Het is weer een week om van te smullen in de Champions League 23 echte test van seizoen voor Amsterdammers Ajax - Borussia Dortmund vanavond is een wedstrijd om naar uit te kijken. Maar de Champions League brengt deze week meer interessante duels. Een overzicht. Dennis van Bergen Rotterdam FC Barcelona - Dinamo Kiev Het was wel even prettig voor Ronald Koeman, zondagavond kort na de 3-1 zege op Valencia. Na weken waarin het gezaag aan zijn stoelpoten tot aan Zuid-Spanje hoorbaar moet zijn geweest, ging het eindelijk weer over voetbal. Over Memphis Depay die met een goal belangrijk was. Over Sergino Dest, die een fraaie assist leverde. En natuurlijk over de van een blessure teruggekeerde smaakma ker Ansu Fati, met afstand de beste man in het elftal. In die zin leeft Barqa met enig vertrouwen toe naar de wedstrijd van morgen tegen Dinamo Kiev. Winst is noodzakelijk na die zo pijnlijke duels met Bayern München en Benfica, die allebei met 3-0 verlo ren gingen. Koeman kan hoe dan ook zijn borst natmaken deze week. Zondag komt aartsrivaal Real Madrid op bezoek. Verbazing alom, zondagmiddag in het Soevereinstadion, de thuis basis van Lommel SK. Manchester City-sterren Ederson en Gabriel Jesus zien ze tenslotte niet iedere dag aan de Gestelsedijk. Nu was het duel met Moeskroen (3-0) op voorhand best interessant. En Stijn Wuytens (ex-AZ) of Arno Verschueren (ex-NAC) live aan het werk zien wil natuurlijk ie dere voetballiefhebber wel. Maar om daarvoor nou vanuit Engeland over te komen? Een foefje was het van de Brazilianen, die net inter lands achter de rug hadden na mens hun vaderland. Wanneer ze vanuit Zuid-Amerika recht streeks naar Engeland waren ge vlogen, hadden ze tien dagen in quarantaine gemoeten. Nu hoefde dat niet. En daardoor kunnen ze vanavond namens City in actie komen tegen Club Brugge. De ploeg van Noa Lang, Bas Dost en Ruud Vormer, die eerder Paris Saint-Germain al knap op 1-1 hield en vervolgens te sterk was voor RB Leipzig (1-2), heeft name lijk een gevaarlijke reputatie. Inter - Sheriff Tiraspol De naam klinkt als een krachtige keelpastille, SheriffTiraspol. Maar badinerend doen over de club uit Moldavië zou ronduit ongepast zijn. Daarvoor was de stunt bij Real Madrid (1-2) van twee weken geleden te indrukwekkend. De zege op de Spaanse grootmacht volgde op een al even knappe winst op Sjachtar (2-0). Daardoor gaat de ploeg zelfs aan kop in poule D. Grote vraag: is de Cham pions League-debutant vanavond ook in staat om te stunten tegen het Inter van Stefan de Vrij en Denzel Dumfries? Gebrek aan vertrouwen valt de club, opge richt door een oud-officier van de Russische geheime dienst KGB, in elk geval niet te ontzeggen. Als voetballer wilde hij nog wel- eens botsen met scheidsrechters. En ook als trainer van VfL Wolfs burg blijkt Mark van Bommel lang niet altijd op één lijn te zitten met de leiding. Al had hij onlangs, tij dens de wedstrijd tegen Sevilla, beslist reden tot klagen. VAR Kevin Blom dupeerde hem be hoorlijk met zijn dubieuze beslis sing om na licht contact tussen Wolfsburg-verdediger Josuha Guilavogui en Sevilla-aanvaller Erik Lamela voor een strafschop te pleiten bij arbiter Georgi Kabakov. Gevolg: net als tegen Lille pakte Wolfsburg slechts een punt. Een zege op RB Salzburg is morgen daarom welkom voor de coach. Atlético Madrid - Liverpool „Godzijdank is hij bij ons", zei Jur- gen Klopp voorafgaand aan het duel van Liverpool met Atlético Madrid. Hij doelde op Virgil van Dijk, die na blessureleed weer toe groeit naar zijn topniveau. En dat treft, met oog op het duel in de Spaanse hoofdstad, waarin hij Luis Suarez geregeld tegen zal ko men en waarin Van Dijks ploeg genoten Mohamed Salah en Roberto Firmino hun wervelende optreden tegen Watford (0-5 winst) een vervolg zullen willen geven. Een wedstrijd uit de cate gorie smullen geblazen. onderlinge battles blijft de grote vraag ofAjax als collectief opgewas sen is tegen de club, die na de door Arjen Robben besliste CL-finale in 2013 en het vertrek van succescoach Jürgen Klopp twee jaar later tussen de Europese elite en subtop bivak keert. Met vier keer overwintering sinds 2016 is Dortmund wat Ajax graag wil zijn: een club die zich re gelmatig en niet sporadisch in fe bruari met de crème de la crème van Europa mag meten. Daar is Ajax nu dichtbij, al geeft een bliksemstart in de Champions League geen garanties, weten ze in Amsterdam ook. Twee jaar geleden leek de stuntploeg van het seizoen ervoor na zeges op Lille en Valencia opnieuw op weg naar de achtste finale, tot het verval inzette tegen favoriet Chelsea en de Spanjaarden Ajax in het slotduel naar de Europa League kegelden. Een soortgelijk scenario wil Ten Hag koste wat kost voorkomen, nu een dubbele confrontatie met de grootste club in de poule wacht. Het uitschakelen van de Noorse topspits is daarbij niet voldoende. ,,Dortmund is veel meer dan Haa- land'', benadrukt hij. ,,Een uitste kend team, met een heel goede spits. We moeten gezamenlijk een heel team, dat graag aanvalt en vaar dig en creatief is, afstoppen.'' Zo wordt Ajax voor het eerst in het nog prille seizoen en sinds de confrontaties met gigant Liverpool vorig jaar en in mindere mate AS Roma afgelopen april, individueel en als collectief gewogen. Het spel van de voorbije maanden biedt hoop, omdat Ajax zich aan de bal frivool en productief toonde en zonder bal stabiel. Daarbij haalde extra weerstand de voorbije jaren vaak het beste in Ajax naar boven. Desalniettemin ziet Ten Hag Dortmund nog steeds als favoriet. ,,Wij moeten als Nederlandse club onze positie kennen, maar ik denk dat geen enkele club graag tegen Ajax speelt. De waardering en de erkenning die Ajax historisch heeft afgedwongen, maar zeker ook de laatste jaren, voel je toenemen. Wij zijn een dark horse waar teams res pect voor hebben, al zijn bepaalde ploegen altijd favoriet tegen Ajax.'' GO DINSDAG 19 OKTOBER 2021 weegschaal Club Brugge - Man. City RB Salzburg - VfL Wolfsburg Memphis Depay viert zijn benutte strafschop (2-1) voor FC Barcelona in de thuiswedstrijd tegen Valencia (3-1). foto ap Marco Reus wordt omringd door zijn ploeggenoten, nadat hij Dortmund zaterdag op 1-0 heeft gebracht tegen Mainz. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23