c Wedstrijd tegen Borussia Dortmund is eerste 22 Kort steunpilaren daadwerkelijk zijn. „Dortmund is meer dan Haaland, een uitstekend team." Weghorst heeft corona International Wout Weghorst (29, foto) heeft positief getest op het coronavirus. De spits van VfL Wolfsburg is in quarantaine gegaan en is voorlopig niet beschikbaar voor de Duitse club, die het morgen in de Champions League opneemt tegen RB Salzburg. Bij Wolfsburg, dat afgelopen zondag voor de derde keer op rij verloor in de Bundesliga, is Mark van Bommel de hoofdtrainer. PSV: tekort van 23 miljoen PSV is in de rode cijfers beland als gevolg van de coronapandemie. De Eindhovense club leed voor het eerst in tien jaar een nettoverlies. Volgens het gisteren uitge brachte jaarverslag kwam PSV over het afgelopen boekjaar na belasting ruim 23 miljoen euro tekort. In het voorgaande jaar, toen de virusuitbraak ook al op de cijfers drukte, was nog sprake van bijna 2 miljoen euro winst. Griekspoor blijft winnen Tallon W. Mcllroy pakt weer titel Alvarado maakt rentree Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado (24, foto) start zondag in de vierde wereld bekerwedstrijd van dit seizoen in het Bel gische Zonhoven. Alvarado stond sinds eind september aan de kant vanwege een verstoord bloedbeeld. Ze begon haar sei zoen op 25 september in de cross van de Belgische kustplaats Bredene, maar nam na haar teleurstelelnde negende plek rust. Flitsen Quote van de dag 'Ik speelde een slechte finale, maar de laatste tijd gooi ik beter. Dat is positief' ia Dortmund Na meer dan een jaar treft Ajax weer eens Daarin moet blijken hoe krachtig trainer, talenten en andere een opponent van Europese allure: Borussia Dortmund. GroepC Ajax - Borussia Dortmund is van avond veel meer dan een wedstrijd waarin de Amsterdamse club een voorschot kan nemen op overwin tering in de Champions League. De kraker is voor de koploper van de eredivisie de eerste echt grote test case van het seizoen, waarin boven dien meer robbertjes zullen wor den uitgevochten. Zo gaat het solide verdedigings duo Lisandro Martinez en Jurriën Timber zich meten met wereldspits Erling Haaland, die in zijn uppie een bijna even hoge marktwaarde vertegenwoordigt als het hele elftal van Ajax. ,,Hij was nog beter dan ik dacht'', blikt Timber terug op zijn eerste treffen, als rechtsback van het Nederlands elftal vorige maand, met het fenomeen. In het aanstaande tweeluik zal ook blijken hoe de scoringsdrift van CL-topsorer Sébastien Haller, die in Duitsland wordt genoemd als op volger van Haaland, zich verhoudt tot die van Haaland. De Noor, dit seizoen in twaalf wedstrijden goed voor achttien goals, was in de Champions League in zeventien duels voor Dortmund en RB Salz burg maar liefst 21 keer trefzeker. Wat te denken van de clash tus sen Ryan Gravenberch en Jude Bellingham? Zij worden alom be schouwd als wereldtalenten, ge tuige ook hun nominatie voor de Golden Boy-verkiezing. ,,Zij staan dinsdag misschien tegenover el kaar. Dan zullen we zien wie de beste is'', zei coach Erik ten Hag gis teren in vloeiend Duits. De Ajax-trainer zelf volgt de Bundesliga van kleins af aan op de voet en heeft de ambitie om een Duitse topclub te trainen. Afgelo pen zomer liet hij die kans al lopen. Zijn naam prijkt op meerdere ver langlijstjes in Europa. Ondanks tal van meesterwerkjes, voornamelijk in het miljardenbal, ligt het werk van Ten Hag vanavond - meer dan tegen Sporting en Besiktas nog - onder een vergrootglas. Zeker in zijn geliefde Duitsland. Zo maakt de kraker in alle op zichten nieuwsgierig. Los van de DINSDAG 19 OKTOBER 2021 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS Griekspoor (25, foto) wil na een aantal dagen rust zijn indruk wekkende zege reeks uitbreiden. De debutant in de mondiale top 100 boekte zon dag al zijn zes tiende overwin ning op rij. „Op dit moment voel ik me verbazing wekkend goed, maar de ver moeidheid zal de aankomende da gen wel komen'', aldus Griekspoor na zijn zijn derde titel in successie in het challen- gercircuit. Ajax stapt op GOLF Rory McIlroy (32, foto) heeft na een teleurstel lende periode weer een titel gepakt. De Noord-Ier was de sterkste op de CJ Cup in Las Vegas. „De afgelopen maanden pro beerde ik om ie mand anders te zijn. Ik heb me gerealiseerd dat mezelf zijn ge noeg is om dit soort dingen te bewerkstelligen", zei McIlroy, die recent teleur stelde in de Ryder Cup. WIELRENNEN Paris Saint-Germain mist Neymar van daag tegen RB Leipzig. De Braziliaan heeft last van een bovenbeenblessure. Naomi Visser heeft de meerkampfinale op de WK turnen in Japan gehaald. Met haar score van 52,266 staat ze achtste. De Engelse voetbalploeg moet de eerstkomende thuiswedstrijd zonder pu bliek spelen. Die straf legde de UEFA op na de ongeregeldheden rond de EK-finale. - Michael van Gerwen na verloren EK-finale JohanInan Amsterdam Arbiter: Manzano (Spa) Vanavond, 21.00 uur RTL7, Ziggo Sport Voetbal Vandaag 18.45 uur Besiktas - Sporting Lissabon 21.00 uur Ajax - Borussia Dortmund Dusan Tadic, Davy Klaassen en Devyne Rensch zijn het niet eens met assistent-coach Winston Bogarde (r) tijdens een spelletje op de training van gisteren. foto anp gespeeld 1 Ajax 2 2 Borussia Dortmund Johan Cruijff Arena 3 Besiktas Amsterdam 4 Sporting Lissabon Vermoedelijke opstellingen CL, Groep C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22