouders van Amélie meer aandacht. Ook worden door middel van de liedjes haar zie lenroerselen kenbaar gemaakt. In de film werd dat op een andere manier gedaan.'' Cello De regisseur van de film, Jean-Pierre Jeunet, liet enkele maanden geleden in deze krant weten dat hij geen heil zag in de musicalbewerkingen van zijn film. Hij is ook naar eigen zeg gen nooit van plan om daar zijn tijd aan te verspillen. De Bruijn: ,,Ik heb dat ook gelezen, maar hij zei ook dat hij in het algemeen niet van musi cals houdt. Het had niet alleen be trekking op deze musical.'' De film Amélie was destijds een gigasucces. De positieve toon raakte vrijwel iedereen in het hart. Amélie is iemand die het anderen - vooral wat de liefde betreft - naar de zin wil maken. Het leven van de serveerster die werkzaam is in een café in Mont- marte, zorgde voor een nooit ver toonde toeloop van toeristen naar deze wijk in Parijs. Het maakte van titelrolverstolkster Audrey Tautou een wereldster die niet meer onge stoord over straat kon lopen. De hoofdrolspelers in de musical spelen ook allemaal een in strument. In het geval van De Bruijn is dat een cello geworden. „Dat heb ik aan mezelf te danken. Ik vertelde dat ik vroeger op dat instrument heb gespeeld. Maar om dat in deze musical weer te doen valt niet mee." Al op jonge leeftijd wist de in Til burg geboren actrice dat zij dit vak wilde gaan beoefenen. „Ik zat thuis als kind al zoveel mogelijk naar films te kijken, voornamelijk op video. Ik denk dat ik Robin Hood: Prince of Thieves (de versie met Kevin Cost- ner, red) tientallen keren heb beke ken. Toen wist ik al heel zeker dat ik deze kant wilde opgaan. Als 3-jarige peuter had ik al een rolletje in de muziekvoorstelling Peter en de Wolf. Dat was het begin.'' Musical of film? Op de vrouw af gevraagd wat haar grootste passie is - musical of film? - noemt De Bruijn zonder aarzelen het laatste. Toch heeft zij maar één hoofdrol - in de biografische speel film De Dirigent (2018) over dirigent Antionia Brico - op haar naam staan. De film trok redelijk veel publiek in Nederland, kreeg gunstige recensies en werd in diverse landen uitge bracht, maar leverde haar geen nieuwe concrete aanbieding op. ,,Daar was ik wel een beetje kapot van'', geeft De Bruijn toe. ,,Ik had verwacht meer filmrollen te krijgen, maar dat viel behoorlijk tegen. Waar dat aan ligt? Misschien trok de film hier te weinig aandacht. Ik weet het eerlijk gezegd niet. Er was ook waar dering voor mijn rol. Vanuit het bui tenland kreeg ik meer respons. Op dit moment is de film in Zuid-Ame- rika op Netflix te bekijken. Vanuit die hoek krijg ik via sociale media heel veel complimenten, ook omdat Als 3-jarige peuter had ik al een rolletje in de muziekvoorstelling Peter en de Wolf - Christanne de Bruijn, actrice het thema - een vrouw die ondanks allerlei tegenwerking haar doel be reikt - daar veel mensen aan spreekt.'' Nog steeds hoopt de musicalster op een mooie filmaanbieding. Die middag doet zij online nog een audi tie voor een korte speelfilm uit Po len. ,,Ik heb geen idee of het wat wordt. Het is wel een mooie psycho logische rol. Maar of het iets voor mij is? We zien wel.'' Amélie de Musical gaat donderdag 21 oktober in Delft in première. Rutger Castricum komt begint november met een nieuw programma over het klimaat. De presenta tor van PowNed die eerder in een taxi, de zogeheten Hofkar, lijsttrekkers inter viewde, bedacht een vari ant: de Klimaatkar. Castricum verbouwde zijn Hofkar vanwege de Klimaat conferentie van Glasgow 2020 van de Verenigde Naties over klimaatverandering, die van 31 oktober tot en met 12 no vember in Glasgow plaats heeft. In elke aflevering ontvangt de presentator een gast om het klimaat te bespreken. Onder de bijrijders zijn meteoroloog Gerrit Hiemstra, fractievoor zitter van de BoerBurgerBe weging en Tweede Kamerlid Caroline van der Plas, acti viste en directeur van de Stichting Urgenda Marjan Minnesma, demissionair staatssecretaris Dilan Yesilgöz, voorzitter van het Voortgangsoverleg Klimaat akkoord Ed Nijpels en cabare tiers DolfJansen en Ruben van der Meer. De Klimaatkar is vanaf maandag 1 november dagelijks te zien om 22.10 uur op NPO 2 en bestaat uit tien afleveringen. Rutger Castricum. GO DINSDAG 19 OKTOBER 2021 FOTO POWNED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29